Fly4free.pl

Jeden z największych krajów świata wpuści turystów po 18 miesiącach przerwy!

Foto: Roop_Dey / Shutterstock

Od 15 października Indie znów zaczną wydawać obcokrajowcom wizy turystyczne – poinformowało indyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Oznacza to, że zagraniczni turyści będą mogli wjechać do Indii pierwszy raz od marca 2020 roku.

Indie to jeden z najmocniej dotkniętych pandemią koronawirusa krajów na świecie – na COVID-19 zaraziło się ponad 33,9 mln mieszkańców. Jednocześnie od marca 2020 roku kraj szczelnie zamknął swoje granice dla zagranicznych turystów i pozwalał na wjazd na teren kraju tylko w ściśle określonych przypadkach. Teraz – po ponad 18 miesiącach przerwy – Indie znów będą wydawały wizy turystyczne zagranicznym podróżnym (wcześniej kraj otworzył się m.in. na podróże biznesowe, dyplomatyczne, umożliwiono też ubieganie się o wizy studenckie).

Od 15 października znów wydawane będą wizy turystyczne – na razie tylko osobom podróżującym w grupach zorganizowanych na pokładach lotów czarterowych. Od 15 listopada wizy turystyczne będą przyznawane z kolei turystom indywidualnym.

Oprócz wizy niezbędnym wymogiem związanym z podróżą do Indii jest negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 72 godziny przed planowaną podróżą.

Choć przywrócenie wiz turystycznych to świetne informacje, to musimy opamiętać o tym, że w dalszym ciągu loty międzynarodowe do tego kraju są bardzo mocno ograniczone. I ożywienie turystyczne w Indiach będzie zależało głównie od tego, czy i jak szybko indyjski rząd zniesie te restrykcje.

Z rządowych danych wynika, że w 2019 roku Indie odwiedziło 10,93 mln zagranicznych turystów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »