The World of Frozen
16.10.2023

Pierwszy Disneyland w końcu otwiera park rozrywki „Krainy Lodu”! Kiedy będziemy mogli w nim poszaleć?

Już za niespełna miesiąc pierwszy Disneyland na świecie otworzy specjalny park rozrywki inspirowany słynną bajką "Kraina Lodu". Inwestycja w Disneyland Resort w Hongkongu ma przyciągać fanów tej serii realistycznie odwzorowanymi budynkami i strefami, a także atrakcjami opartymi na fabule filmów animowanych.

Bajkowa przestrzeń ma oficjalnie zostać otwarta 20 listopada. Na odwiedzających będą czekać budynki i miejsca inspirowane w całości fikcyjnym królestwem Arendelle, w tym kultowy Lodowy Pałac Elsy. Do tego uruchomione zostaną atrakcje w postaci rejsu statkiem po zimowej krainie czarów z muzyką z filmów, a także kolejka górska z motywem sań. Po dawce rozrywki goście będą mogli się udać do restauracji serwującej dania inspirowane kuchnią nordycką.

Walt Disney Imagineering ściśle współpracował z Walt Disney Animation Studios, aby dokładnie przedstawić świat Krainy Lodu, z dbałością o każdy szczegół, różne formy lodu i śnieżne atrakcje. Obszar inspirowany Norwegią jest bogaty w elementy nordyckiej kultury, w tym styl architektoniczny „Dragestil” (styl smoka), asymetryczną architekturę Bellstrand i malowidła kwiatowe.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że ten projekt doszedł do skutku. Pomysł narodził się jako prosty szkic siedem lat temu i został przekształcony w piękny obszar, który oczarowuje gości magicznymi wrażeniami. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, który wykraczał poza wszelkie granice, stało się to rzeczywistością i stworzy wspomnienia, które zostaną z gośćmi na całe życie – powiedział Michel Den Dulk, wykonawczy dyrektor kreatywny Walt Disney Imagineering.

„World of Frozen” to kolejne duże przedsięwzięcie Disneya w Hongkongu. W przeszłości firma pomogła w sfinansowaniu rozbudowy parku o wartości niemal 1,4 mld dolarów, obejmującej także atrakcje inspirowane Marvelem. Skutek tego był jednak odwrotny od zamierzonego – przez osiem kolejnych lat inwestycja przynosiła straty, które tylko w ubiegłym roku wyniosły ponad 268 mln dolarów. Podobny „świat Krainy Lodu” ma zostać otwarty w Disneylandzie w Paryżu – póki co nie podano konkretnej daty, ale mówi się, że dojdzie do tego w 2024 lub 2025 roku.

„Kraina Lodu” to jedna z najbardziej dochodowych serii Disneya. Według Box Office Mojo oba filmy – pierwszy wydany w 2013 r. i kolejny w 2019 r. – zarobiły łącznie 2,7 mld dolarów na całym świecie. Ich popularność doprowadziła do powstania rozległego „imperium” obejmującego musicale na Broadwayu, filmy krótkometrażowe, podcasty i gadżety, od zabawek po kostiumy. Obecnie trwają prace nad trzecim filmem z serii Kraina Lodu.

Masz urlop i co dalej? My mamy odpowiedź! E-book od Fly4free.pl już na Allegro - tylko do 14 sierpnia za 19,99 PLN!
Lubisz nasze okazje?
Dodaj Fly4free.pl jako preferowane źródło w Google, a nasze artykuły będą częściej pojawiać się w Twoich wynikach wyszukiwania. Możesz to w każdej chwili zmienić.
Dodaj jako źródło w Google
Sprawdź inne superokazje 🔥
Rodos w świetnej cenie 🌊☀️🍽️ 6 dni z all inclusive w 4* Evita Bay za 2091 PLN
Grecja z Krakowa 2091 PLN

Rodos w świetnej cenie 🌊☀️🍽️ 6 dni z all inclusive w 4* Evita Bay za 2091 PLN

9 dni w Cancun za 3815 PLN 🌤️👙 Loty z Berlina i hotel przy plaży ⛱️🌊👣
Cancun z Berlina 3815 PLN

9 dni w Cancun za 3815 PLN 🌤️👙 Loty z Berlina i hotel przy plaży ⛱️🌊👣

All inclusive w Salou na Costa Dorada 🌊☀️ 7 dni w 4* hotelu już od 2773 PLN
Hiszpania z 7 miast 2773 PLN

All inclusive w Salou na Costa Dorada 🌊☀️ 7 dni w 4* hotelu już od 2773 PLN

Dalmacja z widokiem na Adriatyk 🌊🏨 Wczasy w 4* hotelu za 2239 PLN
Chorwacja z Katowic 2239 PLN

Dalmacja z widokiem na Adriatyk 🌊🏨 Wczasy w 4* hotelu za 2239 PLN

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?