Fly4free.pl

Hotele i restauracje otwarte od 4 maja? Ważna deklaracja wicepremiera i konkretne daty!

Foto: Radu Bercan / Shutterstock

4 maja rząd planuje otworzyć ogródki restauracyjne, handel oraz hotele – informuje Business Insider, powołując się na słowa wicepremiera Jarosława Gowina w czasie spotkania z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości.

W środę rząd ma przedstawić całościowy harmonogram luzowania restrykcji w maju, w związku z szybkim tempem kampanii szczepień oraz spadkiem liczby zakażeń koronawirusem. Jednak już teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że luzowanie obostrzeń będzie dość szybkie i będzie miało miejscu tuż po majówce.

Według Business Insidera, obietnicę szybkiego poluzowania restrykcji miał złożyć podczas spotkania z przedsiębiorcami Jarosław Gowin, czyli wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i przedsiębiorczości.

Według BI, Gowin miał powiedzieć m.in., że już od 4 maja ponownie otwarte będą hotele (przy zachowanym reżimie sanitarnym i limicie wypełnienia maksymalnie 50 procent dostępnych pokoi). Ale to nie koniec, bo także 4 maja uruchomiony ma być handel oraz ogródki w restauracjach i kawiarniach, które znów będą przyjmowały klientów.

Jest bardzo możliwe, że rząd skończy też z regionalizacją, co oznacza, że restrykcje zostaną poluzowane w całym kraju. Wiele wskazuje natomiast na to, że w dalszym ciągu zamknięte będą kluby fitness i siłownie, choć ich ponownego otwarcia możemy się spodziewać jeszcze w maju.

Ostateczna decyzja na temat luzowania restrykcji zapadnie w środę podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po jego zakończeniu odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której decyzje zostaną oficjalni ogłoszone.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Otworzyć już wszystko! To normalna decyzja a nie ta parodia jaką nam wmawiają pajace z rzadu. 
Julian13, 26 kwietnia 2021, 18:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
owszem ale tylko dla zaszczepionych
papierki2, 27 kwietnia 2021, 10:46 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »