Fly4free.pl

Grecja znosi restrykcje. Znika większość COVID-owych obostrzeń!

ateny dziewczyna
Foto: sarra22 / Shutterstock

Od dzisiaj, czyli 9 października, Grecja znosi większość pozostałych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Oznacza to m.in. zniesienie nakazu noszenia masek, koniec godziny policyjnej i imprez tanecznych w klubach. Zmiany dotyczą jednak tylko zaszczepionych.

Koniec obostrzeń ogłosił kilka dni temu minister zdrowia Thanis Plevris – grecki rząd likwiduje restrykcje m.in. dlatego, by na sam koniec sezonu zachęcić jeszcze turystów do odwiedzin w tym kraju. Ale wynika to też z chęci powrotu społeczeństwa do normalności w związku ze względnie dużym poziomem wyszczepienia w tym kraju. Co ciekawe, zmiany będą miały charakter ogólnokrajowy – oznacza to więc zniesienie tzw. mini lockdownów wprowadzonych w niektórych regionach Grecji z większą liczbą zakażeń, np. w Salonikach. W tych miejscach, które na epidemiologicznej mapie kraju dalej będą oznaczone na czerwone, mieszkańcy będą proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności. Co więc się zmieni?

Od 9 października w całej Grecji nie będzie obowiązywała godzina policyjna oraz wszelkie ograniczenia w przemieszczaniu się. Także od tego dnia wszystkie osoby w pełni zaszczepione (zarówno mieszkańcy jak i turyści) będą mogli swobodnie korzystać z restauracji, barów i lokali gastronomicznych. Do tej pory klienci tego typu miejsc mogli siedzieć wyłącznie przy stolikach, a restrykcje zabraniały korzystania z usług w części z miejscami stojącymi.

Ponadto ponownie będzie można bawić się przy muzyce. W całym kraju dla zaszczepionych zniesiony zostanie także nakaz noszenia maseczek.

Jak czytamy w „Rz”, w środę w Grecji zanotowano 2876 nowych zakażeń koronawirusem. Gazeta wskazuje jednocześnie na to, że aż 96,4 procent hospitalizowanych zakażonych koronawirusem to osoby niezaszczepione.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
" całym kraju dla zaszczepionych zniesiony zostanie także zakaz noszenia maseczek " Chyba błąd Wam się wkradł :D Jak w tytule tak i w tekście :)
goll85, 10 października 2021, 13:18 | odpowiedz
Masakra :( Dzięki za zwrócenie uwagi, już popawiam :) 
goll85 " całym kraju dla zaszczepionych zniesiony zostanie także zakaz noszenia maseczek " Chyba błąd Wam się wkradł :D Jak w tytule tak i w tekście :)
Mariusz Piotrowski, 10 października 2021, 21:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »