Fly4free.pl

Niezwykły hotel powstaje na biegunie północnym. Wygody i cena zwalają z nóg

north pole igloos
Foto: Luxury Action

Zaledwie 10 „domków”, tylko miesiąc funkcjonowania i położenie w jednym z najbardziej niesamowitych miejsc na świecie – to trzy rzeczy, które wyróżniają North Pole Igloos. Hotel powstanie na biegunie północnym w kwietniu 2020 roku. Problem polega na tym, że nawet do tego czasu możecie nie zdążyć uzbierać odpowiedniej kwoty, by spędzić w nim noc.

Hotel będzie tymczasowy. Turyści mogą odwiedzić go tylko przez jeden miesiąc, ponieważ według informacji zamieszczonej w ofercie – tylko w kwietniu można bezpiecznie ustawić igloo w wybranym miejscu. Podróżni muszą też dotrzeć na miejsce helikopterem. Jeśli jednak zdecydują się na taką wyprawę będą jednymi z zaledwie 1000 osób, które co roku odwiedzają ten niezwykły zakątek naszego globu.

Cały obiekt będzie składał się z 10 kopuł, które kształtem przypominają coś pomiędzy namiotem a igloo. W środku goście znajdą łóżko z pościelą, podstawowe meble i łazienkę.

– Nasze igloo zostały przetestowane w ekstremalnych, arktycznych warunkach pogodowych, są ogrzewane i mają własną toaletę, a szklany sufit i ściany pozwalają obcować z naturą i podziwiać zorzę polarną – czytamy w ofercie nietypowego obiektu.

W cenie wyjazdu do naszej dyspozycji pozostaje także kierownik całego obozu, przewodnik arktyczny, szef kuchni i ochrona. Wyprawa jest więc przygotowana kompleksowo i choć w teorii warunki będą ekstremalne, to w rzeczywistości nie zabraknie wygód.

Jednak bez rozbicia bardzo dużej świnki-skarbonki może być ciężko, bo kwota za ten nietypowy wypoczynek w niezbyt przyjaznym, choć pięknym środowisku, nie jest niska. Organizatorzy wyprawy wycenili pakiet na 95 tys. EUR, czyli równowartość 411 tys. PLN. 

W zamian klienci mają zagwarantowany dwudniowy pobyt w Svalbard, loty helikopterem z i na biegun północny, całą logistykę, posiłki i oczywiście nocleg w North Pole Igloos. Dolot z Polski musicie zorganizować sobie na własną rękę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »