Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Frankfurt
#1 PostWysłany: 07 Lip 2014 04:14 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Jako, że Lindner udostępnił darmowy nocleg co polecilibyście we Frankfurcie? Każdy rodzaj atrakcji mnie interesuje.
BTW. 5 dni to za dużo jak na to miasto i myśleć nad wyprawą w inne rejony w międzyczasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Frankfurt
#2 PostWysłany: 12 Lip 2014 23:45 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
podłączam się pod pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#3 PostWysłany: 13 Lip 2014 15:56 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
Jako, że póki co na forum nie ma żadnych informacji nt. Frankfurtu (co, gdzie, kiedy i jak warto zobaczyć) zadałam sobie trochę trudu, poszperałam po internecie i z tego co wyczytałam sytuacja przedstawia się następująco.

- dzielnica bankowa - centrum finansowe, które słynie również z wielu drapaczy chmur. Jest niezwykle urzekającym miejscem sięgającym aż po pasmo górskie Taunus.

- kościoły np. Św. Mikołaja i Św. Pawła

- mosty nad Menem

- muzea

- dzielnica Sachsenhausen, gdzie koniecznie trzeba spróbować wina jabłkowego

- Stadtwald – największy na terenie Niemiec obszar leśny należący do miasta.

- Römerberg - Rynek Główny, plac na którym dawniej odbywały się targi, jarmarki, festiwale, turnieje, egzekucje oraz koronacje. Do jego głównych atrakcji należy Fontanna Sprawiedliwości i zabytkowe kamienice. Mieści się tu także ratusz, w którym można podziwiać Salę Cesarską.

- Stara Opera

- Katedra

- Main Tower - 200 m wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę całego miasta. W Main Tower mieszczą się biura, restauracje, stacja telewizyjna i radiowa.

- ZOO, które znane jest m.in. z tego, że zamiast klatek i ogrodzeń odgradzających zwierzęta od zwiedzających są specjalne doły, rowy.

- ogród botaniczny


poza tym na stronie poniżej też jest fajnie opisane co zobaczyć:

http://pojechanewakacje.pl/2012/11/10/f ... w-pigulce/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#4 PostWysłany: 15 Lip 2014 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Troche pomieszkiwałem we Frankfurcie, za atrakcjami srednio latałem ale ...

Fajny jest widok z wieży Main Tower, o której pisał poprzednik, wjazd na góre chyba 5 euro, fajny widok jest na rzeke Men i mosty, ladnie to wyglada. Przy wjezdzie lubia dokladnie sprawdzac z czym sie jedzie na góre. To jest takie miejsce, ze raczej kazdemu sie spodoba.

Zoo nie polecam, choc moze to byc kwestia gustu. Za dzieciaka bylem z dwa-trzy razy w Krakowie w zoo, chcialem sobie przypomniec jak to bylo, i sie zawiodlem. Zoo jak zoo, jest wrecz nudno, w Krakowie jak dla mnie bylo kilkaset razy lepiej.

Jest tez PalmenGarten, wjazd chyba 10euro, wszyscy mi go polecali, ale koniec koncow nie bylem.

Spacer wzdłuż Menu tez jest sprawą przyjemną, kilka mostów, ławki, można sie zrelaksowac jak ktos lubi obserwowac poruszajace sie w kolo swiat :) Trasa zeby zaliczyc fajny spacer nie jest dluga, bardzo przyjemna. Czesto w weekendy jakies wydarzenia tam sa.

Jak na dluzej to rower i super sciezki rowerowe sa po lasach, w kierunku stadionu Commerzbank Arena i lotniska, w koncu mozna dojechac jak sie chce na dwa punkty obserwacyjne, jedno to Alfenfelsen, oraz drugie przy miejscowosci Zeppelinheim, fajny dojazd rowerem lasem z Frankfurtu, lub S-Bahn tam jezdzi, w dwie stony chyba 4-5 euro wyjdzie, i tam spacerkiem 3-5 minut, przejscie nad autostrada i jest punkt widokowy, duzo wiekszy, lepiej dostepny tez, zdecydowanie ten polecam, przynajmniej mi bardziej przypadl do gustu i mozna tam komunikacja dojechac.

Oczywiscie spoko jest rynek, katedra, choc w niej nie bylem bo takie atrakcje mnie nie ciesza.

Bylem tez w Naturmuseum Senckenberg. Wjazd ... strzelam chyba 7 euro. Zalezy co kto lubi tez, do pewnego momentu spoko, potem juz w szkle pokazane nawet chrząszcze itp. Takie muzeum od dawnych czasów do teraz, w sensie natury chyba, dla pasjonatów super sprawa, dla mniej zainteresowanych cieszyc moga wypchane lwy, antylopy, szkielety dinozaurów itp. potem nuda.

Ogród chiński, nie wiem czy to atrakcja, ale z nudów na weekendowy spacer można iść.

Są też miejsca uciech, ale to sodoma i gomora + smród i brud, nie polecam, choc dla niektórych to atrakcja, a pisałes ze kazda Cie interesuje

Szału wg mnie tam nie ma, moze dla szukajacych konkretnych rzeczy to predzej, ja nie przepadam za muzeami, operami czy katedrami, wole bardziej otwarte miejsca.

Jak kto ma namiary na tani nocleg, na troche dluzej we frankfurcie to niech napisze co poleca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#5 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:01 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 40
A ja przy okazji mam pytanie i prośbe zebyscie podpowiedzieli jak dolecieć do Frankfurtu ponizej tych 400 pln od Lufthans i Lotu.Sam znalazłem rt za około 430 ale pytanie czy da sie jeszcze zejsć poniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#6 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
będę tam spędzał cały najbliższy ( sierpien) miesiąc wiec ew na bieżąco mogę dosyłać info, z tego co się ja orientował to zdecydowanei trzeba w sierpniu odwiedzic Apfelwien festiwal czyli festiwal wina jablkowego, trajacy chyb od 8 do 15 sierpnia, trzeba sprawdzic w kazdym razie I połowa sierpnia.
Jest jeszcze muzeum filmu i tv, ale nie wiem jak to wgylada i czy ciekawe. Byłem w takim w Berlinei i szału nie było, ale juz w turynskim muzeum filmu bylo bardzo przyjemnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#7 PostWysłany: 15 Lip 2014 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
windu napisał(a):
A ja przy okazji mam pytanie i prośbe zebyscie podpowiedzieli jak dolecieć do Frankfurtu ponizej tych 400 pln od Lufthans i Lotu.Sam znalazłem rt za około 430 ale pytanie czy da sie jeszcze zejsć poniej.


RyanAir pewnie lata do Hahn, kolo Frankfurtu.
Droga lądowa ponizej 400zł realna, w jedna stronę, pełno busów, z okolic Katowic/Krakowa np. w jedną stronę około 70 euro, plus bardzo duzo bagazu możesz zabrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#8 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:07 

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 219
Wizz Air także lata do Hahn z Katowic

-- 17 Lip 2014 12:15 --

Festiwal Wina Jabłkowego odbywa się w tym roku we Frankfurcie w terminie 8-17 sierpnia

Z tego co wyczytałam jest to prawie jak "narodowe święto"

http://www.worldeventlistings.com/en/fr ... l-e-867061
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#9 PostWysłany: 28 Lip 2014 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jeśli ktoś we frankfurcie jest w najblizszy weekend to na pewno warto zajrzeć tutaj
http://www.frankfurt-tourismus.de/cms/t ... kfurt.html
4 dniowy festiwal we Frankfurcie mysle, ze bedzie dobrą odskocznia od tej niewielkiej ilosci zabytków.
W zasadzie w sierpniu we Frankfurcie odbywa się wiele miejskich festów na które na pewno warto zajrzec.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#10 PostWysłany: 01 Wrz 2014 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Po miesiącu spedzonym we Frankfurcie mogę coś obecnie wiecej powiedziec.
Co do zasady miasto nie posiada wielu zabytków. Duże wrażenie robią drapacze chmur.
Na spacer to na Main Upfer w wakacje bardzo przyjemnie tam jest. Mozna usiasc z winkiem czy apfelweinem i piknikowac.
Przez sierpień odbyly się 4 czy 5 festów. Jedne wieksze, drugie mniejsze. Mnie osobiscie zawiódł Apfelwein fest, który był bardzo mały i skromny. Spodziewałem się duzo większej imprezy.
Na samym poczatku, podczas pierwszego weekendu sierpnia odbywał się MainFest. I jest to impreza większa, choć trwajaca tylko 4 dni. Na pewno warto iśc i to zobaczyć. Dużo miejsc gdzie mozna sie napic, coś zjeść. Wygląda to troche prześnie, ale atmosfera jest bardzo ok. I w ostatni weekend sierpnia był MuseumUferFest okazało się to najlepszym festem. Związane jest to z możliwoscią odwiedzenia muzeów. Coś na wzór nocy muzeów, tyylko ze trwa to 3 dni, kupuje sie jeden bilet, ktory w tym roku kosztowal 7 euro i wstep do kilkunastu muzeów. Poza tym wzdłuz Menu, po obu stronach rzeki rozkładaja się kramy,miejsca z jedzeniem i piciem. I naprawde jest tego mnostwo. Do tego kramy te oferują bardzo roznorodną kuchnie. Są jak zwykle i miejsca z currywurstem, ale tez mozna zjesc wegierskiego langosza, chinszczyzne czy potrawy z Afryki.
Co do muzeów to ja odwiedziłem Muzeum Filmu - polecam swietnie, duzo lepsze niż w Berlinie, do tego multimedialne. Muzeum archeologiczne - nuda. Pokazuje tylko to co dzialo się na terenach Hesji od prehistorii. Nuda. Muzeum Sztuki Uzytkowej - ciekawe, ale niekoniecznie, no i muzuem karykatury, ktore jest bardzo fajne, ale tutaj jeśli ktoś nie zna choć podstaw niemieckiego to może być to malo ciekawe. Bo jednak podpisy są tylko niemieckie, a w kilku miejscach potrzebna bedzie znajomosc jezyka, zeby zrozumiec o co chodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#11 PostWysłany: 01 Wrz 2014 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
windu napisał(a):
A ja przy okazji mam pytanie i prośbe zebyscie podpowiedzieli jak dolecieć do Frankfurtu ponizej tych 400 pln od Lufthans i Lotu.Sam znalazłem rt za około 430 ale pytanie czy da sie jeszcze zejsć poniej.


Pisano o Hahn - Wizzair ma najtańsze połączenia, z Katowic, od 39zł - zależy jeszcze na kiedy potrzebujesz.
Z Hahn do Frankfurtu jedzie bus BOHR - mniej więcej co godzinę - bilety kupuje się w budce przed lotniskiem - bilet €14, return (jeśli wracasz w ciągu 24h bodajże) €20. Bus staje pod samym dworcem kolejowym, stamtąd prosta droga do centrum - na piechotę ok. 20 minut.
Dziewczynom polecam Primark :D Ceny lepsze niż w angielskim.
Drapacze chmur robią wrażenie, chociaż co mnie uderzyło to widok bezdomnych siedzących na trawce pod Europejskim Bankiem Centralnym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#12 PostWysłany: 02 Wrz 2014 01:26 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Jak ktoś jest w okolicy to polecam Luisenpark. Mniej niż godzinę jazdy od Frankfurtu, a naprawdę robi wrażenie. Ponadto obowiązkowy punkt spotterski na hubie LH. Naprawdę ładne zdjęcia tam można zrobić. Sam Apfelweinfestival nie zachwycił, ale też dramatu nie było. Bardzo kameralnie. Primark średnio polecam, szew w koszuli puścił przy drugim założeniu, a do wielkich osób nie należę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#13 PostWysłany: 02 Wrz 2014 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jeśli chodzi o zakupy to na Leipziegerstrasse otwarto w sierpniu ZALANDO Outlet. Wiadomo, ze ceny primarkowe to to nie są,ale jest dużo taniej niż w Peeku np. A do tego wiadomo, że inna jakość rzeczy. Sweter Diesla np. 40 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#14 PostWysłany: 02 Wrz 2014 02:40 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Jeżeli to te samo Zalando, które ma w Polsce sklep internetowy, to naprawdę polecam. Dawno nie spotkałem się z tak porządną obsługą, bezproblemowymi zwrotami (wysyłka w cenie) oraz porządnymi przecenami marek premium. Szkoda, że nie wiedziałem i nie zahaczyłem :) Ponadto polecam restauracjokawiarnię na ostatnim piętrze Zeilgalerie (ta z tarasem). Wspaniały widok na Mainhattan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#15 PostWysłany: 10 Wrz 2014 13:34 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
lillymy napisał(a):
windu napisał(a):
A ja przy okazji mam pytanie i prośbe zebyscie podpowiedzieli jak dolecieć do Frankfurtu ponizej tych 400 pln od Lufthans i Lotu.Sam znalazłem rt za około 430 ale pytanie czy da sie jeszcze zejsć poniej.


Pisano o Hahn - Wizzair ma najtańsze połączenia, z Katowic, od 39zł - zależy jeszcze na kiedy potrzebujesz.
Z Hahn do Frankfurtu jedzie bus BOHR - mniej więcej co godzinę - bilety kupuje się w budce przed lotniskiem - bilet €14, return (jeśli wracasz w ciągu 24h bodajże) €20. Bus staje pod samym dworcem kolejowym, stamtąd prosta droga do centrum - na piechotę ok. 20 minut.
Dziewczynom polecam Primark :D Ceny lepsze niż w angielskim.
Drapacze chmur robią wrażenie, chociaż co mnie uderzyło to widok bezdomnych siedzących na trawce pod Europejskim Bankiem Centralnym...

Ile zajmuje przejazd busem BOHR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#16 PostWysłany: 10 Wrz 2014 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Ja jechalam 1h45min, do Frankfurtu wjechalam.kolo 16 w piatek, troche sie korkowalo. Po drodze ma przystanek na.lotnisku we Frankfurcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#17 PostWysłany: 10 Wrz 2014 15:51 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Swoją drogą, da się dojechać z BOHR busem z Hahn do Trewiru? Widzę go na rozkładzie jazdy, ale nijak nie widzę jak kupić taki bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#18 PostWysłany: 10 Wrz 2014 16:43 

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 206
Loty: 64
Kilometry: 82 713
Przypominam, że to jest wątek dotyczący atrakcji we Frankfurcie, a nie jakdojade.de
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#19 PostWysłany: 01 Sty 2015 19:48 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Zostały wymienione chyba wszystkiego główne atrakcje Frankfurtu oprócz Domu Goethego, który dla mnie jest jednym z najciekawszych punktów w tym mieście. Polecam również Städel Museum (m.in. ,,Geograf'' Jana Vermeera'') oraz widok z nad Menu na wieżowce, robi wrażenie. Dodatkowo jest parę aplikacji mobilnych dla turystów z przydatnymi mapkami offline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Frankfurt
#20 PostWysłany: 01 Sty 2015 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Malawi napisał(a):
Zostały wymienione chyba wszystkiego główne atrakcje Frankfurtu oprócz Domu Goethego, który dla mnie jest jednym z najciekawszych punktów w tym mieście. Polecam również Städel Museum (m.in. ,,Geograf'' Jana Vermeera'') oraz widok z nad Menu na wieżowce, robi wrażenie. Dodatkowo jest parę aplikacji mobilnych dla turystów z przydatnymi mapkami offline.

W domu nie byłem, ale wszyscy znajomi mówili że nuda. A Mainufer rzeczywiście świetny, warto sobie tam piknikowac w letnich, wieczornych porach. Dużo osób tak spedza czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group