Fly4free.pl

Mega! Hawaje i Kalifornia w jednej podróży z Warszawy za 1702 PLN!

1702 PLN
plaża na Hawajach
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: okimo / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zapraszam na rajskie Hawaje oraz do Kalifornii. Relaks na plażach Waikīkī, Waimānalo, trekking na Diamond Head i Koko Crater, snorkowanie w zatoce Hanauma oraz podziwianie zachodów słońca na North Shore – to na wsypie O’ahu. Zaś w San Francisco przejedźcie się tramwajem linowym, przespacerujcie po moście Golden Gate oraz udajcie się z wizytą na Pier 39.

Na niezapomnianą wycieczkę w rewelacyjnej cenie udacie się w lutym i marcu – część z dostępnych terminów znajdziecie wypisanych poniżej, więc bez problemu znajdziecie coś dla siebie.

Pierwszym elementem mojej układanki będzie przelot z warszawskiego lotniska im. Chopina na zachodnie wybrzeże USA, do San Francisco (z przesiadkami na terenie EU oraz Kanady). Obie są gwarantowane przez linie lotnicze Air Canada oraz Lufthansa – w razie jakichkolwiek opóźnień wynikających z winy przewoźników, otrzymacie bezpłatnie nowy bilet na dalszą podróż.

Drugiem etapem będzie przelot z Kalifornii do Honolulu, a trasę tę pokonacie samolotem linii Hawaiian Airlines; po drodze czekać was będzie zmiana maszyny na wyspie Maui. Bez dodatkowych kosztów na wycieczkę zabrać będziecie mogli bagaż podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę).

Z San Francisco na lotnisko w San Jose dojedziecie komunikacją miejską lub pociągiem, a za bilet w jedną stronę zapłacicie od 32 PLN.

Termin podróży: luty – marzec 2021 r.
Linie lotnicze: Air Canada, Lufthansa, Hawaiian Airlines
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty

Koszt wszystkich biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę, to rewelacyjne 1702 PLN za osobę.

Plan podróży:
Warszawa – San Francisco 15.02
San Jose – Honolulu 17.02
Honolulu – San Jose 24.02
San Francisco – Warszawa 27.02

Podróż1702 PLN

Warszawa – San Francisco – Warszawa »

Sprawdźcie dostępne terminy z lotami do San Francisco: 8-21 lutego, 15-27 lutego, 6-20 marca oraz 13-27 marca.

San Jose – Honolulu – San Jose »

Sprawdźcie dostępne terminy z lotami do Honolulu: 8-18 lutego, 17-24 lutego, 9-18 marca oraz 15-24 marca

Hotelod 336 PLN/2 osoby/noc

W San Francisco zatrzymajcie się w hotelu Edwardian, który znajduje się w odległości 1,6 km od jednej z głównych atrakcji miasta – The Painted Ladies.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast na Hawajach rekomenduję wam noclegi w wynajętym apartamencie Ala Moana Condominium, który znajduje się w sąsiedztwie parku o tej samej nazwie – Ala Moana oraz w odległości nieco ponad 2 km od plaży Waikiki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód1570 PLN/7 dni

Po przylocie do Honolulu rekomenduję wam wypożyczyć samochód na cały pobyt. Z własnym autem łatwo dojedziecie w każdy zakątek O’ahu (Waimanalo Beach, North Shore, Waimea Valley czy pod świątynię Byodo-In).

Jakie atrakcje czekają na miejscu?

O’ahu to trzecia co do wielkości i jedna z najbardziej zaludnionych wysp archipelagu Hawajów. Od samego początku będziecie mieć okazję obserwować wyjątkową mieszankę kultur i narodowości. Na południowym wybrzeżu najbardziej znanym miejscem jest oczywiście główne miasto (i stolica), czyli Honolulu. Do najsłynniejszych atrakcji można zaliczyć plażę Waikīkī, bazę wojskową Pearl Harbor, wulkan Diamond Head i zatokę Hanauma oraz Centrum Kultury Polinezyjskiej.

Fale na północnym wybrzeżu wyspy (North Shore) znane są z tego, że długo się toczą, co czyni z tej części Hawajów idealne miejsce do windsurfingu. Może i wy spróbujecie swoich sił w tym wymagającym sporcie? Na płaskowyżu w głębi lądu, na żyznych glebach Wahiawa znajduje się plantacja ananasów Dole z największym na świecie labiryntem utworzonym z krzewów. To świetne miejsce nawet na jednodniową wycieczkę.

A co w San Francisco? Zwiedzając miasto, nie możecie pominąć przejażdżki zabytkowym tramwajem, mknącym przez strome ulice miasta. Za przejazd zapłacicie 7 USD (ok. 27 PLN). Słynny Golden Gate podziwiać można z wielu punktów widokowych. Polecam wam wybrać się na ten przy Battery Spencer. Na most możecie wejść bezpłatnie pieszo lub wjechać rowerem. Żeby przejechać przez niego autem, należy uiścić opłatę.

Honolulu
Foto: SvetlanaSF / Shutterstock
san francisco cable car
Foto: canadastock / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Obowiązkowe dokumenty (ESTA), niezbędne podczas podróży do USA, możecie wyrobić klikając tutaj. Z przygotowanego przez nas poradnika dowiecie się w jaki sposób dopełnić formalności przed wyjazdem do USA.

  • Zapoznajcie się koniecznie z poradami, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

  • Do nawigacji polecamy offlinową wersję mapy od google maps. Natomiast do pieszych wędrówek idealnie nadaje się aplikacja maps.me.

  • Na O’ahu kursuje linia autobusowa (TheBus), którą możecie objechać wyspę. Bilet na jeden przejazd kosztuje 2,5 USD, 4-dniowy turystyczny to koszt 25 USD.

  • Zapoznajcie się z relacją z podróży na Hawaje napisaną przez naszych czytelników.

  • Co jeszcze robić w San Francisco? Oto lista najciekawszych atrakcji.

  • Przed wycieczką zajrzyjcie na nasze forum, gdzie znajdziecie wiele informacji, porad oraz wskazówek dotyczących podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »