Fly4free.pl

Od dziś łatwiej wjedziemy do Hiszpanii. I to nie tylko zaszczepieni!

hiszpania plaża
Foto: Iakov Filimonov / Shutterstock

Od 7 czerwca w Hiszpanii obowiązują nowe zasady wjazdowe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, osoby zaszczepione i ozdrowieńcy zostaną zwolnieni z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Ale i dla innych turystów nie brakuje dobrych wieści.

Już kilka tygodni temu Hiszpania zapowiadała, że dołączy do stale rosnącej listy krajów, które poluzują obostrzenia dla osób zaszczepionych. Na dotrzymanie obietnicy nie musieliśmy długo czekać.

Już od dziś z przedstawiania negatywnego wyniku testu zwolnione są osoby po pełnym cyklu szczepień. Dodatkowo musi minąć 14 dni od ostatniej dawki, a akceptowane są jedynie preparaty zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków. Testów nie muszą robić także tzw. ozdrowieńcy. Osoby, które przechorowały COVID-19 nie dalej niż 180 dni przed przyjazdem, również nie muszą się martwić.

Ale pozostali turyści, którzy nie przechorowali koronawirusa ani nie zdecydowali się na szczepienie, również mogą liczyć na ułatwienia. Co prawda nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu, ale już od dziś wystarczy, że będzie to test antygenowy. To spora różnica, bowiem testy PCR kosztują zwykle ok. 450-500 PLN, testy antygenowe można natomiast zrobić już za 150-200 PLN. Zmienia się jednak czas na ich wykonanie. Do tej pory test mogliśmy zrobić nie wcześniej niż 72 h przed podróżą. Teraz mamy na to 48 h.

– Uznawane będą zaświadczenia wydane w czasie 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii. Akceptowane będą rodzaje testów wykonywanych techniką NAAT wykrywające RNA koronawirusa (np. RT-PCR) lub testy antygenowe (uwzględnione na wspólnym wykazie szybkich testów antygenowych publikowanym przez Komisję Europejską  – informuje MSZ.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A co z dziećmi? 
Wojciech1, 22 maja 2021, 11:28 | odpowiedz
Dzieci tak jak ozdrowieńcy to inna grupa społeczna , nie zawsze zasługują na takie samo traktowanie , pół żartem pół serio, ale taka jest rzeczywistość i podejście rządów większości krajów :( 
Wojciech1 A co z dziećmi? 
AgaZap, 22 maja 2021, 19:20 | odpowiedz
A Brytoli wpuszczą bez żadnych wymagań wjazdowych. Potrzebuja turystów.
Aga_podrozniczka, 22 maja 2021, 23:54 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Gdzie można znaleźć oficjalne potwierdzenie wiadomości o wjeździe dla zaszczepionych bez testów?
Astra-tam-tam, 24 maja 2021, 10:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Pewnie odpowiedź z redakcji będzie ze na Facebooku.Pamiętam jak  na stronie rządowej wjazd do Czarnogóry bylo z pcr, a na portalu info ze również byla opcja antygenowy.  Bo tak redakcja przeczytala info na face.
Astra-tam-tam Gdzie można znaleźć oficjalne potwierdzenie wiadomości o wjeździe dla zaszczepionych bez testów?
one3, 7 czerwca 2021, 10:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Info na stronie MSZ
one3 Pewnie odpowiedź z redakcji będzie ze na Facebooku.Pamiętam jak  na stronie rządowej wjazd do Czarnogóry bylo z pcr, a na portalu info ze również byla opcja antygenowy.  Bo tak redakcja przeczytala info na face.
Astra-tam-tam Gdzie można znaleźć oficjalne potwierdzenie wiadomości o wjeździe dla zaszczepionych bez testów?
Grzegorz Siwczak, 7 czerwca 2021, 10:25 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Uznawane antygeny możną już za 100 PLN zrobic z tłumaczeniem.
macieya, 7 czerwca 2021, 11:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Chociażby na oficjanej stronie https://spth.gob.es/info-pcr
Astra-tam-tam Gdzie można znaleźć oficjalne potwierdzenie wiadomości o wjeździe dla zaszczepionych bez testów?
macieya, 7 czerwca 2021, 11:18 | odpowiedz
Proszę oficjalna informacja prosto z Hiszpanii :)https://www.lavanguardia.com/vida/20210605/7508091/espana-admite-pruebas-antigenos-entrar-pais.html
piotr.rodzen, 7 czerwca 2021, 12:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »