Fly4free.pl

Indie do turystów: Pokryjemy wasze wydatki za zwiedzanie! Ale jest jeden haczyk

Foto: Christian Baumgartner, Shutterstock

Nowa oferta rządu Indii brzmi jak marzenie: obywatele tego kraju, którzy do końca 2022 roku odwiedzą 15 atrakcji turystycznych rozsianych po całych Indiach, otrzymają zwrot kosztów podróży! Na razie jest to oferta skierowana tylko do turystów krajowych, ale ministerstwo turystyki planuje stworzyć też taki program dla obcokrajowców, gdy skończą się restrykcje.

Jak czytamy w serwisie Euronews, kampania pod nazwą Dekhno Apna Desh (czyli w tłumaczeniu “Zobacz swój kraj”) ma na celu rozruszanie krajowej turystyki, która mocno podupadła w związku z pandemią koronawirusa. Jej założenia są proste. Osoby, które wstąpią do programu, muszą do końca 2022 roku zwiedzić 15 wyselekcjonowanych atrakcji turystycznych na terenie całego kraju. Haczyk? To Indie, a więc ogromny obszar, a i miejsca, które promuje ministerstwo, są rozsiane po najdalszych krańcach kraju. Jeśli jednak uda im się dotrzeć w każde z tych miejsc i będą w stanie potwierdzić swój pobyt, czeka ich nagroda: rząd zaoferował bowiem, że zwróci takim turystom wszelkie koszty podróży i zwiedzania, a więc m.in. ceny biletów czy opłaty za noclegi.

– Chcemy uruchomić masowy ruch, który zachęci każdego obywatela Indii do jeżdżenia po kraju i zwiedzania, co pobudzi lokalną, ale też narodową gospodarkę – tłumaczy Prahlad Singh Patel, minister kultury i turystyki Indii.

Na liście miejsc, które należy odwiedzić są m.in. świątynia Mahabodhi, park narodowy Kaziranga, Amer Fort, Hampi, Kumarakom, Khajuraho czy Dholavira oraz Tadż Mahal.

Program już działa i jest całkiem sporym sukcesem – zgłosiło się do niego ponad 140 tysięcy uczestników. A minister turystyki dodaje, że widać już, że dzięki niemu branża turystyczna w tym kraju rozwija się szybciej.

Obecnie program jest dostępny tylko dla krajowych turystów, ale rząd Indii już zapowiada, że gdy restrykcje związane z koronawirusem zostaną ograniczone, podobny program zostanie stworzony także dla turystów z innych krajów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »