Fly4free.pl

Gruzja przedłuża zakaz lotów! Wizz Air i LOT na razie tam nie polecą

batumi z lotu ptaka
Foto: IgorZh / Shutterstock

Gruziński urząd lotniczy przedłużył zakaz lotów międzynarodowych do tego kraju przynajmniej do końca lipca. Ma to związek ze wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa w sąsiednich krajach.

Gruzja jest jednym z krajów, z którym koronawirus obszedł się dość łagodnie – dzięki wprowadzonym restrykcjom, liczba zakażonych w tym kraju to na dzień dzisiejszy 917 osób. W związku z tym Gruzini postanowili już wcześniej odmrozić turystykę – od 15 czerwca w wydaniu krajowym, a od 1 lipca otworzyć Gruzję dla lotów międzynarodowych.

W związku z tym bilety do tego kraju zaczęły sprzedawać linie lotnicze, m.in. Wizz Air, który od lipca planował loty do Kutaisi z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia oraz LOT, który od początku lipca chciał latać 3 razy w tygodniu z Warszawy do Tbilisi. Teraz okazuje się, że plany te są nieaktualne. Gruziński rząd ogłosił bowiem, że zakaz lotów międzynarodowych zostaje przedłużony do 31 lipca, a więc najwcześniejszym możliwym terminem wznowienia lotów do tego kraju jest 1 sierpnia. Oficjalnym powodem ma być wzrost liczby zachorowań na koronawirusa w krajach sąsiednich.

Oznacza to, że do Gruzji nie polecimy przynajmniej do połowy wakacji. Wizz Air już zawiesił sprzedaż biletów na trasach do tego kraju do końca lipca – pierwsze bilety w systemie są dostępne od sierpnia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Witam serdecznieSprawdzałam i faktycznie lotów już nie ma ale rezerwacji jeszcze nie anulowali.Następna bardzo ważna sprawa to wykupione członkostwo w wizz moim skromnym zdaniem powinni darmowo przedłużyć chociaż by o ten czas w którym to nie można było z niego korzystać.Pozdrawiam
Nell Kmita, 26 czerwca 2020, 9:39 | odpowiedz
Avatar użytkownika
PLL LOT nadal sprzedaje bilety na loty  do Gruzji w lipcu. Swoich pasażerów którzy dzwonią i dopytują informują, że nic im na temat zamknięcia przestrzeni powietrznej od 01.07 do 31.07 nie wiadomo :)   Pomijam fakt, że nie każdy może pozwolić sobie na przełożenie urlopu  na kiedyś , tylko już dziś powinien zacząć rezerwować urlop gdzieś indziej jak chce w te wakacje gdziekolwiek pojechać.  Trochę to nieuczciwe ze strony naszego krajowego przewoźnika. Pozdrawiam
Edyta Zagraj, 30 czerwca 2020, 9:03 | odpowiedz
Z systemu Wizz loty do Kutaisi z Katowic zniknęły do końca roku...
Nemiroff, 2 lipca 2020, 12:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Niestety Z dnia na dzien kasowane sa loty lub zmieniane. Lot Z Katowic do Gruzji W pazdzierniku anulowany.Kupilem Z Wiednia do Armeni a powrot Z Kutaisi do Aten . Ale znajac zycie znow cos anuluja. Na szczescie przy zmianach daja 120% refundacji  nawet jesli zmienia lot o 5 minutes wiec czasem sprawdzam cene zdarza sie ze jest nizsza a dostaje 120% refundacji wiec jeszcze zarobie?
Wieslaw Bielecki, 5 lipca 2020, 8:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »