Fly4free.pl

Linia przygotowała wielką pulę promocyjnych biletów. Ale tylko dla tych którzy… przyjmą szczepionkę

szczepienie przeciw koronawirusowi
Foto: CDC / Unsplash
Niedawno się zaszczepiłeś i szukasz tanich biletów lotniczych? U nas kupisz je za 9 USD – taki pomysł na zachęcanie do szczepień ma linia Israir. Izraelski przewoźnik przygotował pulę biletów w niskich cenach, ale tylko dla tych, którzy udowodnią, że są świeżo zaszczepionymi osobami.

Kraje, firmy i linie lotnicze na różne sposoby zachęcały ludzi do szczepień. Były darmowe drinki, hamburgery, loterie, konkursy z nagrodami i wiele innych pomysłów. Teraz Israir przygotował dla nich specjalną pulę biletów w promocyjnych cenach.

Ta kontrowersyjna promocja ma proste zasady. Israir przygotował pulę biletów, które można kupić już za 9 USD, czyli ok. 36 PLN. Bilet obejmuje lot w dwie strony i bagaż podręczny. Do promocji wybrano trasę z Tel Awiwu do Bahrajnu, bowiem jest to nowe połączenie w siatce przewoźnika.

Dla porównania zwykle na tej samej trasie bilety kosztują ok. 200 USD. Oszczędność jest spora, ale jest też haczyk. Tak jak wspominaliśmy, ta opcja jest dostępna tylko dla klientów, którzy niedawno przyjęli szczepionkę przeciw koronawirusowi. I co ważne – nie ma to związku z żadnymi obostrzeniami. Po prostu w tej sposób linia chce po pierwsze zachęcać do szczepień, a po drugie promować swoją nową trasę. Izrael był bowiem jednym z krajów, w których początkowo program szczepień szedł świetnie. Później tempo zdecydowanie zwolniło.

Tylko od grudnia 2020 roku do marca 2021 r. przynajmniej jedną dawkę przyjęło 57 proc. populacji. Ale już od kwietnia do listopada, liczba ta wzrosła zaledwie o 10 punktów procentowych. Obecnie przynajmniej jedną dawkę ma za sobą 69 proc. populacji, a 62 proc. jest po pełnym cyklu szczepień.

Dlatego w promocyjnej ofercie pod uwagę brane jest szczepienie każdą z dawek. Niższe ceny biletów są dostępne zarówno dla tych, którzy dopiero wybiorą się na pierwszą dawkę, jak i dla tych, którzy przyjmą tzw. booster, czyli dawkę przypominającą.  

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
a gdzie można je kupić ?
jajte, 17 grudnia 2021, 14:06 | odpowiedz
gdzie kupić można te bilety ?
jajte, 17 grudnia 2021, 14:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »