Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zakopane
#141 PostWysłany: 25 Mar 2019 13:59 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Może Wielki Kopieniec ? Ładny widok ze szczytu a na polanie pod powinny kwitnąć już krokusy, spokojnie bez ludzi :D
Najłatwiej wejść z Cyrhli za zejść do Jaszczurówki lub przez przełęcz pod Nosalem do Kuźnic
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Zakopane
#142 PostWysłany: 25 Mar 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Są busy spod Baru FIS kierunek Dolina chochołowska lub spod dworca pkp w kierunku Kuźnic, jeśli chcesz iść na Kalatówki https://z-ne.pl/s,menu,1319,busy.html .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#143 PostWysłany: 25 Mar 2019 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Jadę autem do Zakopanego w piątek na wieczór z Katowic. Czy tam dalej są jeszcze korki w Zakopanem? Chcę zostawić auto pod hotelem i po mieście poruszać się już pieszo. Myślę żeby w piątek około 21 zaliczyć jeszcze Krupówki jak się w miarę wyrobimy, a w sobotę wybrać się rano na dolinę Chochołowską albo Kościeliską (która lepsza? może obie), a po południu kolejką na Gubałówkę albo Kasprowy (ale raczej Gubałówkę). Nie mam jakiegoś strasznego ciśnienia na zwiedzanie ale takie ważniejsze punkty chciałbym odhaczyć, bo nie wiem kiedy znowu tam będę. Wyjeżdżam w niedziele rano. Może jeszcze coś ciekawego podrzucić do tego planu? Morskie Oko chyba jednak odpuszczę bo podobno trasa dość długa i mało ciekawa (chyba, że to błąd?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#144 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:17 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dolina Kościeliska i Chochołowska - jeśli razem tego samego dnia to tylko zdążysz zaliczyć, wszystko zależy do którego punktu będziesz chciał iść. W Chochł. celem zwykle jest schronisko, a to 2 h w jedną stronę, przy czym teraz jest jeszcze mokro w dolinie, więc tak jak latem sprawnie nie dojdziesz. Dolicz do tego jeszcze czas dojazdu z Zakopca ok. 20 min w jedną stronę. Wejście do Kościeliskiej jest przy drodze, ale do Chołowiskiej od drogi trzeba jeszcze z 10-15 min. podejść do Siwej Polany. Jeśli chcesz jeszcze zaliczyć Gubałówkę to musisz wystartować z rana, zwłaszcza, że krokusy zaczynają kwitnąć, a ma być ciepły weekend, więc i ludzie będą.
Morskie Oko to wycieczka na cały dzień: dojazd + spacer 8 km.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#145 PostWysłany: 25 Mar 2019 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Zależy co kto lubi, trudno się tak wstrzelić w czyjś gust. Ja znam raczej wyższe zakątki i to nie wiele, te "popularne" dopiero poznaje. Na Zakopiance idzie różnie, najgorsze i tak jest "wąskie gardło" już tuż przed wlotem do Zakopanego.
W Chochołowskiej raz byłem i nie ma jakiegokolwiek podejścia jak dla mnie względem dużo ładniejszej Kościeliskiej, to moje zdanie. Na krokusach nigdy nie byłem, ale pod tym względem patrząc na fotografie Chochołowska właśnie dobrze wypada. Jeżeli jednak bym miał jechać na krokusy to i tak bym wybrał Kalatówki, bo tam też widziałem na zdjęciach i tyle by mi wystarczyło, choć to jest bezwzględnie mniej jak Chochołowska, nie daleko od Zakopanego, bo Kuźnice czyli jakby Zakopane, koło ronda Jana Pawła II jest ulica Bronisława czecha, i tuż obok ronda za 3zł co chwila odjeżdżają busy do Kuźnic - możesz też iść pieszo bo to nie strasznie daleko. W Kuźnicach idziesz sobie na Kalatówki, przyjemny dość widoczek i schronisko/pensjonat/hotel tam jest, kawa, szarlotka i dania gorące, kilka ławek, a w dole krokusy - o ile to ich sezon : ) . Spoko trasa, byłem tam z osobą starszą i była bardzo zadowolona. Ponad to kawałek dalej można iść do schroniska w Hali Kondratowej.
Jakby ładna pogoda była to spoko tez będą wiodki z Rusinowej Polany, 2 godziny z parkingu się idzie, chyba cały czas prawie płasko, może delikatne minimalne podejścia, na miejscu kilka ławek, nie wiem jak teraz ale latem sery owcze, wpisz w google i Ci widok wyskoczy. Można zdecydować się iść na Gęsią Szyję, lub kościólek Wiktorówki, to jest 10 minut a z stamtąd powrót tą samą trasą lub drugą, no musisz obczaić. Busy jeżdżą do Morskiego Oka, a to jest po drodze.
Ciężko się tak wstrzelić, zwłaszcza, że to kwiecień, a ja tylko latem bywam bo nie ciepie zimy. Spoko też może być spacer po kościeliskiej bo na końcu schronisko, a można i dalej nad staw uderzyć.

Po chochołowskiej rowerem można jeździć. Tam jest spory ruch bo dużo asfaltu to pewnego momentu. Morskie Oko w sezonie to tłumy, jak ma być romantico to o 6 - 7 rano jeszcze spoko : )
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#146 PostWysłany: 26 Mar 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok w takim razie wybiorę dolinę Kościeliską później wjazd na Gubałówkę i ogólnie poszwędam się po mieście. Wystarczy, że Kościeliską przejdę pod schronisko i z powrotem czy jest tam dalej jakaś lepsza trasa lub powrót jakoś inaczej? Po zdjęciach widzę, że z Gubałówki powinny być lepsze widoki niż z Kasprowego, a nie zamierzam nigdzie ruszać na szlaki więc Gubałówka chyba będzie lepszym wyborem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#147 PostWysłany: 26 Mar 2019 14:13 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Ze schroniska w Kościeliskiej aby "nie wejść na szlaki" musisz wracać tą samą drogą.

Możesz przejść szlakiem z Kościeliskiej przez przełęcz Iwanicką do doliny Chochołowskiej ale to jest z tego co pamiętam ponad 2 godziny i pewnie błoto będzie ;)
Możesz podejść do Smreczyńskiego Stawu i porównać z opisem w wierszu Tetmajera.......
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#148 PostWysłany: 26 Mar 2019 19:43 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Jak na pierwszy raz to proponuję kolejką na Kasprowy, potem spacer z Kuźnic na Krupówki, i Krupówkami dojdziesz do kolejki na Gubałówkę. Na Gubałówce można siedzieć i przyglądać się Giewontowi z piwem w ręku, lub grzanym winem. Jak kto woli.
Morskie Oko na drugi dzień z rana. Im wcześniej tym lepiej. Wyprawa praktycznie na cały dzień. Droga do Morskiego Oka drogą asfaltową, niestety od połowy jest śnieg topniejący, i ciężko się idzie. Dolina Chochołowska trzeciego dnia przed wyjazdem. O ile nie będzie wysypu krokusów, i nie zwalą się tłumy, bo będzie armagedon, zarówno w Dolinie, jak i na drodze dojazdowej.


Tyle na pierwszy raz wystarczy. Módl się jednak o pogodę, bo może się okazać, że pojedziesz do Zakopanego i gór nie zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#149 PostWysłany: 26 Mar 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 823
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
kontrol napisał(a):
Kościeliską przejdę pod schronisko i z powrotem czy jest tam dalej jakaś lepsza trasa lub powrót jakoś inaczej? .


Musisz wracac tą samą trasą, myślę, że nie głupim pomysłem była by wycieczka nad Smreczyński Staw, kawałek od schroniska w Kościeliskiej na Hali Ornak, zresztą zależy jakie będziecie mieć humory, możecie iść nad staw, możecie wrócić. Ja bym Ci proponował Kościeliską, Kalatówki i Gubałówkę choć nie byłem ale wydaje mi się, że te trzy opcje takie spokojne + szwędanie się po mieście którego też nie znam Miłej wycieczki, udanej pogodY!!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#150 PostWysłany: 31 Mar 2019 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Namawiam na jak najszybsze opuszczenie miasta, gdziekolwiek, byle w góry/doliny.
Krokusy są, nie daj się zadeptać "krokusiarzom" :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#151 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:08 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Może znajdzie się ktoś spędzający majówkę w Tatrach z relacją z pierwszej ręki jak wyglądają warunki na konkretnych szlakach?
Będę w weekend w Zakopanem i zastanawiam się gdzie można uderzyć bez choćby raczków. Nosal, Kopieniec, Sarnia Skała? Czy da się trochę ambitniej? :D
Kościeliską, Chochołowską czy Rusinową na razie odrzucam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zakopane
#152 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:36 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Zobacz na grupe FB "aktualne sytuacja w Tatrach".

Z ciekawych miejsc, a nie będących wysoko to polecam Gęsią Szyję z Brzezin przez Dolinę Waksmundzką, ale tam są pustki i pachnie niedzwiedziem, w okolicy są gawry. Raz miałem niezłego pietra :)
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
Antimatter uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group