Fly4free.pl

Ile kosztują wakacje w biurach podróży? Ceny naszych ulubionych urlopowych kierunków spadły

Foto: haveseen / Shutterstock
W minionym tygodniu ceny wyjazdów na przyszłoroczne wakacje utrzymały się na praktycznie niezmienionym poziomie, choć w przypadku niektórych kierunków spadły dość znacząco. Tak było choćby w przypadku Cypru, Korfu czy Zakintos – wynika z danych Instytutu Traveldata.

Traveldata jak co tydzień przeanalizowała średnie ceny wycieczek oferowanych w biurach podróży z podziałem na poszczególne kierunki – tygodniowe all inclusive z wylotem na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku. Jakie są wyniki?

Patrząc całościowo, średnia cena wycieczek na przyszłe lato praktycznie stała w miejscu – ceny spadły o 2 złote. To drugi tydzień z rzędu, kiedy utrzymuje się minimalny spadek po kilku tygodniach wzrostów. Warto jedna dodać w tym momencie, że w rozbiciu na poszczególne kierunki różnice w cenach są już większe. Ilustruje je poniższa mapa.

Foto:

Warto w tym miejscu zatrzymać się i zobaczyć, ile kosztują obecnie wakacje w basenie Morza Śródziemnego. W klasyfikacji cenowej wygrywa Albania ze średnią ceną 3397 zł, a tuż za nią plasuje się Bułgaria – 3463 zł. Podium zamyka Tunezja z ceną 3539 zł.

Jeśli zaś chodzi o skalę obniżek, to w minionym tygodniu najmocniej potaniały wyjazdy na Korfu (średnio o 145 zł), Cypr (średnio o 107 zł), oraz Zakintos (średnia o 82 zł). Oprócz obniżek były też oczywiście podwyżki – w ciągu tygodnia najmocniej wzrosły wakacyjne wojaże do Maroka (średnio o 145 zł), Portugalii (146 zł) oraz na Rodos (o 115 zł).

Foto:

Oczywiście mimo obniżek różnice w cenach w stosunku do tegorocznych wakacji są gigantyczne. W ciągu roku najmocniej wzrosły ceny wakacji na Majorce (1318 zł drożej), w Maroku (1205 zl drożej) i Egipcie (1181 zł). Relatywnie najniższe podwyżki miały zaś miejsce w przypadku Albanii (o 676 zl w skali roku), na Cyprze (wzrost o 795 zł) i Bułgarii (o 830 zł).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »