Fly4free.pl

Trzy państwa w jednej podróży? Żaden problem! Gruzja, Grecja i Austria z Warszawy za 152 PLN

152 PLN
cminda sameba
Foto: Grisha Bruev / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Górski trekking, starożytne miasto czy europejska stolica? Nie jesteście w stanie się zdecydować? Skorzystajcie z atrakcyjnych cen lotów i połączcie wszystko razem. Możecie zdobywać szczyty w Gruzji, poczuć klimat starożytnej Grecji w Salonikach oraz przejść się ulicami najbardziej zielonego miasta świata, czyli Wiednia!

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o nowych ofertach
na telefonie, w przeglądarce i na maila

Podróż rozpoczyna się 2 listopada na lotnisku Warszawa-Chopin. Na początku udacie się do gruzińskiego Kutaisi. Po 4 nocach spędzonych na zwiedzaniu miasta i chodzeniu po górach polecicie nad Morze Egejskie do Salonik. Po dwudniowej wizycie w starożytnym mieście i zaczerpnięciu ostatnich promieni słońca, wyruszycie w podróż do stolicy Austrii. W Wiedniu zatrzymacie się na 3 dni i 11 listopada wrócicie do Polski. Termin wycieczki pokrywa się z Narodowym Świętem Niepodległości, więc zaoszczędzicie dzień urlopu.

Loty odbywają się na pokładach samolotów linii lotniczych Wizz Air oraz Ryanair. Warto wiedzieć, że w przypadku pierwszego przewoźnika za bilety mniej zapłacą posiadacze Wizz Discount Club. Pamiętajcie również, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny. Jednak jeśli przeczytacie nasz poradnik, spokojnie sobie poradzicie!

Termin podróży: 2-11 listopada
Linia lotnicza: Wizz Air i Ryanair
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Warszawa – Kutaisi 2 listopada
Kutaisi – Saloniki 6 listopada
Saloniki – Wiedeń 8 listopada
Wiedeń – Warszawa 11 listopada

Hotel

W Kutaisi wybierzcie doskonale oceniany przez gości (9,7/10) obiekt, który znajduje się w centrum miasta. Do waszej dyspozycji udostępnione jest darmowe Wi-Fi.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Salonikach zatrzymajcie się w apartamencie w pobliżu Morza Egejskiego. Obiekt może się pochwalić świetnymi ocenami gości, dostępem do Internetu oraz genialną lokalizacją.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Wiedniu postawcie na klimatyczny 3* hotel w centrum miasta. Do waszej dyspozycji oddane zostaną oryginalnie wykończone, komfortowe pokoje oraz dostęp do Wi-Fi.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Propozycja udanej podróży po Gruzji, Grecji i Austrii

W Kutaisi spędzicie najwięcej czasu, bo aż 4 noce. Z tego powodu warto połączyć zwiedzanie urokliwego miasta z górskimi wędrówkami. Interesującym punktem na lokalnej mapie jest Katedra Bagrati, która położona jest na wzgórzu Ukimerioni. Będąc w Kutaisi, jesteście w stanie przekroczyć umowną granicę Europy i Azji. Dla wielu Biały Most, który łączy brzegi rzeki Rioni, oddziela oba kontynenty. Warto również zobaczyć symbol miasta, czyli Fontannę Kolchidy oraz interesujący budynek parlamentu.

Z Kutaisi możecie udać się w góry. Najłatwiej dostaniecie się do Mestii, z której wychodzi sporo szlaków. Kursują tam taksówki oraz marszrutki. Warto wybrać się także na trekking do jezior Koruldi lub do lodowca Czalaadi.

W Salonikach nie możecie ominąć muzeów: Kultury Bizantyjskiej i Archeologicznego. Poza tym przejdźcie się szlakiem starożytnego miasta. Na drodze czeka na was Rotunda z wczesnochrześcijańskimi mozaikami, pochodząca z okolic 305 roku. W pobliżu natkniecie się na łuk triumfalny Galeriusza. Następnie zobaczycie pozostałości Pałacu Galeriusza. Pamiętajcie też, by odwiedzić najczęściej fotografowane miejsce w mieście, czyli Białą Wieżę!

Wiedeń to piękna architektura, liczne parki oraz słynne zabytki. Będąc w Śródmieściu, zobaczycie popularną gotycką Katedrę św. Szczepana. Poza tym możecie odwiedzić synagogę miejską, kolumnę morową czy romański kościół św. Ruprechta. Ogromne wrażenie zrobi na was pałac Belweder, znajdujący się w dzielnicy Landstrasse. Odkryjcie również piękno jednej z największych rezydencji, czyli pałacu Schönbrunn ze wspaniałymi ogrodami.

widok na kaukaz
Foto: Volodymyr Goinyk / Shutterstock
plaza w grecji
Foto: Aleksandar Todorovic / Shutterstock
wiedeń prater
Foto: xbrchx / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na ten moment podróż do Gruzji jest możliwa bez kwarantanny, po odbyciu pełnego cyklu szczepień.

  • Do Austrii i Grecji możecie udać się po ukazaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 lub zaświadczenia o otrzymaniu szczepionki.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

Pomóż nam tworzyć lepsze teksty i oceń tę ofertę.
Co jest nie tak w tej ofercie?
wyślij ocenę »
Dziękujemy za ocenę tej oferty!
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »