Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Tanzanii
#1 PostWysłany: 01 Sty 2015 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Czy wiza do Tanzanii jest bez problemu wydawana Polakom na lotnisku w Dar Es Salaam? dla świętego spokoju muszę zapytać - Nie trzeba nic wcześniej robić?
Na niektórych stronach piszą, że można wizę wyrobić w Berlinie.

Potrzebne są zdjęcia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#2 PostWysłany: 01 Sty 2015 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
W Dar nie korzystałam ale na Zanzibarze bez problemu, wnioskuję więc, że w całym kraju podobnie. Zdjecie niepotrzebne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#3 PostWysłany: 01 Sty 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
gosiagosia napisał(a):
W Dar nie korzystałam ale na Zanzibarze bez problemu, wnioskuję więc, że w całym kraju podobnie. Zdjecie niepotrzebne.


Dzięki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 17:53 

W DAR na lotnisku - trzeba zaplacic 50$ w gotowce, bedac 'w dwojce' trzeba miec 2x po 50$ a nie 1x100 bo wbrew pozorom to stwarza dziwne klopoty ;)

Co robic jak sie nie ma dolarow?
Trzeba im to zglosic, pozwola , zatrzymujac twoj paszport, wyjsc za darmo z lotniska , po czym nalezy udac sie do bankomatu, wyciagnac dana ilosc TZS czyli ok. 100000 z tym udac sie do kantoru i tam wymienic na dolary. Bankomat dodaje prowizje z jakies 10zl za wyciagniecie kasy (ten na lotnisku tylko), w kantorze kurs bardzo dobry.

Nalezy pamietac ze w Tanzanii jest limit na dzien z max wyciagiem 1mln TZS gotowki z bankomatu - co wbrew pozorom moze nie wystarczyc jeśli chcmy np zaplacic za safari .


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lip 2018 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:06 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
to ja sie podepne pod temat. Czy GBP sa wymienialne wszedzie? czy jezeli mam cene za auto na safari i wejscie do parku w USD musze miec USD czy wymienic moge zaplacici w TZN? dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:55 

tak, wymienia ci kazda walute wszedzie, gbp, eur i usd maja bardzo dobre kursy

ogolnie mysmy wszedzie placicli w TZS (wyciagniete z bankomatow) ale tak jak mowie na lotnisku jest kantor gdzie mozesz wszytsko wymienic

za safari to chyba tylko w TZS mozna placic - zobaczysz jak fajnie jest trzymac plik kilku milionow w banknotach 10000 :)
choc pewnie i dolary tez by przeszly, GBP i EUR watpie
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#7 PostWysłany: 09 Kwi 2015 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Potwierdzam, funty można było wymienić wszędzie.
Co do bankomatów, niektóre pobierają opłatę 7500TZS za wypłatę, ale nie wszystkie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#8 PostWysłany: 03 Lip 2016 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
ktoś ma doświadczenie w wizie tranzytowej ? czy jak będe 24h to moge się starać o takie coś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#9 PostWysłany: 14 Wrz 2016 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
sam sobie odpowiem, jeśli nawet jesteś 24h w DAR to nie masz prawa do wizy tranzytowej jeśli jest to twój ostatni odcinek.

tzn, xxx1->DAR->xxx2 to dostaniesz wizę

a jak ja mialem ADD->DAR->ADD to już nie :( i musiałem płacić 50 USD


przypomnę że zdjęcie nie jest potrzebne za to długopis do wypisania migracyjki już tak :P

wszystko się robi około 30 min (zależy od kolejki)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#10 PostWysłany: 26 Maj 2017 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Obecnie na lotnisku na Zanzibarze opłatę za wizę (50$) przyjmują tylko kartą Matercard/Visa. Być może inne też, nie sprawdzałem. Zdjęcia faktycznie nie trzeba - lepiej zabrać długopis :)
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#11 PostWysłany: 30 Maj 2017 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zdjecie robia przy kontroli paszportowej.
Jak przylecialem w grudniu i potrzebowalem wize na 2 tyg. to dostalem tylko pieczatke bez zdjecia, na ktorej jest napisane, ze moge zostac 3 m-ce , z dopisem dlugopisem $50 PAID.
Z kolei jak pozniej wracalem do Tanzanii z Burundi i potrzebowalem wize na niecale 24h, wbili mi na tym samym lotnisku konkretna wize ze zdjeciem, upowazniajaca do pobytu 90 dni. 8-). Na pytanie o wize tranzytowa odpowiedzieli, ze moj hotel jest za daleko oddalony od lotniska.
That's Africa. Mam 2 różne wizy i 1 pieczatke, zalatwiane w przeciagu pol roku.
Pierwsza wize zalatwialem w Genewie, gdyz nie chcialem tracic czasu na lotnisku w Zanzibar. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2018 14:11 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Tak czysto informacyjnie. Stan na początek 04.2018. Na lotnisku w Dar es Salaam wiza od reki. Koszt 50USD (ja płaciłem gotówka). Zdjęcia nie trzeba, robią na miejscu - trzeba się uśmiechnąć do kamerki. Całkowity czas oczekiwania: 30 min. Wszystko szybko i bezstresowo. jak mówią przedmówcy - sugeruję mieć własny długopis :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#13 PostWysłany: 24 Cze 2018 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Na ZNZ preferują płatność kartą. Chcąc płacić odliczoną gotówką kręcili nosem, po dłuższej chwili zapłacili jakąś swoją służbową i pobrali gotówkę.
Zeby nie tracić czasu po przylocie, w hali kierujcie się do okienek po stronie lewej (okienka do płatności za wize), bo część osób ustawia się odrazu do kolejek na wprost, a to kolejki dla tych którzy już zapłacili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#14 PostWysłany: 24 Cze 2018 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
JRO wiza od ręki płatność gotówką (terminala nigdzie nie widziałem ) wszystko szybko i bezstresowo chodzi o to żeby zapłacić reszta raczej nie ma znaczenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2018 19:50 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Czy ktoś moze w ostatnich dniach byl w Tanzanii (najlepiej lotnisko Dar) i kupowal wize i mógłby potwierdzić czy nadal mozna ją dostać od ręki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#16 PostWysłany: 14 Wrz 2018 20:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
A czemu miało się coś zmienić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#17 PostWysłany: 14 Wrz 2018 20:36 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Już trochę czasu minęło jak byłem w DAR, ale wizę na miejscu wyrobiliśmy bez problemu. Pomijając panujący tam harmider, ale to są uroki Afryki, bo i tak wszystko doskonale działało. Pieniądze trzeba mieć odliczone, a co do zdjęć u nas zeskanowali je wprost z paszportu nawet nie centrując dokładnie :). Kamerki też były, ale po co sobie nimi głowę zawracać :D.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#18 PostWysłany: 14 Wrz 2018 21:45 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Zeus napisał(a):
A czemu miało się coś zmienić?


Dzwonilam jakies 2 tygodnie temu do ambasady w Londynie zapytac czy mozna wize na lotnisku nadal wyrobic i pracownik ambasady powiedzial mi ze kiedys to bylo proste a teraz juz takie nie jest. Wiec troche jego slowa wprowadzaja zamieszanie bo sa sprzeczne info na necie. Dlatego wole zapytac czy ktos tam byl niedawno - np sierpien bo gosc moze po prostu jest jakims sluzbista. Wizy w ambasadzie nie usmiecha mi sie wyrabiac ale jesli mialyby byc jakies problemy po przylocie to wole sie upewnic i ostatecznie do tej ambasady sie wybiore jesli musze. Choc wolalabym nie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ami_Ami napisał(a):
Czy ktoś moze w ostatnich dniach byl w Tanzanii (najlepiej lotnisko Dar) i kupowal wize i mógłby potwierdzić czy nadal mozna ją dostać od ręki?

Jak na razie sie nie zmienilo, skoro oficjalna strona dopuszcza taka mozliwosc. ;)
Kod:
A valid Visa (for nationals whose country require visa) which is obtained at any Tanzania Mission abroad or on arrival at any designated entry points. Click here to see Official Entry Points
https://www.taa.go.tz/index.php/visa-info

Official main entry points:
Dar es Salaam International Airport
Zanzibar International Airport
Kilimanjaro International Airport (KIA)
Namanga Entry Point (Tanzania-Kenya boarder point)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do Tanzanii
#20 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Bez najmniejszych problemów wizę otrzymałem na lotnisku w DAR 2 tyg temu.
Wypisujesz kartę podchodzisz do urzędnika i dajesz mu 50$ - on idzie do okienka i wpłaca - po ok 10 minutach wychodzi urzędniczka i wywołuje Dżasek ! Anieśka ! i rozdaje paszporty.
Leciałem z IST nikt nie pytał o książeczkę na żółtą febrę ( a w internecie straszyli, że heja !)
Wymagana jest gdy podróżujemy przez kraj gdzie ona występuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group