Fly4free.pl

Musieli lądować na innym lotnisku. Pilot zapytał więc, gdzie chcieliby wysiąść

easyjet
Foto: Markus Mainka / Shutterstock
„Proszę o podniesienie rąk przez tych z państwa, którzy chcieliby wysiąść na lotnisku Luton” – taki komunikat usłyszeli pasażerowie w jednym z samolotów. Zaskakujące pytanie pilota było efektem opóźnień i decyzji o lądowaniu na innym lotnisku niż pierwotnie zakładał rozkład. A teraz robi furorę w internecie.

Do nietypowej sytuacji doszło podczas lotu easyJet, który miał wylądować na lotnisku Gatwick w Londynie. Niestety z powodu opóźnienia przegapił swój slot, czyli moment na lądowanie, a wieża kontroli lotów z uwagi na liczne operacje, nie mogła znaleźć mu nowego miejsca. Zdecydowano więc, że samolot zostanie przekierowany na inne londyńskie lotnisko – Luton.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przekierowania samolotów zdarzają się dość często. Rzadko jednak pasażerowie mają możliwość wyboru, gdzie właściwie chcieliby wysiąść. Pilot postanowił bowiem zapytać pasażerów, czy niektórzy z nich nie woleliby wysiąść już na Luton, zamiast czekać aż samolot będzie mógł ponownie wystartować i dotrzeć na Gatwick – tak jak pierwotnie zakładano.

– Obecnie nie wiemy, jakie są ograniczenia ruchu, więc zakładamy, że postój potrwa ponad godzinę – przekazał kapitan. – Dlatego najpierw poprosimy tych z was, którzy chcieliby opuścić samolot już tutaj w Luton, aby podnieśli ręce do góry – dodał.

Choć ogłoszenie wywołało zdziwienie (a u niektórych nawet oburzenie), chętnych na taką opcję nie brakowało. Niektórzy komentujący porównali jednak pomysł easyJet do ruletki i grania w papier-nożyce. Podkreślali bowiem, że to linia powinna podjąć jednakową decyzję dla wszystkich pasażerów – albo wszyscy czekają i lecą na Gatwick albo wszyscy wysiadają na Luton.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Podkreślali bowiem, że to linia powinna podjąć jednakową decyzję dla wszystkich pasażerów – albo wszyscy czekają i lecą na Gatwick albo wszyscy wysiadają na Luton".  Ludzie zatracili już kompletnie wolność . Linia lotnicza daje im wybór niechcąc trzymać w "metalowej klatce" i umożliwiając niektórym wcześniejsze dotarcie do domu, a Oni się oburzają. Brawo dla pilota i linii za niestandardowe podejście. 
rakus, 16 września 2022, 11:35 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »