Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Sty 2011 03:00 
Awatar użytkownika

Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
jeśli będą ją mieli fizycznie w oddziale, to myślę że tak
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 25 Sty 2011 10:57 

niebieski
seba216 napisał(a):
Czy idac do placowki bzwbk wyrobia mi ta karte na miejscu i bede mogl natychmiast przelac na nia pieniadze?

fizycznie wygląda to tak że pani bankowa otwiera szafę/szufladę i wyciąga kopertę z kartą. Karta jest na okaziciela więc nie ma czegoś takiego jak wyrabianie. Wypełnia się tylko jakiś druczek/umowę ze swoimi danymi (notabene nie wiem po co skoro karta jest na okaziciela) i tyle. Proces nabycia jest tak naprawdę podobny do kupna kg marchewek w warzywniaku ;) Kartę oczywiście możesz od razu zasilić w kasie banku.Ma to tą zaletę że środki są dostępne od razu na karcie, nie trzeba czekać na zaksięgowanie przelewu przychodzącego (jeśli zasila się kartę przelewem z konta z innego banku).
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 25 Sty 2011 20:20 

posiadajac konto w innym banku nie trzeba isc do oddzialu bzwbk aby doladowac karte w czasie rzeczywistym. wystarczy skorzystac z odpowieniej opcji po zalogowaniu sie do szczegolow karty i wybrac przelew internetowe ze swojego banku

Cytuj:
Wypełnia się tylko jakiś druczek/umowę ze swoimi danymi (notabene nie wiem po co skoro karta jest na okaziciela)

ciekawe podejscie. chcialbys anonimowa karte? ciekaw jestem co bys zrobil:

a - gdybys ja zgubil zasilona na jakas wieksza kwote
b - czyje dane osobowe podalbys podczas platnosci internetowej (np. kupujac bilety na stronie ryana)
c - z kim bank mialby zawrzec umowe na korzystanie z tej uslugi

? :)

#24 PostWysłany: 25 Sty 2011 21:31 

niebieski
gwzd napisał(a):
posiadajac konto w innym banku nie trzeba isc do oddzialu bzwbk aby doladowac karte w czasie rzeczywistym. wystarczy skorzystac z odpowieniej opcji po zalogowaniu sie do szczegolow karty i wybrac przelew internetowe ze swojego banku

Cytuj:
Wypełnia się tylko jakiś druczek/umowę ze swoimi danymi (notabene nie wiem po co skoro karta jest na okaziciela)

ciekawe podejscie. chcialbys anonimowa karte? ciekaw jestem co bys zrobil:

a - gdybys ja zgubil zasilona na jakas wieksza kwote
b - czyje dane osobowe podalbys podczas platnosci internetowej (np. kupujac bilety na stronie ryana)
c - z kim bank mialby zawrzec umowe na korzystanie z tej uslugi

? :)

Miałeś kartę BZWBK MAsterCard PrePaid Paypass? Z tego co piszesz to nie miałeś. Karta jest anonimowa, na karcie masz zamiast imienia i nazwiska - Karta Premium.
Jesli zgubię to mój problem a znalazca jeśli wie co ma w ręku to jest szczęśliwy, jak nie to wyrzuci.
Dane osobowe przy platnosci podaje dowolne, może być nawet Kaczor Donald czy Myszka Miki
Jest to na tyle specyficzna usługa że nie jest potrzebna umowa. Kupując kartę prepaid telefonii GSM też zawierasz umowę z operatorem choć operator o Tobie nic nie wie. Zgubisz taką kartę kupujesz drugą z nowym numerem. Oczywyiście możesz zarejestrować chroniąc w ten sposób swoją kartę GSM ale jeśli myślisz że zarejestrowanie karty prepaid uchroni Cię przed utratą środków w przypadku zgubienia jej, to może się mylę bo karty nie rejestrowałem ale środków nie odzyskasz. To jest właśnie idea pre-paidu ze wszystkimi jego wadami i zaletami.

I odpowiem Ci : tak chcę w pełni anonimową kartę :) I takie karty są powszechne W Europie Zachodniej. Żebyś nie myślał o tym że anonimowość służy tylko i wyłącznie do przekrętów taka karta może służyć w firmie jako forma zaliczki, podarunek dla pracowników, generalnie chyba najbardziej rozpowszechniona jest właśnie jako karta podarunkowa. W ten sposób możesz też dać dziecku jako formę kieszonkowego. Jeszcze masz jakieś wątpliwości i pytania??
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 29 Sty 2011 22:06 

wyobraz sobie, ze mam te karte. w innym przypadku bym sie o niej nie wypowiadal. to, ze na karcie nie widac danych osobowych nie oznacza, ze mozesz sobie podczas platnosci wpisac myszke miki jako posiadacza karty. skoro tak uwazasz to moge wyrazic jedynie wyrazy wspolczucia

#26 PostWysłany: 29 Sty 2011 22:45 

gwzd napisał(a):
wyobraz sobie, ze mam te karte. w innym przypadku bym sie o niej nie wypowiadal. to, ze na karcie nie widac danych osobowych nie oznacza, ze mozesz sobie podczas platnosci wpisac myszke miki jako posiadacza karty. skoro tak uwazasz to moge wyrazic jedynie wyrazy wspolczucia

Kolego lepiej dobrze zorientuj się w temacie, zanim zaczniesz wygłaszać tego typu uszczypliwe uwagi. Karta jest anonimowa i tylko w przypadku zakupu w oddziale w banku wymagana jest jakaś rejestracja. Jeśli kupisz kartę przez internet, bądź dostaniesz np. od kokos.pl tylko od Ciebie zależy, czy zechcesz ją zarejestrować, a jeśli nawet to czy na prawdziwe dane.

#27 PostWysłany: 29 Sty 2011 23:55 
Awatar użytkownika

niebieski
gwzd napisał(a):

kurcze, ja od początku użytkowania tej karty wpisuję w dane osobowe "Pies Pawłowa". Ale skoro mówisz że nie można, to ok - od dziś pokornie będe wpisywał własne imię i nazwisko!
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 30 Sty 2011 06:20 

gwzd napisał(a):

A ja wpisuję Różowy Prosiaczek z ulicy Puchatkowej :-P
Czasami bywa też Batman, Robin lub inne dziwy ;-)
Płatność zawsze przechodzi.

Btw, ja kupując kartę nie musiałam wypełniać żadnego druczku z danymi osobowymi...

#29 PostWysłany: 30 Sty 2011 11:03 

Informacja potwierdzona w banku: nie potrzebują naszych danych osobowych i o nie nie proszą, bo to karta dla okaziciela i ich nie obchodzi co kto z nią zrobi.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 30 Sty 2011 11:44 

niebieski
A jeśli chodzi o nazwisko to ja Wam powiem, że raz płaciłem kredytówką za elektronikę na koncie kuzyna i na stałe były jego dane, a po wpisaniu mojego numeru karty i tak poszło i wszystko był zaakceptowane, także skoro na kredytówce przechodzi bez problemu, to co dopiero na prepaidowej.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 30 Sty 2011 15:49 

w takim razie chyle czola, widocznie bzwbk stosuje podwojne standardy - wypytalem paru znajomych i oni takze musieli podpisac umowe na karty pre-paid w tym banku.

dzidzi - wszystko jest mozliwe, zalezy ktore dane sa brane pod uwage przez system. z rok temu bylo jeszcze wiele miejsc, w ktorych mozna bylo zaplacic podajac bledny cvv

#32 PostWysłany: 30 Sty 2011 16:07 
Założyciel
Awatar użytkownika

Loty: 475
Kilometry: 1 060 024
Ponieważ temat dyskusji się zmienił, edytowałem i przeniosłem do innego działu.

#33 PostWysłany: 17 Lut 2011 19:50 

Witam,

Panowie, może ktoś poratuje zakupem biletu w ryanie do Bergamo?

Sprawa dość pilna, promocja do północy...

z góry dziękuję za kontakt i pomoc!

#34 PostWysłany: 17 Lut 2011 20:00 
Awatar użytkownika

niebieski
pisz na gg:6440514
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 12 Lis 2015 11:56 

Potrzebna rada/informacja:
czy są dostępne w Polsce karty walutowe Prepaid (ostatnio BZWBK się wycofał...)?
Zależy mi na karcie bez kredytu/debetu, tzn. bez zaświadczeń o zarobkach itp.
Karta ta ma umożliwiać płatności za bilety w Wizzair i Ryanair, zakupy, rezerwacje noclegów itp.
Karta w EUR, ewentualnie osobna w GBP
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 12 Lis 2015 15:08 

Loty: 143
Kilometry: 308 118
srebrny
Np karty takie wydaje cinkciarz.pl.
 Relacje PM off  

[ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość