Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakopane
#21 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:31 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
niestety tu też smutna wiadomość-
info ze styczniowego wydania gazety:
"Od początku marca do połowy czerwca na dworzec kolejowy w Zakopanem wjedzie połowa mniej pociągów. Na trasie Zakopane - Kraków Intercity wstrzymuje połączenia, a Przewozy Regionalne będą częściowo wozić pasażerów autobusami. Wszystko ze względu na przebudowę linii kolejowej w rejonie Zalewu Mucharskiego. "
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Zakopane
#22 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:36 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
To pewnie lepszą opcją będzie Kraków pozwiedzać na spokojnie lub jakbym znalazł po Słowackiej stronie coś fajnego i mało uczęszczanego :)

Ta linia cała wymaga remontu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#23 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
PB na noc i o poranku ruszasz na szlak :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#24 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kraków to super opcja :)

W ogóle z tego co pamiętam pociąg jechał jakoś długo do Zakopanego. Dużo lepiej dostać się do Krakowa i stąd PB lub jakikolwiek bus/autobus kursujący w cenie niższej niż 20 zł OW. Czas przejazdu (w razie braku korków) to około 2 godziny.

Swego czasu dało się dolecieć Eurolotem na lotnisko Poprad-Tatry, samolot leciał z Gdańska i Warszawy. Raz robiłem taką trasę i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, z Popradu łatwo można dostać się do interesującego nas miejsca po słowackiej stronie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#25 PostWysłany: 09 Kwi 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kraków to super opcja jak chcesz zwiedzać miasto, jak chcesz gór to... jest to żadna alternatywa.
No chyba, że jeden dzień w Krakowie, żeby następnego z rana lub pierwszego wieczorem wskoczyć do busa i nocować już w Zakopanem.

A tak przy okazji ktoś trenował trasę lotnisko KRK -> Zakopane, jest coś sensownego bezpośrednio czy trzeba walić na dworzec?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2014 11:03 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Trasa Kraków - Zakopane
mija podobnie do trasy:
Gdańsk - Kraków :D

Ja mam takie przemyślenia ;)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2014 11:29 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 136
wojtek_92 napisał(a):
Polecisz konkretnie jakieś miejsce ? Bo ja jestem laikiem jeśli chodzi o znajomość Tatr.

Pozdrawiam


dobre miejsce na nocleg to Tatranska Strba.

Stamtąd kolejka zębatą masz wyjazd do Szczyrbskiego Plesa, a potem już duży wybór: góry, albo wycieczka po miejscowości Vysoke Tatry, jedzie się fajną kolejką elektryczną wzdłuż gór, w każdej miejscowości po drodze jest po co się zatrzymać.

Nie wiem jak teraz jest z cenami, bo ostatni raz byłem tam zanim Słowacja wprowadziła euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#28 PostWysłany: 21 Kwi 2014 21:36 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Zakopane robi się przereklamowane, sam byłem tam z 10 razy ale coraz bardziej mam dość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#29 PostWysłany: 21 Kwi 2014 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Trzeba się zdecydować jadę do Zakopanego czy w Tatry ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#30 PostWysłany: 21 Kwi 2014 23:11 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
i zdecydowanie polecam to drugie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#31 PostWysłany: 23 Maj 2014 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
czy na tą chwile da się przejść doliną pięciu stawów polskich? Jak uwazacie? Bo chcialbym sie nią przejsc, to chyba idzie do morskiego oka, plus dolina koscieliska na drugi dzien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Zakopane
#32 PostWysłany: 23 Maj 2014 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Zajrzyj na tpn.pl znajdziesz tam informacje o aktualnych warunkach pogodowych i ewentualnych utrudnieniach na szlakach np. ich zamknięciu.

Jeżeli mogę coś doradzić to Kościeliska jest znacznie łatwiejsza niż jakakolwiek trasa przez Pięć Stawów.
Zacznij od Kościeliskiej rozgrzej nogi, a na drugi dzień Pięć Stawów, to tylko sugestia.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#33 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:26 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
jak pogoda jest niezbyt dobra, to można skoczyć do Szaflar przed Nowym Targiem na gorące źródła :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#34 PostWysłany: 01 Cze 2014 14:40 

josue napisał(a):
jak pogoda jest niezbyt dobra, to można skoczyć do Szaflar przed Nowym Targiem na gorące źródła :)


Ewentualnie aquapark w samym Zakopanem też jest ciekawy. Szczególnie polecam dla rodzin.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#35 PostWysłany: 13 Paź 2014 17:31 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
A co z Zakopanem jesienią? Wybieram się na dwa dni do Zakopanego i zastanawiam się nad wyborem możliwie zróżnicowanej trasy z ładnymi widokami. Na łażenie będę miała ok 10 godz. dziennie, interesują mnie głównie ładne widoki (np. z góry na dolinę) i możliwa różnorodność (jaskinie?). Wcześniej byłam tu jedynie na wycieczkach szkolnych, i powielanie schematycznych Morskich Ok (chociaż z góry Morskie Oko jak najbardziej mogłabym zobaczyć, ale to chyba za wysokie progi :) ), czy wyciągów mnie nie interesuje. Chciałabym żeby to było 100% całodniowe chodzenie, ale w spokojnym tempie. W tym roku weszłam tak np. na Pilsko, i chciałabym żeby nie była to wyprawa gorsza / mniej atrakcyjna czy łatwiejsza.

Ponieważ nie zamierzam się tam zgubić, będę miała gps, ale polecicie może jakieś wydawnictwa, ewentualnie mapy czy strony w internecie do przejrzenia (oczywiście sama już kilka znalazłam)? A może w informacji turystycznej znajdę coś za darmochę, czy może nie warto na to liczyć?

A na trzeci dzień planuję Nowy Targ i może jakąś trasę rowerowo-chodzoną, jeśli ktoś ma sugestie to również poprosiłabym o podzielenie się.
_________________
http://www.pmiska.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#36 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:01 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Hej,
ja szczerze polecam na jesienne wypady Tatry Zachodnie. Czerwone Wierchy oraz wszystko na zachód od tego wygląda rewelacyjnie o tej porze roku. 10 godzin dziennie w trasie? Teraz to będzie pewnie cały "jasny" dzień więc sporo.
Nie polecam konkretnych tras ale pierwsza lepsza mapa tatr zachodnich do ręki i wio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Zakopane
#37 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
encore_ napisał(a):
A co z Zakopanem jesienią? Wybieram się na dwa dni do Zakopanego i zastanawiam się nad wyborem możliwie zróżnicowanej trasy z ładnymi widokami. Na łażenie będę miała ok 10 godz. dziennie, interesują mnie głównie ładne widoki (np. z góry na dolinę) i możliwa różnorodność (jaskinie?). Wcześniej byłam tu jedynie na wycieczkach szkolnych, i powielanie schematycznych Morskich Ok (chociaż z góry Morskie Oko jak najbardziej mogłabym zobaczyć, ale to chyba za wysokie progi :) ), czy wyciągów mnie nie interesuje. Chciałabym żeby to było 100% całodniowe chodzenie, ale w spokojnym tempie. W tym roku weszłam tak np. na Pilsko, i chciałabym żeby nie była to wyprawa gorsza / mniej atrakcyjna czy łatwiejsza.

Ponieważ nie zamierzam się tam zgubić, będę miała gps, ale polecicie może jakieś wydawnictwa, ewentualnie mapy czy strony w internecie do przejrzenia (oczywiście sama już kilka znalazłam)? A może w informacji turystycznej znajdę coś za darmochę, czy może nie warto na to liczyć?

A na trzeci dzień planuję Nowy Targ i może jakąś trasę rowerowo-chodzoną, jeśli ktoś ma sugestie to również poprosiłabym o podzielenie się.


Jeżeli Morskie Oko to za wysokie progi, to proponuję Kościeliską ze Smoczą Jamą i jaskinię Raptawicką, będzie lekko i będą widoki.

Wcześniej polecane Czerwone Wierchy, też są super, tylko to raczej cięższe podejście niż Morskie Oko.

Z lżejszych tras możesz podejść do Murowańca od strony Psiej Trawki, i dalej na Czarny Staw lub na Kasprowy jak będą siły.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#38 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Rusinowa Polana, czyli wersja light plus ładny widok z polany i potem w miarę sił i chęci Gęsia Szyja.

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odp: Zakopane
#39 PostWysłany: 13 Paź 2014 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A przed polaną, w sklepiku przy sanktuarium kupić panoramę z zaznaczonymi szczytami, byle chmur nie było. :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#40 PostWysłany: 14 Paź 2014 11:24 

Rejestracja: 17 Wrz 2014
Posty: 142
Loty: 2
Kilometry: 830
Czerwone Wierchy chyba na razie wygrywają (http://natatry.pl/tatry-zachodnie/okoli ... ne-wierchy). Ale czy ewentualne przejście granią w kierunku Kasprowego (a nie do Hali Ornak, skąd będę miała dłuższy powrót do Zakopca, i końcówkę po drodze, co może jednak nie jest takie złe bo może skutkować złapaniem stopa :) ). ma może większy sens? Google maps podaje, że zajmuje to ok. godziny. Nie ma tam żadnych ekstremalnych-wspinaczkowych niespodzianek (czytałam, że są tam "niewielkie i bezpieczne ścianki")? Czy może nie kombinować i zejść z Hali Ornak wzdłuż potoku Kościeliskiego, zwłaszcza, że widzę, że są tam jakieś jaskinie prawie po drodze... Ta trasa też jest pewnie na swój sposób atrakcyjna.

Druga opcja, która chodzi mi po głowie to Dolina 5-ciu Stawów (przez D. Gąsienicy). Skąd ewentualnie ładnie widać te stawy - z góry - Kozi Wierch, Kościelec może (wszystko dookoła wydaje mi się jakieś skaliste / ekstremalne, przynajmniej patrząc w googlemaps)?, czy warto iść na Siklawę zobaczyć potok i wodospad? Żeby nie wracać tą samą drogą dalej skierowałabym się na tą Psią Trawkę od Czarnego Stawu, o czym pisano powyżej, ale boję się trochę jak to wyjdzie czasowo (ale plany są po to żeby je zmieniać, zwłaszcza gdy są już w realizacji).

Która trasa wydaje się był łatwiejsza, tzn. na pierwszy dzień: Dolina 5-ciu Stawów czy Czerwony Wierch?

Czy o punktach kupna biletu do TPN przypominają jakieś nachalne znaki, ja jestem straszną gapą i boję się, że przeoczę, a idąc w kierunku Doliny 5-ciu Stawów coś pewnie takiego będzie? No i co się stanie jak koło tych punktów przejdę przed godziną ich otwarcia (8:00), czekać - czy iść po prostu dalej? Ktoś to później sprawdza (przerasta to moją wyobraźnię, ale kto wie)? Rozumiem, że jeżeli jest napisane, że punkt nie pobiera opłat to już mam to z głowy na cały dzień, także wracając (nie trzeba kupować bilety gdzie indziej).
_________________
http://www.pmiska.pl/


Ostatnio edytowany przez encore_ 14 Paź 2014 15:44, edytowano w sumie 19 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group