Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Gru 2013 16:33 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Ok, dzieki. W moim przypadku "przesiadka" w STN nie jest przesiadka tylko mini-wakacjami w Anglii, wiec oczywiscie opuszczam strefe tranzytowa :) Z dugiej strony na oficjanej stronie ULC nie ma mowy o 24h.... troche dziwne

http://www.ulc.gov.pl/_download/ochrona ... er_pol.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 01 Gru 2013 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
jacek69 napisał(a):
Mozesz podac konkretne przepisy, bo wydaje mi sie ze poniosla Cie bardzo wyobraznia. Wystarczy, ze opuscisz strefe tranzytowa na minute i juz nie wejdziesz z plynami do strefy odlotow, a co dopiero, gdy ja opuszczasz na 20h!


Przewóz płynów w takiej formie reguluje Rozporządzenie 185/2010. A tutaj odpowiednie wyjaśnienie na stronie ULC. W skrócie - możesz opuscic strefę tranzytową i jeli nie minęło 24h od zakupu i płyny sa zapakowane w specjalna torbę z paragonem to wewnątrz UE/Schengen są zwolnione z kontroli bezpieczeństwa przy ponownym security.

EDIT: W rozporządzeniu jest stwierdzenie "zakupione tego samego dnia", ale interpretacja tego stwierdzenia to okres 24 godzin poprzedzających zakup.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Gru 2013 18:20 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Oczywiscie ze G warte!! Lobby bezclowkowe zaciera rece i dyktuje dowolne ceny. Szczegolnie teraz w erze taniego latania FR W6 EZY kiedy cale rzesze decyduja sie latac tylko z bagazem podrecznym. Juz pare lat temu slyszalem o zniesieniu tych przepisow, padaly daty 2011, 2012, ale nic z tego.
To samo jak masz papu dla dziecka albo plyn do soczewek, poprostu przechodzisz przez sekiurity i mozesz wniesc kwas czy inny syf w plynie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Lut 2014 17:25 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
Prosze o informacje czy jesli kupie w lizbonie porto na bezclowce to czy moga byc problemy podczas przesiadki na london stansed podczas ponownej kontroli bezpieczenstwa? Bede wracal we wtorek i mam przesiadke 5 godzinna w londynie a chcialbym zabrac troche trunku :-) oba loty ryanair i oczywiscie bagaz podreczny :-)
Pozdrowienia z lizbony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 12 Lut 2014 22:49 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
odpowiem sobie sam, moze dla innych, zakupy zapakowane w torbe tranzytowa, musi na rachunku znajdowac sie cala trasa z portami przesiadkowymi i 24 godziny bez otwierania moga smialo jechac, choc na stansed 2 razy torbe przeswietlali ale przeszla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 12 Lut 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Jutro zadzwonię do ULC i o wszystko podpytam. Lecę w przyszłym tygodniu do Londynu a potem do Macedonii. Chciałbym zakupić w wolnocłowym jakiś procentowy prezent zarówno do Londynu jak i do Macedonii. Oczywiście poproszę o dwie torebki, ale wolę uniknąć sytuacji, aby zabrano mi butelkę na lotnisku w Luton. Niby poza UE, ale... ULC powinien wyjaśnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Lut 2014 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Kilka dni temu, kupiłem litr Ginu w Tangier w Maroku, elegancko zapakowali w torbę i wracałem do Polski przez BVA. Wyszedłem na miasto wróciłem na kontrolę. Przerzucili flaszkę i sprawdzają na jakiejś liście coś po czym powiedzieli że nie przejdzie bo nie mają czegoś podpisanego z Maroko, ja nie dałem za wygraną i mówię że mnie nie interesuje. Pół godziny dzwonili gdzieś pytali potem kazali schować do plecaka i nie wyciągać i przepuścili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Lut 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 250
Kilometry: 473 839
niebieski
We Wroclawiu na lotnisku zawsze kupowałem 1L Metaxy 7* za około 60 zł. Cena rewelacyjna :) W Dortmundzie też była w podobnej cenie. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Lip 2014 22:53 

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 12
czy jak jestem tylko z bagazem podrecznym i:

1) przechodze bramki w edynburgu oraz kupuje alkohol w strefie bezclowej i go nie otwieram w ogole oraz trzymam paragony

2) nastepnie lece do barcelony na kilka dni.

3) nastepnie z barcelony lece do PL caly czas nie otwierajac tego alkholu

to czy mnie puszcza z nim na bramkach w barcelonie ? czy lepiej nie ryzykowac ? jak to sie ma do wiekszej (>2) liczby przesiadek ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 13 Lip 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie puszczą, masz max 24h na przesiadki z takim alkoholem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 26 Wrz 2014 11:54 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Przepraszam, jesli sie powtorze, ale mam za slabego neta zeby przegladac forum. Lece dzis o 20:00 z LIS na BRU, a jutro o 8:00 z CRL na WMI. Czy uda mi sie przeniesc w specjalnej torbie winko z Portugalii przez kontrole na Charleroi, mimo zmiany zarowno lotniska jak i linii lotniczych? Podroz oczywiscie na dwoch biletach. Z gory dzieki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Wrz 2014 12:11 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Nie ma 24 godzin miedzy przylotem z Lizbony a wylotem do WMI, wiec powinno sie udac.

Powodzenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Wrz 2014 23:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
J29 napisał(a):
Przepraszam, jesli sie powtorze, ale mam za slabego neta zeby przegladac forum. Lece dzis o 20:00 z LIS na BRU, a jutro o 8:00 z CRL na WMI. Czy uda mi sie przeniesc w specjalnej torbie winko z Portugalii przez kontrole na Charleroi, mimo zmiany zarowno lotniska jak i linii lotniczych? Podroz oczywiscie na dwoch biletach. Z gory dzieki.


Dla potomnych:
Pani przy security na Charleroi obejrzała torbę, zapytała czy może ją na chwilę zabrać i coś sprawdzić. Wróciła z jakiegoś pokoiku po 30 sekundach, powiedziała że wszystko w porządku i mogę z tym lecieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 29 Wrz 2014 00:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
J29 napisał(a):
J29 napisał(a):
Przepraszam, jesli sie powtorze, ale mam za slabego neta zeby przegladac forum. Lece dzis o 20:00 z LIS na BRU, a jutro o 8:00 z CRL na WMI. Czy uda mi sie przeniesc w specjalnej torbie winko z Portugalii przez kontrole na Charleroi, mimo zmiany zarowno lotniska jak i linii lotniczych? Podroz oczywiscie na dwoch biletach. Z gory dzieki.


Dla potomnych:
Pani przy security na Charleroi obejrzała torbę, zapytała czy może ją na chwilę zabrać i coś sprawdzić. Wróciła z jakiegoś pokoiku po 30 sekundach, powiedziała że wszystko w porządku i mogę z tym lecieć.

Spróbowała czy dobre? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Odświeże temat. Niedługo lecę do USA z Wrocławia via Kopenhaga. We WRO chciałbym już zakupić co nieco na długą podróż i mimo przeczytania wątku nie wiem, czy nie skonfiskuja mi tego przy przesiadce w CPH?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:29 

Shaq napisał(a):
Odświeże temat. Niedługo lecę do USA z Wrocławia via Kopenhaga. We WRO chciałbym już zakupić co nieco na długą podróż i mimo przeczytania wątku nie wiem, czy nie skonfiskuja mi tego przy przesiadce w CPH?


Jesli lecisz SAS em to w sklepach na lotnisku WRO po okazaniu karty pokładowej" co nieco" kupujesz i masz zapakowane do reklamówki zamknietej z paragonem i godziną zakupu. Jeżeli w Kopenhadze nie minie 24 h od zakupu do odprawy ,to przechodzisz śmiało przez security mając nawet trzy flaszki. Problem ,czy linie którymi lecisz do Stanów ,pozwolą Ci wnieść na pokład te zakupy. Jeżeli będzie to jedna flaszka to na 100% przejdzie w podręcznym. Zawsze jest tak że jak już przejdziesz przez bramki to poinformują Cie ,że torba nie może być otwarta do przylotu. Miałem tak wielokrotnie, jednak te słowa są na wiatr i nikt tego nie sprawdzał ,bo i jak? a podróż mija na luzie.
Góra
 PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 04 Sty 2015 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Tak, lecę SAS em. Rozumiem, że wg zasad butelkę będę mógł otworzyć dopiero na pokładzie samolotu lecacego już do USA, tak? W związku z tym, że w CPH mam 5 godzin, to Byłoby to ciężkie raczej do osiągnięcia ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Sty 2015 00:00 

Shaq napisał(a):
Tak, lecę SAS em. Rozumiem, że wg zasad butelkę będę mógł otworzyć dopiero na pokładzie samolotu lecacego już do USA, tak? W związku z tym, że w CPH mam 5 godzin, to Byłoby to ciężkie raczej do osiągnięcia ;-)


Tak. Ale jeśli otworzysz w ciągu tych 5 godzin i nie dopijesz, to reszty w butelce nie wniesiesz. Tak samo jak otworzysz zapakowaną reklamówkę w sklepie we Wrocławiu w której było np. 2 flaszki a jedna została otwarta.
Góra
 PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 21 Sty 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Dzięki za odpowiedź. I jeszcze jedno pytanie bo różne opinie czytam : czy z tym alkoholem w podręcznym wpuszczą mnie do Stanów już na lotnisku? Ewentualnie ile można przewieźć w rejestrowanym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:26 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Witam lecę z WAW przez ZRH do BKK, czy mogę na bezcłowej kupić spokojnie alkohol i wnieść na pokład samolotu do BKK ? Czy podczas transferu w ZRH jest jakaś jeszcze dodatkowa kontrola ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group