Fly4free.pl

Wreszcie! Jeden z ostatnich krajów w UE znosi wszystkie obostrzenia

francja
Foto: Oscar Nord / Unsplash
Świetne, choć naprawdę zdecydowanie za długo wyczekiwane wieści, płyną z Francji. Po wielu miesiącach restrykcyjnych obostrzeń, francuski rząd wreszcie zdecydował się znieść obostrzenia związane z przekraczaniem granic. A to oznacza, że w końcu szczepienia na koronawirusa nie mają znaczenia.

Niewiele jest krajów w Europie, które wciąż utrzymują jakiekolwiek obostrzenia wjazdowe. Francja była jednak jednym z nich i mocno trzymała się swoich postanowień. W końcu jednak zdecydowała się zmienić zasady – z korzyścią dla wszystkich podróżnych. A to oznacza, że od 1 sierpnia nie trzeba już żadnych dokumentów związanych z koronawirusem, żeby przekroczyć granicę.

Informację potwierdza również Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W obliczu nowych zasad bez problemu wjadą tu zarówno osoby zaszczepione jak i nie zaszczepione. Nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu, ozdrowieniu ani negatywnego wyniku testu. Granica znów stoi otworem.

A jak wygląda sytuacja z terytoriami zależnymi i zamorskimi? Bardzo podobnie, choć zawsze warto jeszcze sprawdzić komunikaty lokalnych władz.

– Jeśli podróżujesz do departamentów i terytoriów zamorskich Francji, od 1 sierpnia 2022 roku również nie musisz okazywać ani paszportu sanitarnego ani negatywnego wyniku testu – zapewnia MSZ. – Należy pamiętać, iż zależnie od sytuacji epidemicznej, lokalne władze mogą wprowadzić nowe ograniczenia.

Jeśli natomiast chodzi o Monako, to tutaj warto zaznaczyć, że nadal potrzebny jest test (antygenowy lub PCR nie starszy niż 24 h) lub szczepienie/zaświadczenie o ozdrowieniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ciekawe kogo stac na wakacje we Fr-mie wieci jak by nie bylo
Marxis, 2 sierpnia 2022, 12:44 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »