Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 27 Maj 2022 16:09 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
1.akceptujesz zmiane
2.zwrot pieniedzy
3.zmieniasz na inny termin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#142 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Odwołano mi odcinek lotu VIE-WAW w najbliższą sobotę z podróży oryginalnie wyglądającej tak (Austrian Airlines) :
13:15 OTP - VIE - WAW 18:35

Dostałem informację że wkrótce przyjdzie link do samodzielnego przebookowania biletów, więc na logikę najnormalniejsze połączenie alternatywne wygląda tak:
13:15 OTP - VIE - WAW 20:45

Czy jeśli wybiorę sobie samodzielnie opcje z dolotem do Warszawy 3h później niż oryginalnie, a są dwie takie:

16:45 OTP - ZRH - WAW 21:45
12:45 OTP - MUC - WAW 21:50

To czy przysługuje mi wtedy odszkodowanie czy nie? Czy jeśli dali mi opcje dolotu o 20:45 a ja go nie chciałem to wtedy odszkodowanie mi nie przysługuje bo to moja decyzja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 29 Cze 2022 17:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie przysługuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
herki99 lubi ten post.
herki99 uważa post za pomocny.
 
      
#144 PostWysłany: 01 Sie 2022 21:42 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Hej ho! Przychodze po prosbie bo Qatar mi troche utrudnil zycie 🥲
z WAW (17:40) lece do DOH (23:55)

Przesiadka do GRU, poczatkowo byl to lot
(QR 779) z DOH 01:50am do GRU 10:00am

Ponad 14 dni przed podroza (powiem wiecej, prawie 30 dni przed podroza) dowiaduje sie, ze wylot z DOH do GRU bedzie jednak o 07:50am. Jest to inny numer lotu (moj poczatkowy chyba wylecial z siatki lotow, tak btw) i aktualnie wisi mi ten lot:
(QR 773) DOH 07:35 - GRU 15:50

W związku z tym moja przesiadka w DOH zamiast 2 godzin wyniesie ponad 7 godzin. Choc nue jest to wielki problem, po prostu pozwiedzam sobie saloniki.

Gorzej, ze w ten sposob trace polaczenie z LATAM s GRU do BUE... (kupione za mile, iles z nich mi zwroca wiec mnie to az tak nie boli), i musialam kupic inny bilet (BA nastepnego dnia, ponad 300USD 🤦‍♀️).


Chyba domyslam sie odpowiedzi (ze wzgledu na czas ), ale czy w związku z opisana sytuacja przysługuje mi cokolwiek za opóźniony przylot do miejsca docelowego (GRU) prawie 6 godzin później po planowanym i ze trace kolejny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 01 Sie 2022 21:49 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
@Buyaka żadna rekompensata nie przysługuje, za dużo dni do odlotu. Mogłaś ewentualnie prosić QR o jakąś zmianę, ale skoro kupiłaś już inne bilety - to chyba Cię to nie urządza...
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 01 Sie 2022 21:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Za wcześnie się dowiedziałeś ;) Kolejny lot już na innej rezerwacji więc nic nie zwrócą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 01 Sie 2022 22:26 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
uh, no tak tez myslalam 🥲 Dziekuje za odpowiedzi!

QR i tak by za duzo pewnie nie chcialo zrobic w kwestii lotow, bo w ich siatce do GRU nie bylo innych lotow. A o lotach w liniach partnerskich tez moglam zapomniec (sneak peek ich podejscia mialam podczas zadawania pytan dotyczacych biletu za mile 🤨). Dlatego wolalam szybciej zalatwic sprawe z dolotem z GRU do BUE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 31 Paź 2022 14:58 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
wawaking napisał(a):
Hej. Miałem ostatnio taka sytuacje z linia AirFrance. Wylot z Meksyku miałem planowo 20:40, w Paryżu planowo 11:15(następnego dnia) .Przesiadka w Paryżu 65 minut i wylot do Irlandii 12:30. w Irlandii planowo 13:15.
W dniu wylotu dostałem informacje ze wylot będzie 21:40 (godzinę później) i w związku z tym moja przesiadka zamiast 65 minut wyniesie prawie 9 godzin. Wylot zamiast 12:30 był o 21. Na miejsce dotarłem wiec 9 godzin po planowanym przylocie. W związku z tymi zmianami poniosłem dodatkowe wydatki (parking,transfery)
Czy w związku z opisana sytuacja przysługuje mi jakieś odszkodowanie za opóźniony lot/przylot do miejsca docelowego prawie 9 godzin później po planowanym?

Dostałem odpowiedz ze to niby wina pogody i mam spadać bez odszkodowania. Czy mogę cos zrobić więcej? Czy jest szansa sprawdzić jak rok temu było z pogoda lub czy inne loty były o czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 31 Paź 2022 15:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Możesz zgłosić sprawę do pośrednika odszkodowawczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 08 Lis 2022 10:41 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Parę razy już leciałem w życiu samolotem, ale nie miałem jeszcze takiego przypadku. Otóż w ramach "spalania" mil zabukowałem WAW-FNC-WAW na lipiec via DUS.
Połączenie tam nie budzi emocji, natomiast powrót miał wyglądać tak:

FNC-DUS EW9601 11:50-16:55
DUS-WAW LO408 19:50-21:40

tyle że po zarezerwowaniu biletu, w mailu i poglądzie rezerwacji loty wyglądają tak:

FNC-DUS EW9601 16:40-21:45
DUS-WAW LO408 19:50-21:40

a czas przesiadki to (minus) -1:55h

Na stronie Eurowings pokazuje start o 16:40, na stronie LH o 11:50 a na Kayaku... oba loty.

Pytanie do czego ja w takiej sytuacji mam prawo plus jak wygląda praktyka? Czy ja mam szansę skutecznie nalegać na zmianę na inną linię (LH ma w tym dniu dobre połączenia via MUC i FRA)? Czy też mi te loty automatycznie skasują, gdy "ktoś" się zorientuje, że sprzedali mi niemożliwe do wykonania połączenie? Nie chciałbym, żeby mi skasowano te bilety, bo na stronie M&M nie ma aktualnie żadnej alternatywy z dostępnością za mile.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:21 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 3
Witam, mam pytanie co robić w mojej sytuacji.
Kupilem bilety z filipin przez doha do warszawy (qatar). Oryginalnie moja przesiadka trwala 23h, jednak qatar dwukrotnie zmienil mi godziny lotów przez co moja przesiadka trwałaby 24h i 35min. W mailu nie dostałem żadnej informacji że to jakiś problem.
Gdy dotarlem na lotnisko obsluga qatar nie wpuściła mnie na lot z powodu za długiej przesiadki... W takim razie czemu nie odwołali mi lotu skoro wiedzieli ze zmiana godziny lotu uniemożliwia mi wejście na pokład. Odmówili mi zmiany lotu na inny i generalnie kazali mi dzwonić na infolinie bo oni na lotnisku nic zrobić nie mogą. Zanim w ogóle udało się dodzwonić na infolinie odprawa na mój lot była już zamknięta. Na poczatku kazali mi dopłacić różnicę w cenie biletów (8k pln!) Odmowilem. Po kilku próbach udało sie dostac lot z Manili do doha i z doha do warszawy, jednak lot z Cebu do Manili musiałem kupić osobno i zapłacić za to. W sumie jestem w plecy za dodatkowy lot, dzień pobytu w hotelu a nadal mam 19h czekania na lot z Manili do doha. Czy przysługuje mi odszkodowanie? Jak mogę wywalczyć moje prawa? Bo co się stresu najadłem to moje i nie chce tego tak zostawić. Skoro zmiana oryginalnej godziny lotów spowodowała że nie mogłem skorzystac z lotu to czy linia qatar nie powinna poprostu odwołać mojego lotu,zamiast stawiać mnie przed faktem dokonanym na lotnisku?
Przepraszam ze składnię, ale piszę to nadal będąc w Cebu. Mam 7hdo mojego lotu z ceby do manili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Masz obywatelstwo polskie? Bo ja nie widzę żadnych przeciwwskazań do odbycia takiego lotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:43 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 3
Tak mam obuwatelstwo Polskie.
Też nie widziałem zadnych problemów aby sobie posiedziec w doha na lotnisku przez 24h i 35min ale obsługa qatar widziala w tym problem bo według ich przepisów dozwolony jest tranzyt max 24h...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:45 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
mimx napisał(a):
Otóż w ramach "spalania" mil zabukowałem WAW-FNC-WAW na lipiec via DUS.
Połączenie tam nie budzi emocji, natomiast powrót miał wyglądać tak:
[...]
tyle że po zarezerwowaniu biletu [...]
a czas przesiadki to (minus) -1:55h

Na stronie Eurowings pokazuje start o 16:40, na stronie LH o 11:50 a na Kayaku... oba loty.

Pytanie do czego ja w takiej sytuacji mam prawo plus jak wygląda praktyka?


Praktyka wygląda tak, że należy zadzwonić na infolinię. Zmiany rezerwacji robi głupi automat, wyprostuje to (w miarę rozumny) człowiek. W przypadku jakichkolwiek zmian, bilet-nagroda (i jego właściciel) obsługiwani są tak samo, jak biletowani za gotówkę, więc się nie należy sugerować dostępnością lub jej brakiem,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 08 Gru 2022 10:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Marcin pol napisał(a):
Witam, mam pytanie co robić w mojej sytuacji.
Kupilem bilety z filipin przez doha do warszawy (qatar). Oryginalnie moja przesiadka trwala 23h, jednak qatar dwukrotnie zmienil mi godziny lotów przez co moja przesiadka trwałaby 24h i 35min. W mailu nie dostałem żadnej informacji że to jakiś problem.
Gdy dotarlem na lotnisko obsluga qatar nie wpuściła mnie na lot z powodu za długiej przesiadki... W takim razie czemu nie odwołali mi lotu skoro wiedzieli ze zmiana godziny lotu uniemożliwia mi wejście na pokład. Odmówili mi zmiany lotu na inny i generalnie kazali mi dzwonić na infolinie bo oni na lotnisku nic zrobić nie mogą. Zanim w ogóle udało się dodzwonić na infolinie odprawa na mój lot była już zamknięta. Na poczatku kazali mi dopłacić różnicę w cenie biletów (8k pln!) Odmowilem. Po kilku próbach udało sie dostac lot z Manili do doha i z doha do warszawy, jednak lot z Cebu do Manili musiałem kupić osobno i zapłacić za to. W sumie jestem w plecy za dodatkowy lot, dzień pobytu w hotelu a nadal mam 19h czekania na lot z Manili do doha. Czy przysługuje mi odszkodowanie? Jak mogę wywalczyć moje prawa? Bo co się stresu najadłem to moje i nie chce tego tak zostawić. Skoro zmiana oryginalnej godziny lotów spowodowała że nie mogłem skorzystac z lotu to czy linia qatar nie powinna poprostu odwołać mojego lotu,zamiast stawiać mnie przed faktem dokonanym na lotnisku?
Przepraszam ze składnię, ale piszę to nadal będąc w Cebu. Mam 7hdo mojego lotu z ceby do manili.



Po powrocie do Polski pisz reklamację do Qatar, mniej więcej to co tu byle poprawione stylistycznie itp.
Przewoźnik spoza UE i lot do Polski, jak Qatar Airlines nie zachowa się honorowo to co najwyżej możesz się na nich obrazić tj nie latać z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Ma ktoś pomysł co tu się mogło odwalić? Niewpuszczenie na pokład z powodu zbyt długiej przesiadki???!!! :shock: Serio QR nie zezwala na transfer powyżej 24h?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Według timatic

TWOV (Transit Without Visa):

Passengers transiting through Doha (DOH) with a confirmed onward ticket for a flight to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area of the airport and have documents required for the next destination.

Miał powyżej 24h więc, nie posiadał wizę dlatego nie wpuscono go
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Nic dziwnego, że nie posiadał wizy, skoro obywateli polskich obowiązuje ruch bezwizowy (do 90 dni). Rozumiem, że wymagania różnia się w zależności od kraju wylotu, albo jeszcze innej zmiennej.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 08 Gru 2022 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
A nie jest tak, ze na trakcje Mundialu przywrócono i zrobiono tą kartę HAYA?

W okresie od 1.11.2022 r. do 23.01.2023 r. dla nie-rezydentów Kataru wjazd wyłącznie na podstawie aplikacji/karty HAYYA Card

https://www.gov.pl/web/katar/informacje ... rozujacych
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 08 Gru 2022 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Kolejna nauczka, żeby czytać zasady wjazdu zawsze od deski do deski i to nie tylko na stronach MSZ ale i u źródła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 174 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group