Fly4free.pl

Gdzie polecieć w sierpniu? 8 wydarzeń w Europie, które mogą Was zachęcić!

La Tomatina
Foto: BearFotos / ShutterStock
Choć sierpień zazwyczaj kojarzy się z błogim relaksem na plaży czy w hotelu na all inclusive, nie wszyscy decydują się na całkowitą labę. Drugi miesiąc wakacji to także dobry czas na organizację wyjazdów o innym charakterze, związanym z organizowanymi w Europie wydarzeniami. A tych nie brakuje!

Sierpniowy harmonogram najciekawszych wydarzeń, jakie dla Was przygotowaliśmy, to spore pole do popisu, jeśli chodzi o poszukiwanie inspiracji – od festiwali muzycznych i tematycznych, po lokalne święta i obchody, które co roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Być może któreś z nich staną się dla Was ciekawym pomysłem na zaplanowanie wyjazdu i spędzenie ciekawych kilku dni w podróży?

Zurych (Szwajcaria): Święto Narodowe Szwajcarii (1 sierpnia)

Obchodzone 1 sierpnia Święto Narodowe Szwajcarii to dla obywateli tego kraju dzień pełen radości i patriotyzmu. Szwajcarzy świętują podpisanie Aktu Konfederacji Szwajcarskiej w 1291 roku, co jest uznawane za początek współczesnej Szwajcarii. Obchody obejmują parady, w trakcie których królują lampiony, ogniska, fajerwerki i liczne festyny, które odbywają się w miastach i wsiach na terenie całego kraju. Szczególnie spektakularne są pokazy sztucznych ogni nad Jeziorem Zuryskim i na wodospadach Renu w Schaffhausen.

Podczas obchodów, mieszkańcy ubierają się w tradycyjne stroje i organizują szereg koncertów, występów teatralnych oraz pikników. Na ulicach i domach widoczne są flagi narodowe, a wieczorem, około 20:00 wybijają wszystkie kościelne dzwony. Na terenach wiejskich popularne są ogniska na szczytach gór i pagórków, które symbolizują jedność i niezależność narodu​.

Foto: Michael Derrer Fuchs / ShutterStock

Edynburg (Szkocja): Festiwal Fringe (2-26 sierpnia)

Edynburski Festiwal Fringe to największy na świecie festiwal sztuki, który co roku przyciąga tysiące artystów i widzów z całego globu. W ciągu trzech tygodni sierpnia miasto staje się sceną dla różnorodnych przedstawień – od teatru i komedii, po taniec i muzykę. Każdy zakątek Edynburga, zarówno jeśli chodzi o historyczne budynki, jak i nowoczesne przestrzenie, zostaje przekształcony w miejsce artystycznych wydarzeń.

Festiwal Fringe to także okazja do odkrywania nowych talentów i trendów w świecie sztuki. Program obejmuje zarówno występy profesjonalnych grup, jak i amatorów, dzięki czemu miłośnicy tego obszaru dostaną okazję do poznania najbardziej utalentowanych twórców. Dzięki swobodzie artystycznej i różnorodności gatunków, festiwal zyskał tak duży rozgłos na całym świecie.

Foto: Edinburghcitymom / ShutterStock

Saalbach-Hinterglemm (Austria): Glemma Vintage Car Rally (3 sierpnia)

Glemma Vintage Car Rally to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń dla miłośników motoryzacji w Europie. Organizowane jest w malowniczej miejscowości Saalbach w Austrii. Rajd przyciąga setki zabytkowych samochodów oraz entuzjastów z całego świata, natomiast widzowie mogą podziwiać klasyczne i wiekowe modele, których przy okazji każdej edycji wydarzenia nie brakuje.

Rajd odbywa się na trasach, z których rozciągają się spektakularne widoki na Alpy i górskie krajobrazy. Wydarzenie to nie tylko gratka dla fanów motoryzacji, ale także okazja do poznania lokalnej kultury i tradycji. Wszystko za sprawą wieczornych imprez, koncertów i wspólnych posiłków z udziałem zarówno widzów, jak i uczestników.

Foto: SNEHIT PHOTO / ShutterStock

Urtijëi/Ortisei (Włochy): Festiwal folklorystyczny Val Gardena (4 sierpnia)

Festiwal Folklorystyczny w Val Gardena to święto tradycyjnej kultury regionu Dolomitów. Odbywające się w malowniczej miejscowości Ortisei wydarzenie jest swego rodzaju przedstawieniem zespołów ludowych, które prezentują tańce, muzykę i charakterystyczne dla regionu stroje. Uczestnicy mogą więc podziwiać kolorowe parady, występy na żywo oraz degustować lokalne potrawy i napoje.

Festiwal jest ponadto okazją do zakupu rękodzieła i pamiątek wykonanych przez lokalnych rzemieślników. Organizatorzy przekonują, że wydarzenie jest doskonałą okazją do zanurzenia się w bogatej kulturze Dolomitów, a także do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu spektakularnych górskich krajobrazów.

Foto: Torruzzlo / ShutterStock

Krajowa (Rumunia): Festiwal „Lalki okupują ulicę” (Puppets Occupy Street) (25 sierpnia – 1 września)

Festiwal „Lalki okupują ulicę” w Craiova to niezwykle ciekawe wydarzenie, które przekształca miasto w gigantyczną scenę teatralną. Międzynarodowe trupy lalkarskie przybywają wówczas do Rumunii, aby zaprezentować swoje umiejętności w serii spektakli ulicznych. Widowiska te charakteryzują się kreatywnością i różnorodnością, przekształcając okolicę w jedno wielkie centrum sztuki.

Wydarzenie przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych. W jego trakcie realizowane są również warsztaty, prezentowane są interaktywne instalacje i odbywają się występy. Festiwal ten promuje kulturę i sztukę lalkarską, a także integruje społeczność poprzez wspólne doświadczanie magii teatru na świeżym powietrzu.

Londyn (Anglia): Karnawał w dzielnicy Notting Hill (24-26 sierpnia)

Karnawał w Notting Hill to jedno z najbardziej kolorowych i energetycznych wydarzeń w Londynie. Rozpoczyna się w ostatni weekend sierpnia i jest swego rodzaju celebracją karaibskiej kultury i dziedzictwa. Ulice Notting Hill wypełniają się rytmami muzyki soca, calypso i reggae, a uczestnicy biorą udział w paradach w fantazyjnych kostiumach.

Wydarzenie to przyciąga setki tysięcy osób, a na uczestników czekają liczne atrakcje, w tym stoiska z jedzeniem, pokazy tańca i koncerty na żywo. Karnawał jest także platformą dla artystów, którzy prezentują swoje umiejętności w dziedzinie sztuki ulicznej i performance’u.

Foto: JessicaGirvan / ShutterStock

Buñol (Hiszpania): La Tomatina (28 sierpnia)

La Tomatina to jeden z najbardziej niezwykłych festiwali w Hiszpanii, odbywający się co roku w miejscowości Buñol. Podczas tego wydarzenia uczestnicy biorą udział w gigantycznej bitwie na pomidory, która przekształca ulice miasta w morze czerwonego soku. Festiwal rozpoczyna się od wyścigu, w którym uczestnicy próbują sięgnąć po szynkę zawieszoną na wysokim słupie, co jest symbolem rozpoczęcia bitwy.

La Tomatina zyskała rozgłos w innych krajach, dzięki czemu przyciąga turystów z całego świata. Festiwal jest nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także do integracji społeczności i wspólnego świętowania w radosnej atmosferze. Po bitwie, ulice miasta są dokładnie myte, a uczestnicy mogą wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących.

Foto: MeAroundtheworld / ShutterStock

Wenecja (Włochy): Międzynarodowy Festiwal Filmowy (28 sierpnia – 7 września)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie kina. Odbywa się na początku września na Lido di Venezia i przyciąga największe gwiazdy filmowe, reżyserów i krytyków. To tutaj prezentowane są premierowe pokazy filmów, które często zdobywają później największe nagrody branżowe.

Festiwal daje także szansę odkrywania nowych talentów i trendów w kinematografii. Oprócz projekcji filmowych, w programie znajdują się liczne panele dyskusyjne, warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Dla miłośników kina jest to natomiast okazja do przynajmniej chwilowego „wniknięcia” w świat wielkiego kina oraz doświadczenia magii filmu w unikalnej scenerii Wenecji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »