Fly4free.pl

Ten urlopowy raj wznawia dopłaty dla tanich linii! Jesienią wrócą ultratanie loty z Polski za 100 zł?

ejlat plaza
Foto: Sergei25 / Shutterstock
Po ponad 2 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa izraelskie ministerstwo turystyki wznawia program dopłat dla przewoźników, którzy zdecydują się na uruchomienie lotów na lotnisko w Ejlacie! To świetna informacja, bo z poprzednich edycji tego programu mocno korzystały Ryanair i Wizz Air, uruchamiając w przeszłości mnóstwo połączeń z polski do tego znanego kurortu.

Kilka lat temu Ejlat stał się dość niespodziewanie jednym z największych wyjazdowych hitów dla turystów z Polski w sezonach jesienno-zimowych. Dzięki dużym dopłatom, oferowanym przez izraelski rząd, tanie linie oferowały bardzo dużo lotów do tego kurortu w bardzo niskich cenach. Jako pierwszy skusił się Ryanair, który już ponad 6 lat temu uruchomił jesienno-zimowe połączenia do Ejlatu – najpierw z Krakowa, a potem z Modlina – z bardzo tanimi biletami. Potem przewoźnik dołączał do siatki inne polskie lotniska, a wkrótce w ślad za Ryanairem pojawił się Wizz Air. Wspólnym mianownikiem tych tras były bardzo tanie bilety – niejednokrotnie można było polecieć do Izraela za 100 zł w obie strony lub nawet taniej. Tę turystyczną prosperitę przerwała pandemia koronawirusa i restrykcyjne przepisy wjazdowe Izraela, który na długi czas po prostu zamknął swoje granice. Jednak teraz, gdy Izrael, tak jak inne kraje na świecie, powoli zaczyna znosić swoje restrykcje, wraca szansa na tanie podróżowanie!

Izraelskie ministerstwo turystyki postanowiło bowiem wznowić program dopłat dla linii lotniczych, które zdecydują się na uruchomienie połączenie na lotnisko Ramon, czyli do portu lotniczego położonego w pobliżu Ejlatu. Oferta jest bardzo szczodra, bo przewoźnicy mogą liczyć na dopłaty w wysokości 60 EUR od każdego przylatującego tu pasażera. To zaś oznacza, że ceny biletów faktycznie mogą być znów niezwykle niskie. Jak wyglądają szczegóły?

Oferta ministerstwa dotyczy połączeń wykonywanych w niskim sezonie turystycznym, a więc w okresie od września 2022 do maja 2023 roku (z wyjątkiem dwóch tygodniowych okresów w październiku i kwietniu).
„Jesteśmy przekonani, że dzięki tym procedurom uda nam się przyciągnąć zimą setki tysięcy zagranicznych turystów” – czytamy w komunikacie prasowym resortu turystyki.

Plany te oczywiście może pokrzyżować pandemia koronawirusa, choć na razie nic nie wskazuje na zmianę obostrzeń. Przypomnijmy, że na początku stycznia Izrael dopuścił możliwość wjazdu na teren swojego kraju dla w pełni zaszczepionych zagranicznych podróżnych oraz ozdrowieńców. Z kolei od marca do Izraela przyjeżdżać mogą także niezaszczepieni turyści, którzy jednak przed wjazdem muszą wykonać test PCR na koronawirusa i przedstawić negatywny wynik jako warunek wpuszczenia na pokład samolotu lecącego do Izraela. Wszyscy podróżujący do Izraela (niezależnie od stanu zaszczepienia) muszą jednak po wylądowaniu wykonać jeszcze jeden test na obecność koronawirusa na lotnisku, dodatkowo płatny na miejscu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dziękuje postoje...moje zdanie o Izraelu jest niezmienne za ich podejście do ludzi wlatujących/wylatujących na granicy 
panmechanik, 14 kwietnia 2022, 22:27 | odpowiedz
Jak zrezygnują z testów - to czemu nie? I tak zaraz ucieknę do Egiptu.
remineus, 15 kwietnia 2022, 17:09 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Może jakoś żle trafiłeś , my bardzo dobrze wspominamy  Ovde i odprawę po wylądowaniu ,wszystko trwało może z  7_10 minut i to z oczekiwaniem na podejście do  bramki gdzie bardzo miła pani zapytała tylko czy na  odpoczynek i kiedy wracamy ,wszystko trwało może  z minutę z wydrukowaniem różowych i niebieskich karteczek (jak byłeś to pewnie wiesz co  to) i  Welcome . U nas to tak wyglądało wszyscy zadowoleni  pogoda w lutym 28 stopni, bilety  kupione po 19zł za osobę odcinek ,łącznie 152zł za 4 osoby. Teraz tylko czekać  żeby zrezygnowali z testów ,a myślę że do zimy zrezygnują  i  jeżeli się tylko da polecieć  to ja na pewno się wybiorę .
panmechanik Dziękuje postoje...moje zdanie o Izraelu jest niezmienne za ich podejście do ludzi wlatujących/wylatujących na granicy 
kewatkO, 15 kwietnia 2022, 18:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »