Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2017 18:07 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 2
Uwaga to moja pierwsza recenzja wiec proszę o wyrozumiałość


Wrocław potocznie zwane miasto krasnali . W samym Wrocławiu jest ich aż 221 lub 222 ale do rzeczy . Miasto wg. nie jest zniszczone . Zapraszam na krtki tekst o mojej podroży do "miasta krasnali" . Wszystkie koszty podam na samym końcu .

Dzień 1
Szybkie śniadanie w domu i podróż SKM w stronę Lotniska Chopina . Podróż z domu do Lotniska odbyła się bez problemu . Przejście przez kontrole bezpieczeństwa jak zwykle problematyczne. Za każdym razem co ledze gdzieś z laptopem to dodatkowa kontrola bezpieczeństwa. Po kontroli chwila spokoju i czas podchodzić do geatów .
Image

Kolejka szybko poszła . chwile pózniej samolot został podstawiony
Image

Ludzie szybko weszli na pokład . Punktualnie odlecieliśmy z WWA->WRO
W samolocie jak to zawsze wygląda w Rayanair stewardessy proponują zdrapki prefumy .
Samolot punktualnie wylądował we Wrocławiu o godzinie 9.15
Szybka ewakuacja z lotniska i czas wsiasc do autobusu 106 . Kupiłem od razu bilet na 3 dni 13 zł aby poruszać się komunikacja miejska po Wrocławiu .
Po dłużej chwili znalazłem się na obrzeżach starówce .
Image

Image
Teatr Lalek

Potem szybkim spacerkiem na starówkę
Image
Image
Image
Nastepnie szybkie rozeznanie po knajpach i do Hotelu . Cena za hotel dla dwóch osob (4 noce 679 PLN) ( hotel system wrocław)

Dzień 2
Szybkie śniadanie w hotelu . Czas iść do ogrodu botanicznego . Cena wejścia 5 ZŁ
W ogrodzie botanicznym można było znaleźć wiele ciekawych roślin ,
Image
Więcej zdjęć w pełnej jakości w linku poniżej
http://imgur.com/a/66nXh

Następnie szybki spacerek do Panoramy Racławickiej tu koszt biletów wyniosły za dwie osoby 49 zł

Zdjęcia z panoramy : http://imgur.com/a/oovCw

Dzień 3
Szybkie śniadanie . Przejazd tramwajem pod most zakochanych . spacerek przepłyniecie promem pod zoo ( koszt ok 30 zl za 2 osoby)
UWAGA jeśli chcecie wejść taniej do zoo to w środę koszt biletu wynosi 25 zł za osobę
trochę zdjęć z zoo i akwatorium ?
http://imgur.com/a/66nXh
Nstepnie szybki spacer do Hali stulecia bilety ok 15 -20 zl
Image Image Image Image Image
Nastepnie zwiedzanie ogrodu japońskiego
Image Image Image Image
Wejsciowka do ogordu wynosi 2 zl od osoby
Patrząc w porównaniu ogród japoński z ogrodem botanicznym to mnie jakoś nie porwał

Podsumowując Wrocław jest pięknym miastem . Idealny do zwiedzania na max 3 dni . Ceny są porównywalne do Warszawy i Gdańska.
Podsumowując wycieczka jak najbardziej na wielki + można było zobaczyć dużo krasnali i innych atrakcji takie jak ogrody i Zoo i przepinką starówkę

KOSZTY :
Bilet Ryanair 2 osoby w tą i z powrotem ok 100 zł (z rezerwacja miejsc :( )
Hotel system Wrocław 679 zł 4 noce
Bilety komunikacyjne 13zł x2 = 26zł
Zoo 50 zł ( 2 osoby)
Gondola (2 osoby) 30 zł
ogród botaniczny ok 10 zł
ogord japoński 4 zł
hala stulecia ok 30 zł
kosztów jedzenia nie uwzględniałem ( za obiad wychodzi około 22 zł za osobę za dzień )
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 05 Lip 2017 18:17 

Co jak co, ale za zdjęcia to szacunek :)
Góra
 PM off
62bartek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2017 18:47 

@62bartek Faktycznie, zdjęcia mogłyby być trochę lepszej jakości. Przede wszystkim jednak, powinieneś je lepiej 'przedstawić'. Na forum są tematy jak umieszczać zdjęcia i pisać relację, np: relacje-z-podrozy-nowe-funkcje,189,78448 Poprawiłbym także ogólnie wygląd i stylistykę, bo trochę to niechlujnie wygląda (bez urazy). No i chyba chodziło o Afrykarium, nie o 'akwatorium'?
@Don_Bartoss Ale jedno zdjęcie to unikat. Serio :D Zero klientów przy otwartym okienku "Lodów Naturalnych" na Bema?! Jakby to powiedzieli dawni mieszkańcy miasta: Das ist nun wirklich ganz unglaublich!
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2017 18:58 

@MacKoz, dawni mieszkańcy to rozmawiali po czesku, a jak powszechnie wiadomo Czesi to tacy Polacy, co to im Niemcy wmówili, że są Czechami :)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2017 19:10 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
A to ciekawe? Mieszkam tu od urodzenia i tego jeszcze tutaj nie mówili. Zasadnicze pytanie, co to jest dawniej? Za to moge ucieszyc forumowa mysl narodowa stwierdzeniem, ze teraz mamy u siebie wiecej Ukraincow (wzglednie i bezwzglednie) niz mial przedwojenny Lwow i nawet sie cieszymy. :D
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2017 19:27 

@Don_Bartoss Myślę, że 'język czeski' był przez wieki mało popularny, nawet za czasów władania regionem przez Czechów (1335-1526). Teren ten był w dużym stopniu autonomiczny, zdominowany przez Polaków, a z czasem Niemców. Powyższe lata to także (z grubsza) rozwój j. czeskiego w ogóle, który od XVII wieku praktycznie przestaje być używany. @01ERES Podobno 10% mieszkańców to Ukraińcy, ale ja odnoszę wrażenie, że w Warszawie są jakoś bardziej zauważalni. Stosunkowo mało ich w usługach, nie tak jak w stolicy.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2017 20:10 

Rejestracja: 14 Mar 2017
Posty: 2
Anonymous napisał(a):
@62bartek Faktycznie, zdjęcia mogłyby być trochę lepszej jakości. Przede wszystkim jednak, powinieneś je lepiej 'przedstawić'. Na forum są tematy jak umieszczać zdjęcia i pisać relację, np: relacje-z-podrozy-nowe-funkcje,189,78448 Poprawiłbym także ogólnie wygląd i stylistykę, bo trochę to niechlujnie wygląda (bez urazy). No i chyba chodziło o Afrykarium, nie o 'akwatorium'?
@Don_Bartoss Ale jedno zdjęcie to unikat. Serio :D Zero klientów przy otwartym okienku "Lodów Naturalnych" na Bema?! Jakby to powiedzieli dawni mieszkańcy miasta: Das ist nun wirklich ganz unglaublich!



Dzięki właśnie szukałem jak umieszczać poprawnie te zdjęcia :) Co do estetyki to kwestia paru godzin :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2017 20:42 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Anonymous napisał(a):
@Don_Bartoss Myślę, że 'język czeski' był przez wieki mało popularny, nawet za czasów władania regionem przez Czechów (1335-1526). Teren ten był w dużym stopniu autonomiczny, zdominowany przez Polaków, a z czasem Niemców. Powyższe lata to także (z grubsza) rozwój j. czeskiego w ogóle, który od XVII wieku praktycznie przestaje być używany. @01ERES Podobno 10% mieszkańców to Ukraińcy, ale ja odnoszę wrażenie, że w Warszawie są jakoś bardziej zauważalni. Stosunkowo mało ich w usługach, nie tak jak w stolicy.

Ot i statystyka, jeden opiera sie na danych drugi na wrazeniach i kazdy ma racje. Kocham Wawe, ale Wrocek- miasto spotkan, troche lepiej. Zapraszam. :D
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2017 21:15 

01ERES napisał(a):
Kocham Wawe, ale Wrocek- miasto spotkan, troche lepiej. Zapraszam. :D

We Wrocławiu spędziłem kilka ładnych lat mojego życia, również kocham to miasto. Dziękuję za zaproszenie, ale i tak często tam bywam (ostatnio 1,5 tygodnia temu). Kiedyś, może to było dwa lata temu, byłem we Wrocławiu na pięknym marszu... nieważne.
Macie we Wrocławiu taką knajpę, coś na zasadzie Przekąsek&Zakąsek w Warszawie - nazywa się Setka (ul. Kazimierza Wielkiego) - lubię tam sobie usiąść przy zupie gulaszowej i piwku, myśląc "jakiego my daliśmy kopa temu miastu". Wrocław został założony przez Czechów, potem wszedł we władanie Piastów. To są fakty, to można sprawdzić i polecam to zrobić. Nie ma sensu streszczać tutaj całej historii, wszystko jest w internecie i książkach. Owszem, Niemcy się tam plątali, ale co z tego? Tak do tego podchodzić nie można, bo my też Moskwę oznaczyliśmy jako swoją. Lwów jest na równi polski co Wrocław.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lip 2017 21:33 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Dziwna ta recenzja ;) ale Wrocław piękny :D
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Lip 2017 21:54 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Anonymous napisał(a):
01ERES napisał(a):
Kocham Wawe, ale Wrocek- miasto spotkan, troche lepiej. Zapraszam. :D

We Wrocławiu spędziłem kilka ładnych lat mojego życia, również kocham to miasto. Dziękuję za zaproszenie, ale i tak często tam bywam (ostatnio 1,5 tygodnia temu). Kiedyś, może to było dwa lata temu, byłem we Wrocławiu na pięknym marszu... nieważne.
Macie we Wrocławiu taką knajpę, coś na zasadzie Przekąsek&Zakąsek w Warszawie - nazywa się Setka (ul. Kazimierza Wielkiego) - lubię tam sobie usiąść przy zupie gulaszowej i piwku, myśląc "jakiego my daliśmy kopa temu miastu". Wrocław został założony przez Czechów, potem wszedł we władanie Piastów. To są fakty, to można sprawdzić i polecam to zrobić. Nie ma sensu streszczać tutaj całej historii, wszystko jest w internecie i książkach. Owszem, Niemcy się tam plątali, ale co z tego? Tak do tego podchodzić nie można, bo my też Moskwę oznaczyliśmy jako swoją. Lwów jest na równi polski co Wrocław.

Polecam : MIKROKOSMOS by N. Davies&R.Moorhouse, 2002,od tej pory kazda glupota o Wrocku usmiercana jest w zarodku :lol:
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:18 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 5
-- 11 Lip 2017 22:11 --

Polecacie afrykarium w Wrocławskim ZOO?

-- 11 Lip 2017 22:18 --

Gdzie we Wrocławiu warto się wybrać mając 1 dzień na zwiedzanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Paź 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Wrocław to niesamowite miasto. Byłem też wiele razy, ale zawsze chce się tam wracać.
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Paź 2018 22:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
62bartek napisał(a):
Uwaga to moja pierwsza recenzja wiec proszę o wyrozumiałość








Na recenzję nie bardzo mi to wygląda ;) Jednak początki zazwyczaj nie są łatwe.Ważne,że spróbowałeś i za to brawa.Następnym razem będzie łatwiej.A śniadania i sam Wrocław...no cóż lepiej bez pośpiechu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group