Fly4free.pl

Pod oknami niedźwiedzie, na niebie zorza, a dookoła śnieg. To niezwykły hotel, ale te ceny…

Tundra Lodge Rolling Hotel
Foto: Frontiers North Adventure

Kilka białych, dziwacznych pojazdów na wielkich kołach, minimalistyczne wnętrza i wieloosobowe pokoje. Brzmi jak podrzędny hostel, a w rzeczywistości jest jednym z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Choć cena zwala z nóg, atrakcje rekompensują wszystko. Wśród nich: oglądanie zorzy, podziwianie niedźwiedzi polarnych i arktycznych białuch.

Tundra Lodge Rolling Hotel stworzyła rodzinna firma Frontiers North Adventure, która działa w branży turystycznej od blisko 30 lat. Terenowe pojazdy, które tworzą mobilny hotel, na co dzień stacjonują w Kanadzie i poruszają się głównie w okolicach Churchill Town. Miasto z jednej strony otacza tundra, z drugiej tajga. Szybko więc zyskało miano idealnego terenu do tzw. ekoturystyki.

Jesienią, głównie w październiku i listopadzie, z okien pojazdów (i pokoi równocześnie!), można zaobserwować wędrówki niedźwiedzi polarnych, które przemieszczają się nad Zatokę Hudsona, by polować na foki. W lecie można za to oglądać białuchy arktyczne. Wśród atrakcji, jakie oferuje firma, znajdują się również: polowanie na zorzę polarną, rejsy po Arktyce, obserwacje łosi i bizonów.

W sumie mobilny hotel oferuje 32 pokoje, przeszklony taras i restaurację. Ponieważ w okolicy nie ma żadnych zabudowań, po horyzont widać jedynie śnieg, zwierzęta, a przy odpowiedniej dawce szczęścia także niezwykły spektakl świetlny na niebie. Z turystami przez cały pobyt mieszka biolog, który odpowiada na wszystkie pytania i rozwiewa wątpliwości.

Tundra Lodge Rolling Hotel
Foto: Frontiers North Adventure

Jednocześnie firma zapewnia, że przykłada ogromną wagę do poszanowania środowiska i lokalnej społeczności. Wszystkie trasy opiera na drogach stworzonych przez wojsko prawie 70 lat temu. Domki są też samowystarczalne, a wszystkie śmieci i nieczystości utylizuje się dopiero w mieście.

Tundra Lodge Rolling Hotel
Foto: Frontiers North Adventure

Jednak bez solidnych oszczędności możecie co najwyżej pomarzyć o skorzystaniu z ich usług. Jednodniowe wycieczki bez nocowania kosztują 489 USD (ok. 1883 PLN) za osobę dorosłą i 389 USD (1498 PLN) za dziecko. Kilkudniowe pakiety różnią się cenami w zależności od terminu, długości pobytu, pożądanych atrakcji i programu. Najtańszy z nich kosztuje 3249 USD (12,5 tys. PLN) i trwa trzy dni. Najdroższe sięgają 13 tys. USD (50 tys. PLN), ale trwają 13 dni. Mimo wysokiej ceny, hotel jest bardzo popularny, a niektórzy rezerwują wyjazdy nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Tundra Lodge Rolling Hotel
Foto: Frontiers North Adventure
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »