Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2014 16:04 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Cześć,

pracuje obecnie nad nowym kanałem na YouTube: https://www.youtube.com/user/OdysejaTV

Założenie jest takie:

W każdym odcinku podróżujemy po określonym mieście/miejscu i przedstawiamy porady pod kątem dostępnych środków transportu i atrakcji turystycznych. Zadaniem kanału jest pomoc w wyborze najciekawszych miejsc do spędzenia wolnego czasu.

Filmy mają być wykonane możliwie profesjonalnie i będzie do nich podłożony lektor opisujący porady dla podróżników.

Obecnie jestem w trakcie zdjęć do pierwszego odcinka z Gdyni, mam już zgody na nagrywanie w interesujących mnie obiektach. Następnie będzie Gdańsk i Sopot a w lipcu pojawi się Barcelona. Pytanie czy jest zapotrzebowanie na tego typu kanał? Temat podróży jest niestety dość niszowy w porównaniu do gier czy też kanałów stricte rozrywkowych. Zachęcam do dyskusji i sugestii ponieważ na tym etapie mogę jeszcze nieco pozmieniać.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Iwan, 07 Mar 2014 18:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
#2 PostWysłany: 07 Mar 2014 17:45 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 77
Iwan napisał(a):
Temat podróży jest niestety dość niszowy w porównaniu do gier czy też kanałów stricte rozrywkowych.

??
Chyba na odwrot! Podroze to akurat jeden z bardziej popularnych tematow...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2014 17:59 

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 149
Istvan napisał(a):
Iwan napisał(a):
Temat podróży jest niestety dość niszowy w porównaniu do gier czy też kanałów stricte rozrywkowych.

??
Chyba na odwrot! Podroze to akurat jeden z bardziej popularnych tematow...


Może niefortunnie się wyraziłem. Na tym forum owszem, jednak zrobiłem analizę i na YouTube jest nieporównywalnie większe zapotrzebowanie na materiały z gier. Mówię to na podstawie narzędzie udostępnionego przez Google

. Narzędzie pokazuje jak często wyszukiwana jest dana fraza w miesiącu. Wystarczy wpisać frazy związane z podróżami i porównać do gier. Jednak nie ukrywam, że podróże to moja pasja, do tej pory zawsze fotografowałem wyjazdy, teraz chciałbym ruszyć z tym kanałem i zrobić interesujące nagrania.

Napiszcie proszę na waszym przykładzie i jeśli jesteście zainteresowani to jakie informacje byłby wam pomocne w takim filmie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Z typowo podróżniczych subskrybuję tylko

i

, przy czym bardziej odpowiada mi konkretna formuła filmików Rubena (poziom przekazywanych informacji - nie zabija tym niczym wikipedia, widoki, sama forma realizacji itd.). Co istotne - jeśli będziesz wrzucał polskie miasta to fajnie dodać napisy w j. angielskim (wtedy potencjalnie masz więcej odbiorców). Myślę, że zapotrzebowanie jest, tylko trzeba mieć ciekawą formułę i dosyć często wrzucać filmiki.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
IMO nie ma sensu robienia takiego kanału jeżeli w każdym mieście sam jesteś jako turysta. Przydałoby się raczej coś takiego jako seria odcinków nagrywanych przez mieszkańców danych miast, najlepiej jednocześnie nie pochodzących z jego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Mar 2014 14:27 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 71
Tak. jest zapotrzebowanie :)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Mar 2014 13:24 

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 4
Ludzi można zainteresować wszystkim, tylko trzeba to robić niekonwencjonalnie, ale zarazem z prostym przekazem do widza. Przykład Maxa Kolonko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Mar 2014 11:29 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 6
Popieram utworzenie takiego kanału:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2014 11:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Mareckipl napisał(a):
IMO nie ma sensu robienia takiego kanału jeżeli w każdym mieście sam jesteś jako turysta. Przydałoby się raczej coś takiego jako seria odcinków nagrywanych przez mieszkańców danych miast, najlepiej jednocześnie nie pochodzących z jego kraju.

I tak i nie. Ja zwiedziłem już sporo, a gdyby mnie ktoś zapytał, co można zwiedzić w mieście, z którego pochodzę, to prosiłbym o koło ratunkowe. Poza tym wrażenie, że jeśli chodzi o komunikację miejską, często miejscowi najmniej z niej kumają. Jeżdżą do pracy, mają miesięczny i nie mają pojęcia o ofertach skierowanych do turystów, jak np. bilety dobowe czy popularne na całym świecie karty łączące bilety komunikacyjne ze zniżkami na atrakcje turystyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Mar 2014 21:56 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 10
Zbanowany
Zgadzam się z Obibok ;) a co do kanału - uważam, że to dobry pomysł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kanał na YT
#11 PostWysłany: 15 Sty 2017 16:39 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Cześć.

Od dłuższego czasu mam w planach założyć kanał na YT. Generalnie wiąże się to z jakąś potrzebą uzewnętrzniania, kreatywności i po prostu żeby robić coś co sprawia przyjemność i łączyć to z pasją.

Tematyką tego kanału miałaby być powiedzmy podróż i takie życie codziennie w UK z racji, że tu mieszkam. Wiem, że jest dużo kanałów podróżniczych, natomiast ja chciałbym robić powiedzmy takie "reklamówki" z danego miejsca, czyli jechać w jakieś mało popularne miejsce (angielskie tradycyjne wsi, może jakieś ciekawe miejsca np. opuszczone) i nakręcić jak najlepszy materiał, który wyciągnie z niego wszystko co fajne i miłe dla oka. Możliwe, że z dodanym przeze mnie komentarzem. W miarę organizacji tego i ruszenia z kanałem, chciałbym trochę też pojeździć po świecie z podobnym zamiarem. Mógłbym określić, to jako kanał w stylu jak Krzysztofa Gonciarza czy Casey Neistata, z dużą dozą marginesu, gdyż nie mam zamiaru nikogo kopiować ani naśladować. Bardziej chodzi o inspirację. Dodam, że ani nie jestem filmowcem ani montażystą. Wszystkiego będę się uczyć powiedzmy na żywo, udowadniając, że zwykły człowiek powiedzmy może też mieć coś od życia itd.

Obawiam się, że to brzmi na tyle banalnie że spotkam się z odpowiedziami, że po co kolejny taki kanał itd. Chociaż z założenia chciałbym zrobić coś innego niż to co jest powszechne i powiedzmy, że miałby to być kanał "na poziomie".

W związku z tym chciałbym się spytać Was jako odbiorców co sądzicie o takim pomyśle? I czy mielibyście dla mnie jakieś ewentualne wskazówki? Lub porady w co powinienem iść, a w co nie? Co sami byście chcieli zobaczyć od gościa, który żyje w UK?

Będę ogromnie wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#12 PostWysłany: 15 Sty 2017 19:40 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Pomysł sam w sobie bardzo dobry. Ale wszystko zależy od wykonania. Pierwsze odcinki będą najważniejsze. Jak sobie wyrobisz markę, to będziesz miał coraz więcej fanów.
Jak byś zastanawiał się, gdzie się wybrać w "świat" i zrobić dobry film, to myślę, że Falklandy są takim miejscem, gdzie wielu chciałoby pojechać, ale nie wie jak i koszty są duże. Ja przynajmniej z przyjemnością obejrzałbym taki film.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#13 PostWysłany: 15 Sty 2017 20:43 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Falklandy :D Chciałbym, ale nie teraz :)

Czy dużo zależy od wykonania? Każdy kanał jeśli spojrzysz na pierwsze odcinki raczej nie powalał. Większość jednak notuje progres wraz z rozwijaniem siebie i kanału, na co i ja też liczę. Z resztą uważam, że dla widza też może być ciekawe patrzeć jak kanał się rozwija. Po 2 często sama wartość kanału jest ważniejsza niż jego efekty specjalne :-)

Chętnie zapoznam się z innymi opiniami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#14 PostWysłany: 15 Sty 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 148
Kilometry: 169 311
niebieski
Jeśli nagrywasz coś podobnego pierwszy raz, zrób 10 odcinków, skasuj je, a potem zrób to samo zajmując połowę czasu. Podstawowy błąd, to niepotrzebne zagadywanie.
Jak żyje się na emigracji w UK, to niezły temat. Może chwycić, choć nie mam pojęcia, ile osób o tym nagrywa.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#15 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 61
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Bardzo dobra idea i muszę Ci powiedzieć, że sam kiedyś miałem w planach taki kanał ale brakło odwagi i decyzyjności aby ruszyć z tematem.Go pro , aparat i dron + montaż i są filmy jak z hollywood. :D Dodać do tego ciekawą wartość merytoryczną i powinno być ok. Tylko jak współgrasz z kamerą, jesteś w miarę naturalny i nie sprawia Ci problemu opowiadanie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#16 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:17 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Ze sprzętu posiadam dobry aparat jak na początek Lumixa LX5, DJI Phantom Standard 3, stabilizator FX CAM, mikrofon zewnętrzny.
Sprzętowo jest ok. Jeśli chodzi o wyjazdy, to głównie UK ze względu na koszta, chociaż kilka poza UK też się znajdzie. W planach oprócz jakiś relacji miałbym pomysł na inne rzeczy jak życie w UK i powiedzmy coś w tym temacie. Jeśli chodzi o montaż, to nigdy tego nie robiłem aż na poziomie YT, ale generalnie mega mnie zawsze kręcił ten temat filmowania więc cały ten kanał miałby być dla mnie realizacją hobby właśnie poznawania fajnych i mało popularnych miejsc oraz właśnie kręcenie ich. Przed kamerą dałbym radę, nie miałem z tym problemu, powiedzmy że mam zaplecze do tego rodzaju akcji. Trochę głównym mankamentem dla mnie jest obawa o kontent. Mianowicie uważam, że nie mam super talentu do opowiadania i przekazywania informacji. Do K. Gonciarza mi raczej daleko ;)

Zdaję sobie sprawę, że nie musi to być najważniejszy punkt na moim kanale, ale jakoś cały czas ciąży mi to gdzieś z tyłu głowy. Możliwe, że przez to iż wszędzie widzę komentarze, że polski YT jest mało wartościowy, to założyłem sobie wiecie jakąś blokadę i teraz panikuję :-) W każdym razie głównym pomysłem jest wyciąganie najlepszych ujęć z czasami jakiś fajnych, ale jednak zwykłych miejsc, więc gadania o tym aż tyle nie muszę mieć. A żeby cos opowiedzieć co będzie kręcone i jak, to już wtedy problem nie będzie.
Na pewno ciężko pisać o tym, a Wam oceniać skoro jeszcze nic nie zrobiłem. Póki co na ten moment, chcę wybadać co inni sądzą o moim pomyśle. Pytam na różnych forach i dostaję pozytywny feedback, co mnie cieszy. Kilka wskazówek też podłapuję i w sumie na tym mi najbardziej zależy :-)

Dziękuję Wam za każdy post!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#17 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 61
Loty: 32
Kilometry: 52 931
Zobacz ten kanał

. Gościu nadaje z Londynu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#18 PostWysłany: 15 Sty 2017 21:38 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Tyle, że kanał Urbana jednak to przede wszystkim duża wiedza "mówiona" i Londyn. Ja bardziej skupiałbym się na mniej znanych miejscach w UK, jakieś zamki, klimatyczne miejsca - wsie, parki narodowe - a są mega mega piękne. I tam raczej niekoniecznie musisz opowiadać, bo nawet za dużo nie ma co. Wtedy by do gry wchodziłby dron i inne ujęcia. I powiedzmy mógłbym coś opowiadać o życiu w Anglii i pokazywać jakieś ciekawsze tematy.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kanał na YT
#19 PostWysłany: 16 Sty 2017 09:20 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
To ja ci proponuje nakrecic 1 odcinek wrzucic go do sieci i zobaczysz jakie bedzie zainteresowanie. Bo na razie to wyglada, ze chcesz zaczac grac w totolotka, masz dlugopis nawet jakies ulubione numery, ale nie jestes pewien czy cos wygrasz. Dzialaj, a siec Cie oceni.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Sty 2017 10:08 

Pomysł fajny, ale uważałbym, bo po jakimś czasie informacje praktyczne mogą być nieaktualne (wzrost cen biletów za komunikację, zmiany rozkładu jazdy, zmiany cen biletów wstępu, wprowadzenie - zniesienie obowiązku wizowego itp.). W zasadzie po jakimś czasie jedyną wartością takiego filmu może być jedynie lista "must see" w danym mieście. Wyjściem z tej sytuacji mogłoby być dodanie napisów, chmurek na filmie, ale czy będzie chciało Ci się weryfikować pewne rzeczy po roku czy dwóch?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group