Fly4free.pl

Ten piękny włoski region dopłaci wam, żebyście tylko zechcieli tam przyjechać!

Foto: Ton Anurak / Shutterstock
Położony w północnych Włoszech region Friuli-Wenecja Julijska ogłosił, że zaoferuje turystom darmowy transport miejski, bezpłatny wstęp do muzeów i… zwrot kosztów podróży! Jest jednak jeden haczyk: podróż musicie odbyć z terenu Włoch pociągiem.

Północne Włochy nie są z pewnością pierwszym regionem, jaki przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o słonecznej Italii, ale nie da się ukryć, że położony przy granicy z Austrią i Słowenią region Friuli-Wenecja Julijska ma swój urok. Dlatego nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy nowa nietypowa promocja, którą ogłosiła miejscowa organizacja turystyczna.

Władze regionalne postanowiły bowiem skusić do siebie turystów, oferując im bardzo dużo profitów. Akcja ma potrwać aż do 31 maja 2023 roku i opiera się na promocji zrównoważonego podróżowania. Główne założenie to zwrot pieniędzy za podróż do regionu, ale pod warunkiem, że dotrzemy tam z terenu Włoch pociągiem Trenitalia (zarówno pociągami regionalnymi jak i koleją dużych prędkości Frecce) i wysiądziemy w Trieście, Udine lub nadmorskich miejscowościach Grado lub Lignano Sabbiadore. Warunkiem otrzymania zwrotu pieniędzy za bilet jest zarezerwowanie przynajmniej dwóch noclegów w jednym z hoteli biorących udział w promocji. Podczas płacenia za nocleg kwota za bilety będzie potrącona z rachunku za hotel. Oprócz tego otrzymamy też specjalną FVGCard (ważną 48 godzin lub tydzień w zależności od tego, jak długo zostaniemy), z którą możemy podróżować za darmo transportem publicznym, mamy darmowe wejścia do głównych muzeów oraz mnóstwo zniżek, m.in. do teatrów czy na wystawy.

Więcej szczegółów znajdziecie na tej stronie. Pamiętajcie też, że oferta nie dotyczy świąt państwowych i dni wolnych od pracy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »