Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:10 

Specjalnie pytałem się obsługi sklepu w tamtym tygodniu, i powiedzieli że teraz są takie same ceny na alkohol nieważne gdzie lecisz. Być może inna firma obsługująca sklepy Duty Fry ma inne zasady ,ale w to wątpię.
Góra
 PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Anonymous napisał(a):
Specjalnie pytałem się obsługi sklepu w tamtym tygodniu, i powiedzieli że teraz są takie same ceny na alkohol nieważne gdzie lecisz. Być może inna firma obsługująca sklepy Duty Fry ma inne zasady ,ale w to wątpię.


A który to był sklep, znaczy jakie lotnisko? Bo na przykład w Bydgoszczy to tam nic nie lata poza UE stąd jedna cena. Ja tydzień temu leciałem z Poznania do Oslo (Torp) i kupiłem litr żubrówki za 21zł. Cena do UE była około 40zł i wszystkie inne alkohole były tez w dwóch cenach.

wally napisał(a):
odgrzewam kotleta , ale niektórym się na pewno przyda , otóż zakupy na wolnocłówce pakują w specjalnie zaklejoną torbę wrzucają do niej paragon i od tej pory możemy śmigać 24 godziny sprawdzone dzisiaj w praktyce na trasie Waw -Oslo Rygge - Malta (chyba Tobie szymonpoznan1 ta informacja przyda się najszybciej). Swoją drogą to lotnisko to straszna dziura nie zazdroszczę nocki :D


No ja lotnisko będę testował jutro. Mam nadzieję, że przetrwamy jakąś tą noc :D Co do przewozu to dobra info, jak będzie coś w fajnej cenie to przetestuję patent, zwłaszcza, że nasza przesiadka to aż 19 godzin, więc ciekawe czy na pewno przepuszczą ;) Ale może choć jedną flaszeczkę w celach testowych tak weźmiemy :D A teraz lecę upychać 15kg do plecaka, żeby wyszło 10kg, a najlepiej 8kg, żeby miejsce na flaszki było :D

BTW: W Rygge jest darmowe wifi na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Kwi 2013 19:05 

Leciałem z Wrocławia przez Ryyge na Kos. Miałem kartę pokładową i przy zakupie alkoholu w Duty HEINEMANN wyrażnie mi powiedzieli że ceny wszędzie gdzie lecisz są jednakowe,a leciałem niby poza unię ,bo Norwegia w niej nie jest. Natomiast w Ryyge ceny na regałach były jedne wyższe drugie niższe. W pażdzierniku ub roku we Wrocławiu jeszcze były dwie ceny na alkohol ,teraz już nie ma.
Mam zdjęcia porobione z regałami z alkoholem, ale rozmiarnie pozwala mi je wkleić.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:05 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Lecę jutro z Chopina przez Rygge do Walencji. Chciałbym przywieźć flaszkę znajomemu, a lecę tylko z podręcznym. I tutaj pytania do "doświadczonych":
1) tańsze alko jest na Waw czy Rygge?
2) jeśli Waw tańsze, to jak wygląda sprawa z security? Trzeba je przechodzić zmieniając lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tańsze będzie w WAW (no chyba że mieliby tam jakąś super promocję).
Nie wiem czy trzeba tam jeszcze raz przechodzić, ale mogą Ci zapakować w Warszawie w taką zaklejoną torbę i nie będzie problemu. Możesz sobie potem w Rygge wyjść nawet z lotniska i Cię wpuszczą z powrotem.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Poolek napisał(a):
Lecę jutro z Chopina przez Rygge do Walencji. Chciałbym przywieźć flaszkę znajomemu, a lecę tylko z podręcznym. I tutaj pytania do "doświadczonych":
1) tańsze alko jest na Waw czy Rygge?
2) jeśli Waw tańsze, to jak wygląda sprawa z security? Trzeba je przechodzić zmieniając lot?


Dzisiaj robiłem wycieczkę do Torp.
1l Czystej Żołądkowej 25zł
1l Stock Vodka 29zł

Tańszy jest w Warszawie na pewno. Poproś o zapakowanie bo się przesiadasz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Kwi 2013 18:40 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
na rygge 1 l czystej jakiejś podrzędnej w przeliczeniu wychodzi ok 60 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Maj 2013 17:56 

Rejestracja: 08 Paź 2012
Posty: 90
Loty: 83
Kilometry: 204 734
Właśnie jestem na Rygge i mam chwilkę między lotami, więc zdam relację z zakupów ;)

W Aelia Duty Free na Lotnisku Chopina podawane są dwie osobne ceny - EU i non EU. Przy większości cen różnica między cenami wynosiła 10 pln. Kupiłem 2x Soplicę za niższą cenę czyli 19 pln sztuka, więc przyzwoicie. Poprosiłem o zapakowanie butelek w zaklejaną torbę. Dodatkowo dzięki obecnej promocji zebrałem 20 punktów Miles & More :)

Na Rygge ceny są mniej więcej dwukrotnie wyższe, gdyż półlitrówki zaczynają się od 89 NOK. Po przylocie nie da się bezpośrednio przejść do hali wylotów, trzeba wyjść z lotniska i przejść ponownie security. Przy security sprawdzają datę zakupu alkoholu, więc ważne jest aby paragon w zaklejonej torbie był dobrze widoczny.

Podsumowując, lepiej kupować alkohol w Polsce gdyż jest tanszy i można go bez problemu zbarać na kolejny lot ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Cze 2013 16:28 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Witam ....prosze o pewne rady ....otoz w najblizszym czasie mam lot z Miami via Londyn do Paryza ....tych ktorzy maja doswiadczenie w podrozowaniu prosze o rade czy kupujac w Miami w duty free np. perfumy mam szanse przewiezc je do Paryza i nie zostana mi one odebrane w Londynie czy raczej lepiej kupic je w Londynie i bez problemu zabrac do Paryza....a tak w ogole ktos orientuje sie w cenach perfum na heatrow ...dodam ze w Miami sa dosc korzystne ceny ....pozdrawiam i juz dzieki za odpowiedzi ...


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lip 2014 23:49, edytowano w sumie 1 raz
aktualizacja treści tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Cze 2013 16:48 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
dodam ze chodzi o bagaz podreczny ...gdyz juz w Miami nadaje duzy bagaz do Paryza ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Cze 2013 13:38 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Przewieziesz bez problemu o ile nie otworzysz paczuszki wcześniej (chociaż perfumy nie zawsze są pakowane).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Cze 2013 22:32 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 3
illumanti napisał(a):
Przewieziesz bez problemu o ile nie otworzysz paczuszki wcześniej (chociaż perfumy nie zawsze są pakowane).

no dokladnie nie ma co sie bac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Cze 2013 02:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Powinno przejść, ale w wolnocłowych nie widziałem żeby sprzedawali colę. Może jak przyniesiesz kupioną w jakimś kiosku i się ładnie uśmiechniesz to Ci zapakują.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Cze 2013 03:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
zbyhu napisał(a):
Powinno przejść, ale w wolnocłowych nie widziałem żeby sprzedawali colę. Może jak przyniesiesz kupioną w jakimś kiosku i się ładnie uśmiechniesz to Ci zapakują.


na KTW jest cola ;)

@Maris: wydaje mi sie ze przjdzie szybciej niz z alko,,
bedziesz mial potwierdzenie ze kupieles za security, a w razie czego strata to mniejsza niz flaszki ;)
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Cze 2013 08:02 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Cola to akurat chyba jest wszędzie na bezcłówkach :D

Tez mnie to zastanawia.

Np lecę poza UE z przesiadką w Berlinie (na jednym bilecie, więc kupuję jak rozumiem z cenami "poza UE")

Kupuje w strefie bezcłowej w Warszawie flaszkę a potem chcę wyjść w Berlinie zapalić przed terminal - przejdzie czy nie ;) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 17 Cze 2013 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
to na złe półki zawsze patrzę w takim razie :D

wynoszenie alkoholu poza teren lotniska i ponowne wchodzenie przez security przechodzi, to czemu cola ma nie przejść?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Cze 2013 12:04 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
zbyhu napisał(a):
to na złe półki zawsze patrzę w takim razie :D

wynoszenie alkoholu poza teren lotniska i ponowne wchodzenie przez security przechodzi, to czemu cola ma nie przejść?

Pewnie tak samo przejdzie, a nawet nie wiedziałem że można wrócić z alkoholem po opuszczeniu strefy tranzytowej 8-)

Chyba że się nie opłaca kupować w WAW bo z tego co czytałem to w AUH są bardzo dobre ceny duty-free 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Gru 2013 15:15 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Male odswiezenie tematu :) Wracam po Swietach do UK i planuje zaopatrzyc sie sowicie w dobra alkoholowe na bezclowce w Modlnie. Rzecz w tym, ze nim dolece do Szkocji, gdziem mieszkam, spedzam ponad 24h w Londynie. Stad moje pytanie, na ktore nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi w tym watku: czy czas przesiadki gra role? 24h, 48h, czy bez limitu czasowego? Czy jest JEDNOZNACZNA odpowiedz? Nie chcialbym zeby moje dobra zostaly skonfiskowane na Stansted :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Gru 2013 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Masz 24h od momentu zakupu na podróżowanie z zapakowaną torbą. Jesli masz przesiadkę w Londynie 24h to przy ponownym security przekroczysz 24h od zakupu i zabiorą Ci płyny. Wyjątek, jeśli zostaiesz na airside i nie opuścisz lotniska, bo wtedy jesteś w strefie tranzytowej i nie przechodzisz ponownego security na Standsted. Nie wyobrażam sobie tylko spędzenia ponad 24h w strefie tranzytowej na tym lotnisku. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Gru 2013 16:23 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 16
a co z nia nie tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Lewy91 oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group