Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wikipost dotyczący możliwości zmian rezerwacji w linii Wizzair (aktualizacja 30 września 2021 r.)

W przypadku modyfikacji pierwotnego terminu lotu przynajmniej/minimum o 2 godziny dostępne są opcje :

1) zaakceptuj -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, po prostu mamy nowy termin lotu taki, jak przedstawiona propozycja

2) rozpocznij zmianę rezerwacji -- nikt nikomu nic nie zwraca i nie trzeba dopłacać, ale sami wybieramy sobie nowy termin lotu w zakresie -14 dni ... +30 dni od daty wylotu dla lotu, który został zmieniony. Do niedawna Wizzair ze względu na ograniczenia lotów z powodu pandemiii zezwalał na zmiany -14 dni .. +60 dni od daty wylotu. Upewnij się jaki terminy zmian lotu znajduje się w mailu od Wizzair. W razie możliwości +30 dni a potrzeby przełożenia na termin mieszczący się w +60 dni, można też próbować dokonać zmian na infolinii.

Pytanie 1: czy można w tym wariancie zmieniać lotniska w kraju wylotu/docelowym?
Odpowiedź: tak, można. są tzw. lotniska alternatywne. zazwyczaj kilka najbliższych z siatki Wizza. Lista lotnisk alternatywnych tworzona przez forumowiczów znajduje się tutaj: lista-lotnisk-alternatywnych,226,152194

Pytanie 2: czy wcześniej wykupiona usługa flex też się zachowuje?
Odpowiedź: tak

3) wnioskuj o zwrot środków -- i teraz tu są warianty:
a) zmiana poniesionych kosztów na 100% w postaci punktów Wizzair: dostępna jeśli pierwotna opłata odbyła się punktami Wizzair. (Od rezerwacji dokonanych przed lipcem 2020 i opłaconych punktami, może być jeszcze zwrot na starych zasadach tzn. 120% na konto Wizz)

b) zmiana poniesionych kosztów na 120% w postaci punktów Wizzair: dostępna, jeśli pierwotna opłata odbyła się gotówką.
uwaga! 120% to trochę skrót myślowy, bo 120% otrzymuje się tylko za bilety, a za wszystkie dodatkowe usługi (np. priority, bagaż rejestrowany, miejsca, wizz flex) otrzymuje się 100%.

Przykładowa informacja z emaila rezerwującego lot:
Fare price 4x49 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 4x58,8 PLN)
Seat Fee 226 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 226 PLN)
Administration fee 148 PLN (w zwrocie: 120%, czyli 177,6 PLN)
FLXP 20 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 20 PLN)
Priority Boarding 320 PLN (w zwrocie: 100%, czyli 320 PLN)
Grand total 910 PLN (w zwrocie: 4x58,8 + 226 + 177,6 + 20 + 320 = 978,8)

Dodatkowo, jest możliwy wariant:

c) zwrot 100% poniesionych kosztów na wskazaną kartę/konto bankowe - możliwy jedynie w przypadku opłacenia rezerwacji gotówką. W tym wariancie należy najpierw wnioskować o zwrot w postaci punktów w wysokości 120% poniesionych kosztów na konto Wizz (czyli wykorzystać wariant 3b) a następnie zamienić otrzymane 120% punktów na 100% w gotówce:
https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz

Pytanie 3: dla wariantu (3a) i (3b) -- jak długo są ważne zwrócone środki w wysokości 100% / 120% w postaci punktów Wizzair? kiedyś były bezterminowo, a teraz?
Odpowiedź: 1 rok

Pytanie 4: dla wariantu (3a) -- czy jest możliwy zwrot w postaci 100% w gotówce na kartę lub konto bankowe jeśli bilety były opłacone wyłącznie punktami Wizzair?
Odpowiedź: nie jest to możliwe.

Pytanie 5: dla wariantu (3c) -- czy najpierw dokonuje się zwrotu w postaci 120% na punkty, a później wnioskuje się o zmianę tych 120% na 100% w postaci gotówki na kartę lub na konto? czy też od razu jest dostępna opcja 100% na kartę/konto?
Odpowiedź: najpierw trzeba przyjąć zwrot w postaci punktów. jeśli płatność była gotówką to jest to 120% poniesionych kosztów. następnie trzeba złożyć odpowiedni wniosek o przekształcenie otrzymanych 120% punktów na 100% gotówki. opcja (3c) jest możliwa tylko, gdy opłacaliśmy gotówką (przelewem, kartą płatniczą itp). w przypadku, gdy opłacaliśmy bilety punktami, jest tylko możliwość zwrotu 100% poniesionych kosztów w postaci punktów.

Pytanie 6: co mogę zrobić w przypadku zmiany terminu lotu o mniej niż 2 godziny?
Odpowiedź: w takim przypadku otrzymujemy jedynie maila informacyjnego od Wizzair o zmianie godzin lotu. Nic nie musimy zatwierdzać, zmiana jest dokonywana w rezerwacji automatycznie - stosowny komunikat widoczny jest w szczegółach rezerwacji po zalogowaniu się na konto (nie ma go w aplikacji).

Podziękowania za zebranie informacji dla @geos @ZENNNEK @dg72 @smieci @Misiatek @miriam @maczala1


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Mi Rzym pokazuje tylko Bari

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#662 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:01 

@brzemia bez emocji w przełożeniu na nasze :)

Dla Rzym Fiumicino z Krakowa, jako alternatywę pokazuje Bari też tylko z Krakowa
Góra
 PM off  
      
#663 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:02 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Z telefonu pisałem wiec chciałem szybko i zwięźle. Ujołeś to idealnie. Dzieki

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
W odwrotną stronę działa tak jak przypuszczacie. Dla zmienionego lotu do Bari jako alternatywa jest tylko FCO, też tylko z KRK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:43 

Zmieniono mi daty marcowych lotów Kraków - Larnaka:

- online po zalogowaniu nie mam innych alternatyw do darmowej zmiany jak pierwotna trasa Kraków - Larnaka

- zadzwoniłem przed chwilą na tanią/drogą infolinię "Welcome to Wizzair", gdybym chciał "jakoby" mogę tak zmienić za darmo na Katowice lub Warszawa - Larnaka

Na razie z powodu 99,9% negatywnej odpowiedzi nie miałem odwagi zapytać czy można na Dubaj z Katowic, może kiedyś dzwoniąc czy przez formularz zawnioskuję (skoro anulowane letnie loty do Dubaj DWC zamieniali na Larnakę, to czemu nie odwrotnie :twisted: )
Góra
 PM off  
      
#666 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:48 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Pytanie, czy oni ręcznie wprowadzają te kierunki, czy jednak z automatu. Gdyby to algorytm z domyślnymi kierunkami to szansa jest. Sam się też łudzę, że będzie ten Dubaj :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 14 Cze 2019 17:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Musi chyba automat z bazą alternatywnych lotnisk dla każdej destynacji (tylko co jakiś czas powinna być aktualizacja - być może dla Krakowa jako stosunkowo nowej bazy mają jakieś braki w systemie, bo Katowice powinny być tutaj naturalną alternatywą). A czynnik ludzki może chyba po akceptacji przełożonych wyjątkowo zmienić na coś spoza listy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:02 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Mam tez lot jeden w grudniu na cypr, ale nie widze zadnej trasy alternatywnej. Czy to mozliwe? Gdzie sprawdzacie te trasy alternatywne?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:04 

Wystarczy przeczytać post 665 :shock:
Góra
 PM off  
      
#670 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:07 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Ok, tylko dla pewnosci dopytuje, mam inny miesiac.

Pusto...Image

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:14 

:shock: :lol: :shock:

Jak poczytać wyżej zarówno Wizzair Hungary, jak i jego klienci "pogubili się"

Trzeba poczekać, jak nie dodadzą alternatyw to w przypadku chęci darmowej zmiany np. na Katowice trzeba będzie zadzwonić
Góra
 PM off  
      
#672 PostWysłany: 16 Cze 2019 12:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
dziwna sytuacja, loty KTW-DWC dostępne są tylko wrzesień-październik i to w starych datach poniedziałek i piątek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 16 Cze 2019 12:36 

Kalendarz pokazuje loty Dubaj DWC z Katowic do końca marca 2020r

Tylko jeśli ktoś jest na tyle cierpliwy i nie boi się jeszcze np. 5 zmian trzeba czekać, bo wyraźnie się bardzo pogubli "co zmieniać, jak i dlaczego"

Załączniki:
Dubaj DWC.PNG
Dubaj DWC.PNG [ 32.9 KiB | Obejrzany 1194 razy ]
Góra
 PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#674 PostWysłany: 25 Cze 2019 17:58 

Kashpir napisał(a):
Musi chyba automat z bazą alternatywnych lotnisk dla każdej destynacji (tylko co jakiś czas powinna być aktualizacja - być może dla Krakowa jako stosunkowo nowej bazy mają jakieś braki w systemie, bo Katowice powinny być tutaj naturalną alternatywą). A czynnik ludzki może chyba po akceptacji przełożonych wyjątkowo zmienić na coś spoza listy.

Dzwoniąc alternatywą dla Larnaki z Krakowa jest Larnaka z Katowic i Warszawy -14/+30 dni

Pisząc reklamację alternatywą dla Larnaki z Krakowa jest Heraklion i Rodos (latają tam z Budapesztu i tylko latem) - oczywiście Dubaj oficjalnie odpada
Góra
 PM off  
      
#675 PostWysłany: 25 Cze 2019 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
brzemia napisał(a):
dziwna sytuacja, loty KTW-DWC dostępne są tylko wrzesień-październik i to w starych datach poniedziałek i piątek


Nadal nie można zmienić :)

Załącznik:
11.jpg
11.jpg [ 107.6 KiB | Obejrzany 1023 razy ]


Choć normalnie można kupić :

Załącznik:
22.jpg
22.jpg [ 102.91 KiB | Obejrzany 1023 razy ]


Pogubili się strasznie :)

Mega promo za 3700 PLN z plecaczkiem

Załącznik:
33.jpg
33.jpg [ 95.92 KiB | Obejrzany 1023 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:08 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
Kashpir napisał(a):
Musi chyba automat z bazą alternatywnych lotnisk dla każdej destynacji (tylko co jakiś czas powinna być aktualizacja - być może dla Krakowa jako stosunkowo nowej bazy mają jakieś braki w systemie, bo Katowice powinny być tutaj naturalną alternatywą). A czynnik ludzki może chyba po akceptacji przełożonych wyjątkowo zmienić na coś spoza listy.

Dzwoniąc alternatywą dla Larnaki z Krakowa jest Larnaka z Katowic i Warszawy -14/+30 dni

Pisząc reklamację alternatywą dla Larnaki z Krakowa jest Heraklion i Rodos (latają tam z Budapesztu i tylko latem) - oczywiście Dubaj oficjalnie odpada
Ja zlozylem reklamacje. Wnioskowalem o lot do Dubaju zamiast do Larnaki. Reklamacja odrzucona. Tresc kopiuj+wklej, jakis tam standard, ze przepraszajooo, ale ze wg. takiej i takiej dyrektywy i ze mimo wszystko pozdrawiajoo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:12 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 2
Cześć :)

Mam taką sytuację: osoba X zarezerwowała lot w obie strony dla X i Y w Wizzair. Lot "do" odbędzie się planowo, natomiast osoba rezerwująca musi wrócić wcześniej (osoba Y wraca planowo). W związku z tym mam dwa pytania:

Czy można zmienić rezerwację tylko na lot powrotny dla X i jak?

Czy jeżeli nie można to osoba Y (nierezerwująca) nie będzie miała problemów z odprawą/powrotem na rezerwacji dokonanej przez osobę, która nie leci tym lotem?

Proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Nie można zmienić tylko jednego odcinka na jednej rezerwacji,ale osoba Y może się odprawić i lecieć bez problemu, a osoba X kupi sobie na powrót nowy bilet w swoim terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off
MisiaBela lubi ten post.
MisiaBela uważa post za pomocny.
 
      
#679 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:28 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 2
a czy jest szansa, że ten "niewykorzystany" lot będzie zwrócony w ramach wizz flex?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Nie.Aby skorzystać z usługi WIZZ Flex, anulowanie musi obejmować wszystkich pasażerów i wszystkie loty. Jeśli zdecydujesz się anulować swój lot, będą obowiązywały standardowe opłaty za anulowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
MisiaBela lubi ten post.
MisiaBela uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group