Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Wrz 2018 00:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Świetna relacja, widoki w Norwegii są obłędne. Przeczyściłbym matryce w aparacie bo na zdjęciach pojawia się trochę paprochów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
BooBooZB uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 03 Wrz 2018 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Relacja, tradycyjnie petarda

"turystyka cmentarna" :lol: przechodzi do kultowych
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 04 Wrz 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Dni 19-20.

W Bodo wystawiam swój rower na sprzedaż na stronie "Bodo til sags" i dość szybko znajduję kupca - rower poszedł za 700 NOK, czyli niewiele mniej niż cena, jaką zapłaciłem za niego przed prawie pięcioma laty w Gdańsku. Plan sprzedaży roweru był już przed podróżą. Tym samym zaoszczędzam na locie powrotnym oraz bilecie kolejowym z Bodo do Trondheim (opłata dodatkowa za dwukołowca). Rower spełnił dzielnie swą misję, a poturbowany kajak wciąż na mnie czeka w Tromso. W Bodo nie mam za wiele czasu, odwiedzam muzeum awiacji, ale tuż przed zamknięciem (za free). Udaje się na krótki spacer po mieście. Marne resztki jedzenia pozostawiam w hostelu.

Nocny pociąg do Trondheim rusza przed 22. Martwi mnie nieco fakt, że pomiędzy przyjazdem na stację, a lotem do GDN mam tylko godzinę, ale to jednak Norwegia i wszystko idzie sprawnie. Do tego udało się nadać mój bagaż podręczny do luku, a w nim m.in. nóż i szpilki do tarpa. O 10.30 w ostatnim dniu lipca jestem z powrotem w Gdańsku.

Mój 3-tygodniowy "triathlon".

1)Rzeka Karasjohka => Rzeka Tana // kajakiem
2)Nordkinn Kinnarodden // pieszo
3)Jotka Fjelstue =>Alta Canyon // pieszo i kajakiem
4)Vardo // 1-dniowa wycieczka
5)Tromso =>Svolvaer // rowerem

Podsumowując, niezmiennie uważam, że nie należy bać się samotnych podróży. Samotność wyzwala kreatywność, pokłady, o jakich czasem nawet nie wiemy.To głównie w ciszy i samotności przychodzą mi do głowy pomysły na nowe podróże, w tym ta ze wschodu na zachód północnej Norwegii. A w samej Norwegii wszystko wydaje się bardziej intensywne. Kolory, zapachy. Nawet cisza jest bardziej cicha. I to w niej kocham.

Niech każdy jednak podróżuje tak, jak czuje się na siłach, jak mu najlepiej wychodzi, a przede wszystkim sprawia największą przyjemność.

KONIEC

Image

Image

Dziękuję @meteorka2207 , @monroe , @bozenak , @OradeaOrbea , @mahalnet , @Kić , @BrunoJ , @ponchek , @vivere , @Pacyfa, @miriam , @klapio , @cypel za miłe słowa oraz wszystkim innym, którzy jednorazowo lub na raty przebrnęli przez całość niekrótkiej, jakby nie patrzeć, relacji. I oczywiście zachęcam do pozostawienia śladu po sobie. ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl


Ostatnio edytowany przez BooBooZB 04 Wrz 2018 22:38, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
29 ludzi lubi ten post.
BrunoJ uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 320
niebieski
Dzięki za to, że wirtualnie mogłam wziąć udział w Twoim "triathlonie".
W dużej mierze przyczynił się do tego Twój intro film z epicką muzyką (czyja to?).
Potem, podczas kolejnych dni wędrówki było coraz lepiej i lepiej...
Podsumowując w 2 słowach: świetna relacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cała przyjemność po mojej stronie. ;) A co do muzyki:

Hans Zimmer - Chevaliers de Sangreal ALL VERSIONS
★The Da Vinci Code (Chevaliers de Sangreal) 0:02,
★ Angels and Demons (503) 4:08,
★ Inferno (Life Must Have Its Mysteries) 6:20
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Wrz 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 320
niebieski
Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Skoro rower sprzedany a kajak poturbowany to może pora na nowe wyzwania? Norwegię można odkrywać na wiele sposobów...
Image
;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Wrz 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2017
Posty: 355
Loty: 309
Kilometry: 464 292
srebrny
BooBooZB napisał(a):
Tak się składa, że jeszcze się muszę się po kajak wrócić :)
Wracaj proszę, wczoraj byłem w ersfjordbotn i tylko twojego kajaka tam brakowało :) Mega relacja! Image

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Wrz 2018 11:43 

Rejestracja: 21 Lip 2018
Posty: 1
Relacja PETARDA aż żal że pojawił się napis koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 05 Wrz 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
@JanuszOnTour - jest moc na tym zdjęciu! :P

@BrunoJ - jakby nie patrzeć, jeszcze zostało parę różnych metod na przemieszczanie się czy to po Norwegii czy gdzieś indziej ;) Plus sporo jeszcze do przejścia, ale tak czy owak kajaka nie mogę przecież ot tak zostawić :oops:

@Fly12312 - zazwyczaj to, co dobre (choć nie zawsze ;) ) szybko się kończy, tu było prawie 3 tygodnie, byle więc do kolejnego.Plus dzięki za miłe słowa. ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Bardzo fajna relacja, ciekawe zdjęcia - Norwegia wygląda bajecznie! Dzięki, że się tym z nami podzieliłeś :)! Gratuluję wytrwałości, dążenia do celu, wytrzymania w trudnych warunkach i ogólnie odbycia takiej podróży :)!
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 06 Wrz 2018 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
< ^ Jakieś te wilki - avatary i nicki dość podobne do siebie ;) I oczywiście dziękuję za miłe słowa i przebrnięcie przez relację - pozdrawiam @Bubu69 ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 15 Wrz 2018 18:03 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 12
Rewelacja !!!!! po prostu nie mogłam się oderwać !!!
Wracają wspomnienia z miejsc, w których byłam, odkrywasz nowe miejsca i możliwości.
Podziwiam i trzymam kciuki za następne wyprawy. I relacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 15 Wrz 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Cześć Zbyszku, świetna relacja, wspaniała przygoda samotnika, bardzo cenię wskazówki logistyczne - świetnie przygotowana i zaplanowana wyprawa. Czekamy na relację na żywo w Nadarzynie już niedługo. Pozdrawiam i do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 16 Wrz 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
@jack.strong - cóż, na pewno nie w tym roku w Nadarzynie ;) Prędzej przy okazji prywatnych spotkań lub kiedyś gdzieś, zatem do zobaczenia.Dzięki za słowa uznania.

@lesna8 - wiem,że znane są Ci doskonale te okolice, a więc po cichu liczyłem,że relacja będzie przystępna. ;) Pozdrawiam!
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Wrz 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Czapka z głowy za tę podróż :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 21 Wrz 2018 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 36
Loty: 4
Kilometry: 5 372
Uff, doczytałam do końca.
Relacja - petarda, podróż - bomba. Tęskni się za czasami, gdy też się podróżowało w pojedynkę. Żałuję że wtedy zwykle ograniczałam się do miast, bez takiego kontaktu z przyrodą... i spania na cmentarzach. :D

Wysłane z TupTapTok
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 21 Wrz 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
@travelerka - dzięki ;)

@Cerro - Tobie także dziękuję za miłe słowa i przebrnięcie przez całość.I przecież nigdy nie jest za późno na przyrodę i dzicz w pojedynkę.A w innej konstelacji przecież może być równie fajnie, a czasem lepiej.Plus zdecydowana większość z nas, jak nie wszyscy, dostąpią prędzej czy później zaszczytu wyspania się na cmentarzu. :P
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Wrz 2018 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 5
świetna relacja jak zawsze zresztą ;) a co do...
Cytuj:
a planowałem spać w kajaku lub na folii bąbelkowej
już widzę siebie jak całą noc pękam te bąbelki...taki nałóg :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group