Fly4free.pl

Hotele zamknięte dla turystów jeszcze 2 miesiące! Rząd chce wydłużyć restrykcje

Foto: Soloviova Ludmila / Shutterstock

– Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po hotelach, zarażają się, dużo interakcji – powiedział na antenie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski, który potwierdził, że rząd planuje zamknięcie hoteli i kwater prywatnych dla turystów aż do 17 stycznia!

Deklaracja Niedzielskiego to poważny cios dla branży turystycznej, która po cichu liczyła na to, że po 27 grudnia hotele znów będą mogły się otworzyć na wszystkich przyjezdnych i normalnie działać przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, bo w czasie drugiej fali pandemii koronawirusa priorytetem rządu jest obecnie maksymalne “ograniczenie mobilności społeczeństwa”, które ma dotyczyć zarówno podróży międzynarodowych jak i krajowych.

Dotyczy to także ferii zimowych, które w tym roku odbędą się w jednym terminie dla uczniów w całej Polsce – od 4 do 17 stycznia. I jeśli liczyliście na to, że w tym czasie uda się wam gdzieś wyskoczyć, to deklaracja ministra zdrowia może być dla was kubłem zimnej wody. Adam Niedzielski na antenie RMF FM przyznał bowiem, że hotele i kwatery prywatne najprawdopodobniej zostaną zamknięte dla turystów przynajmniej do 17 stycznia.

– Taki jest plan. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, dużo interakcji. Przebywają w hotelach i nagle dokonujemy jakiegoś wysiłku, który nagle po prostu marnujemy – powiedział minister zdrowia.

– Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je wydłużając czas obostrzeń i izolacji, którą sami sobie narzuciliśmy. Żeby po 18 stycznia móc rozpocząć naukę – dodał minister.

Jak dodał, wznowienie nauki w szkołach miałoby dotyczyć najmłodszych klas szkół podstawowych i zostanie zrealizowane tylko “w najbardziej optymistycznym wariancie”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »