Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#521 PostWysłany: 28 Maj 2022 00:03 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
monus napisał(a):
@biker zrobienie testu w AUH zajęło nam 30 min, stres można zmniejszyć robiąc przed wylotem test marketowy.
1. nie ma żadnego problemu, test nie jest wymagany przed wylotem, na miasto też wyjdziesz bez testu
2. Nasze hotele nie sprawdzały statusu, zresztą meldując się w pierwszym nie mieliśmy jeszcze wyników testu, te przyszły w nocy
3 nikt niczego nie sprawdzał
4 wejście do centrum handlowego już sprawdzana aplikacja, mniejszych sklepików nie sprawdzałem


A czy można się posługiwać testem PCR zrobionym w Polsce na 48h przed wylotem?
Czy też przy wejściu do meczetu konieczna jest ta ich aplikacja? i test na lotnisku AUH obowiązkowo?
Nie wystarczy papierek z Polski ale po angielsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#522 PostWysłany: 28 Maj 2022 12:03 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
@biker Przepisy mówią, że musi to być test wykonany w UAE. Ale w praktyce różnie to bywa jak pokazałem certyfikat szczepień gościu szybko rzucił okiem i mnie wpuścił, tak samo w paru innych centrach handlowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#523 PostWysłany: 28 Maj 2022 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Jak obecnie wygląda sytuacja w Dubaju? Są miejsca, gdzie trzeba mieć maskę? Albo miejsca, gdzie osoba bez szczepienia nie wejdzie nawet siłą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#524 PostWysłany: 28 Maj 2022 16:52 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Maski wewnątrz, średnio przestrzegane. Certyfikaty nie są sprawdzane, wszędzie można wejść na luzaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#525 PostWysłany: 28 Maj 2022 17:39 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Adventure95 napisał(a):
Jeśli jestem niezaszczepiony i chciałbym lecieć do Dubaju W6 z Katowic to muszę zrobić PCR czy wystarczy antygen? Czy można zrobić po wylądowaniu w Dubaju czy koniecznie w Polsce aby zostać wpuszczonym do samolotu?

Podbijam pytanie. Może ktoś się wypowie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#526 PostWysłany: 28 Maj 2022 17:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... er-country
I jeszcze dla potwierdzenia: https://www.emirates.com/pl/polish/help ... /tourists/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#527 PostWysłany: 28 Maj 2022 20:13 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Dzięki za linki boots. Dalej jednak nie wiem czy test można zrobić po wylądowaniu w Dubaju - wychodzi znacznie taniej ze zniżka od Wizzira 90 AED - czy muszę zrobić w polsce bo mnie nie wpuszczą do samolotu w Katowicach. Jeśli ktoś ma wiedzę proszę o info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#528 PostWysłany: 28 Maj 2022 20:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Według treści w drugim linku wynik testu musisz mieć przed wejściem na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#529 PostWysłany: 28 Maj 2022 21:05 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Ok. dzięki. W takim razie lipa - po co dają tą zniżke jak i tak do niczego sie to nie przyda a szkoda bo 90 AED za PCR to super oferta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#530 PostWysłany: 28 Maj 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Poukładajmy informacje, bo chyba kilka z nich jest nieścisłych.
Po pierwsze: Wizz nie lata do Dubaju, tylko do Abu Zabi.
Po drugie: dla osób zaszczepionych nie ma potrzeby posiadania testu przed lotem.
Po trzecie: test można zrobić po przylocie na lotnisko w cenie 40 AED.
Po czwarte: nie trzeba go mieć, ale bez niego może być utrudnione zwiedzanie i korzystanie z centr handlowych.
Po piąte: część hoteli w Abu Zabi wymaga testu (ale nie musi to być test z lotniska).
Po szóste: w Dubaju hotele nie wymagają posiadania testu.

Czy ktoś może zaprzeczyć tym informacjom (najlepiej osoby które są lub były w ostatnich tygodniach w obu Emiratach)?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#531 PostWysłany: 05 Cze 2022 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 21
Loty: 510
Kilometry: 982 212
Od wczoraj (4.06) jestem w Abu Dhabi. Leciałem z Katanii.
Przy odprawie sprawdzają certyfikat/test.
W Abu Dhabi tylko paszport, żadnych certyfikatòw czy aplikacji.
Przy wejściu do Wielkiego Meczetu również nie sprawdzają niczego, poza bagażem, który prześwietlają.
Supermarkety, transport - obowiązkowo maseczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#532 PostWysłany: 06 Cze 2022 12:58 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 22
No i my właśnie dziś wróciliśmy z Abu Dhabi Wizzairem do KRK. I przekażę Wam krótkie info.
Strach ma wielkie oczy. W gruncie rzeczy, to wielki luzik z tym Covidem.
Niby ich przepisy wymagają posiadania ich aplikacji i testów lotniskowych PCR, aby wejść do miejsc publicznych, ale w gruncie rzeczy, to nikomu nie chce się tego dokładnie sprawdzać i wystarczy machnąć byle jakim kwitkiem po angielsku. Nie mają skanerów, aplikacji do sprawdzania naszych kodów QR i życie się toczy dalej. Pamiętacie może film Barei : Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? Tam też chyba Pawlik ,wchodzi do ośrodka rządowego na metkę od koła ratunkowego z kiosku :),
I jeszcze taka uwaga otóż jestem w posiadaniu 2 kart na autobusy typu halifat pernament use, bo tych temporary akurat na lotnisku nie było. I musieliśmy zainwestować w te stałe. Także są one aktywne chyba jeszcze 5 lat i co najważniejsze doładowane po 4 DIH zostało jeszcze, a więc wystarczy spokojnie na dojazd do hotelu nawet autobusami przyspieszonymi. Chętnie je oddam, najlepiej osobiście w Wa-wie to wtedy mogę jeszcze odpowiedzieć na jakieś inne pytania przy piwku. Kontakt na priv z podanym nr. tel. to się spykniemy jakoś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#533 PostWysłany: 09 Cze 2022 21:09 

Rejestracja: 09 Cze 2022
Posty: 1
Witam, posiadam certyfikat covid po chorobie wazny do lipca. Wylatuje w czerwcu do Abu, nie bedzie problemow z wejsciem na poklad? Na stronie czytam takie cos: Przedstawić ważne zaświadczenie lekarskie od odpowiednich władz, potwierdzające, że pasażer wyzdrowiał z zachorowania na SARS Cov 19, wydane w okresie jednego miesiąca między dniem wyzdrowienia a datą przybycia; zaświadczenie musi zawierać kod QR. Nie wiem jak interpretowac ten miesiac miedzy wyzdrowieniem a wylotem. Wyzdrowialem w w styczniu, a lece w czerwcu. Certyfikat wazny, wiec nie wiem o co chodzi..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#534 PostWysłany: 06 Sie 2022 12:47 

Rejestracja: 31 Sty 2020
Posty: 28
Proszę o aktualizację informacji na temat sytuacji z testami COVID w ZEA. Lecimy do Abu Zabi, w ZEA 2 doby ( w tym czasie chcemy na 1 dzień pojechać do Dubaju), a następnie na Malediwy. Powrót również z przerwą w ZEA (24h). Zgodnie z informacjami obowiązkowe dla niezaszczepionych są testy PCR.
- czy w przypadku spędzenia tych 2 dni w ZEA wystarczy test zrobiony w Polsce przed wylotem?
- gdzie i kiedy są sprawdzane testy osób przylatujących do ZEA i jak wygląda ich weryfikacja?
- jak wygląda aktualna sytuacja z w samych ZEA w hotelach, transporcie publicznym i atrakcjach turystycznych?
- czy można wylecieć z PL (oraz MLE) bez testu i zrobić go dopiero w ZEA? Jeśli tak to jaki jest koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#535 PostWysłany: 01 Wrz 2022 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Bob27 napisał(a):
Proszę o aktualizację informacji na temat sytuacji z testami COVID w ZEA. Lecimy do Abu Zabi, w ZEA 2 doby ( w tym czasie chcemy na 1 dzień pojechać do Dubaju), a następnie na Malediwy.

Mam dokładnie taką samą sytuację, wszystko wskazuje na to, że na dzień dzisiejszy wystarczy test PCR po angielsku zrobiony w Polsce, przed wylotem. Pytanie tylko, co się wydarzy do listopada, bo ja lecę wtedy ... no ale tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Czy są jakieś ubezpieczenia dla niezaszczepionych, na ewentualność zmiany przepisów wjazdowych (nie na ewentualność zachorowania na covid, bo takie to wiem że są).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#536 PostWysłany: 01 Wrz 2022 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 145
niebieski
Szczepionka jest całkiem niezłym ubezpieczeniem dla niezaszczepionych :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#537 PostWysłany: 10 Wrz 2022 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 51
Czy test PCR sprawdzają już na wejściu na pokład w Polsce, na lot do ZEA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#538 PostWysłany: 11 Wrz 2022 01:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@monkahead dokumenty będą ci sprawdzać przy check-in w kraju wylotu. Po przylocie do ZEA tylko kontrola paszportowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#539 PostWysłany: 13 Wrz 2022 01:33 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
W zeszłym tygodniu lecieliśmy z Santorini do Abu Dhabi. Sprawdzali tylko paszporty i karty pokładowe. Na miejscu tylko paszporty i do wyjścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEA post-covid
#540 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:38 

Rejestracja: 07 Mar 2012
Posty: 65
Loty: 6
Kilometry: 9 564
witam
18 września lecę (z synem 14 lat) liniami flydubai z warszawy do dubaju.
jestem niezaszczepiony i nie jestem też ozdrowieńcem
jak wygląda teraz sytuacja?
czy testy R-T PCR są konieczne?
czy wpuszczą mnie do samolotu a pozniej na lotnisku w dubaju
czy trzeba robić test 48h przed wylądowaniem - koszt to teraz ca 550-600 PLN za dwie osoby
może nie kusić losu i zrobić te testy na wszelki wypadek?

na stronie emirates piszą że testy potrzebne są ale nie są potrzebne osobom poniżej 16 roku życia
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kibol30, 15 Wrz 2022 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group