Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:03 

Loty: 788
Kilometry: 741 471
platynowy
Boarding time = początek wpuszczania do samolotu.

Często jest podawany na wcześniej niż się w rzeczywistości odbywa po to, aby uniknąć czekania na osoby robiące zakupy i pedzące na ostatnią chwilę. Ale to jest Szwajcaria - jeśli jest podana godzina, to o tej właśnie się zacznie.

#22 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:23 

Loty: 91
Kilometry: 180 493
Sudoku napisał(a):
Ale to jest Szwajcaria - jeśli jest podana godzina, to o tej właśnie się zacznie.

Dużo latam z GVA i nie jest jakoś inaczej niż na innych lotniskach na świecie - punktualność ogólnie świetna, ale boarding zaczyna się czasem sporo później niż jest napisane.

#23 PostWysłany: 07 Sty 2016 23:34 

platynowy
Bo to francuska część Szwajcarii, w niemieckiej jest inaczej :D
obibok lubi ten post.

#24 PostWysłany: 29 Kwi 2016 12:40 

mam 45 minut na przesiadke w zurych, przylatuje z chopina, a wylatuje do newarku(nyc) oreintuje sie ktos jaki to gate? czy cos? i jakie kontrole musze przejsc i czy to wgl realne do zrobienia?
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 29 Kwi 2016 13:32 

platynowy
Nr bramki trzeba sprawdzić po wylądowaniu. Jak na wylot do USA mało czasu, ale jeśli lot jest na jednym bilecie, to nie ma co się martwić.
Przechodzi się kontrolę paszportową.
sylwiaxoxo uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 29 Kwi 2016 14:00 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 188 593
niebieski
Te 45min na przesiadkę to jeszcze zależy od tego o której masz wylot. Ja przyleciałem z HKG i leciałem dalej do WAW (Swiss). Czas przesiadki 40min. Stewka podała mi nr gate na 10min przed lądowaniem, i pokazała na mapie lotniska jak daleko mam (tam jest podane to w min).

Byłem pod swoim gate po 30min, z tym że: po przylocie z HKG miałem jeszcze raz security i kontrolę paszportową i działo się to o 6 rano i nasz samolot lądował jako 1 tego dnia, bo o 6 otwierają lotnisko dla operacji lotniczych.
 Relacje PM off
sylwiaxoxo uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 02 Maj 2016 23:39 

mam tą przesiadke na jedym bilecie u swissa
czyli przechodze tylko raz bramke z paszportem i tylko tyle ze mam szukac swojej bramki?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Maj 2016 09:03 

platynowy
Wysiadasz z samolotu i szukasz swojej bramki. Potem udajesz się w jej kierunku i dopiero po drodze będzie kontrola paszportowa.
Jeśli będzie to bramka E, to trzeba tam dojechać pociągiem, ale przejazd trwa 2-3 minuty.

I jeszcze jedno, kompletnie nie mogę sobie przypomnieć, czy w ZRH przy wylotach poza Schengen jest dodatkowa kontrola bezpieczeństwa. Na niektórych lotniskach tak jest. Może ktoś inny pamięta.

#29 PostWysłany: 03 Maj 2016 22:14 

ale nie idę z resztą ludzi do wyjscia, tylko jakos inaczej w strone wlasnie tego gate E czy D ?
nigdy nie latałam i tym bardziej nigdy sie nie przesiadłam dla mnie to jakoś koszmar ...
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:39 

platynowy
Po wyjściu z samolotu lub dowiezieniu na terminal autobusem powinnaś znaleźć tablicę informacyjną z rozpisanymi odlotami i po sprawdzeniu na niej, skąd odlatuje Twój następny samolot, udać się tam wg oznaczeń na lotnisku.
Zurych jest dobrze oznakowany, nie powinno być problemu.

Ewentualnie możesz zgłosić obsłudze w samolocie, że masz krótką przesiadkę i mogą się skontaktować z obsługą naziemną. Zresztą często w takich przypadkach, a szczególnie gdy dochodzi do opóźnień, robią to sami. Może się zatem zdarzyć, że przy samolocie będzie ktoś na Ciebie czekał.

#31 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:14 

Nie znam lotniska w Zurychu. 1 h 15 min przesiadki na lot do USA da radę zrobić?
Mam jeszcze opcję przylecieć na ZRH 3 godziny wcześniej i zastanawiam się, czy nie będzie to przesadą.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 344
Kilometry: 446 066
A przeczytałeś ten wątek chociażby?
Są przypadki ludzi z przesiadką 45 minutową, a zdążyli...

#33 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:23 

Czytałem jak najbardziej. Tylko nie wiem, czy to kwestia "przypadków ludzi z przesiadką 45 minutową", którym się udało, czy to jednak normalna sprawa.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 23 Maj 2016 11:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 344
Kilometry: 446 066
Zeus napisał(a):
Jeżeli masz te loty w jednym bilecie, to o nic się nie martw

#35 PostWysłany: 04 Kwi 2017 08:41 

Loty: 14
Kilometry: 40 184
Mam prośbe bo jestem kompletnie zielony w sprawach latania a tym bardziej w przesiadkach
Lece do NY z waw przez fra. Powrot mam SWISS INTERNATIONAL AIR LINES do Zurychu
I tam mam przesiadkę do waw na ktorą mam nieco ponad godzinę ale już SWISS GLOBAL AIR LINES i teraz kilka pytań

1. Najprawdopodobniej nie bede mial mozliwości wydruku karty pokładowej, czy na JFK
moge odprawić się i nadać bagaż od razu do Waw w tradycyjny sposób przy jakimś chceck innie?
2. Czy będąc już w Zurychu nie muszę martwić się o bagaż i w tą godzinę zdążą przerzucić go do
samolotu do Waw?
3. Czy godzinka i 15 min starczy na przesiadkę ?
4. Czy ktośsię orientuje na którym terminalu ląduje i czy to ten sam z którego będzie wylot do waw

Przepraszam za może głupie pytania ale mam wątpliwości bo to mój pierwszy tak daleki lot i to z przesiadką
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 04 Kwi 2017 14:04 

platynowy
Podstawowe pytanie, czy masz całą podróż na jednym bilecie. Jeżeli tak, to Twoje zdążenie nie jest Twoim zmartwieniem, ale linii lotniczych, niezależnie od tego, jak się nazywają.

1. Jeżeli to jest jeden bilet, to tak.
2. Jak wyżej.
3. Wystarczy
4. Terminal będzie przypuszczalnie inny, ale nie powinno to stanowić problemu.

#37 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:07 

@‌Sudoku‌

Tak wszystkie 4 loty mam na jednym bilecie zakupionym od Lufthansy.
Waw-fra, fra-jfk lufthansa. Powrot kupiony od lufy ale Swiss jfk-zrh, zrh-waw.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 04 Kwi 2017 15:42 

niebieski
@‌Bartekg85‌,

Lądując na ZRH lecąc ze Stanów wysiądziesz prawdopodobnie w strefie "E". Stamtąd jest wewnątrzlotniskowa kolejka podziemna (darmowa), która przewiezie Cię w kilka minut do stref "A" i "B" skąd latają destynacje europejskie. Formalnie jest to jednak jeden terminal :)

Ogólnie nie masz się co martwić, 1:15h to aż nadto na przesiadkę.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 06 Kwi 2017 08:10 

@‌Aclan‌
@‌Sudoku‌

Dziekuje za podpowiedzi.
Mam kolejne pytanko. Po zamowieniu od Lufy biletu otrzymałem maila z nr biletu i nr rezerwacji,
Którego wydruk pokazuje przy stanowisku chcek-in? A w takim razie, może i głupie pytanie, co pokazuje przy check-in na jfk jak już bede wracał? Ten sam wydruk? Całą podróż mam na 1 bilecie
Obslugiwane przez Lufe a powrót Swiss
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 06 Kwi 2017 09:52 

niebieski
Bartekg85 napisał(a):
Którego wydruk pokazuje przy stanowisku chcek-in? A w takim razie, może i głupie pytanie, co pokazuje przy check-in na jfk jak już bede wracał?

Przy stanowisku pokazujesz paszport. "Tradycyjnym" liniom lotniczym to wystarcza.
Zarówno numer biletu jak i numer rezerwacji warto mieć przy sobie na wszelki wypadek, ale jest mała szansa że faktycznie będzie potrzebny.
 Relacje PM off  

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości