Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bali czy Malediwy ?
#1 PostWysłany: 14 Lis 2021 21:37 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Zastanawiamy się z żoną nad 2 tyg. na wczasy. Chcemy lecieć jakoś styczeń/luty. I myślimy o paru kierunkach m.in. o Bali.
Nie chcemy lecieć z biura podróży, a bardziej z airbnb.

I teraz pytania:
1. Czy warto na Bali? Czy lepiej na np
Bahamy, albo Malediwy. ?
2. Lepiej lecieć samemu? Czy przez biuro podróży?
3. W lutym jest ładna pogoda?


Ostatnio edytowany przez Abcn 15 Lis 2021 12:03, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#2 PostWysłany: 14 Lis 2021 21:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Proponuję Malediwy, airbnb z biurem podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#3 PostWysłany: 14 Lis 2021 21:48 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
boots napisał(a):
Proponuję Malediwy, airbnb z biurem podróży.

Airbnb z biurem?
Tak można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#4 PostWysłany: 14 Lis 2021 22:22 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Zależy jaki masz budżet i czego konkretnie szukasz. Bali a Malediwy to abstrahując od wszystkiego innego generalnie zupełnie różna półka cenowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#5 PostWysłany: 14 Lis 2021 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
@wiater: Przede wszystkim określcie sobie co na tych wczasach chcecie robić, bo Bali i Malediwy to zupełnie odmienne miejsca. Jedyne co je na pewno łączy to to, że bardzo mocno determinują sposób w jaki spędza się tam czas. W bardzo dużym uproszczeniu: na Malediwy większość osób lata na "błogie lenistwo", Bali to raczej miejsce na aktywny wypoczynek (mocno polecany skuter) i obcowanie z przyrodą. O ile nie surfujecie, to jest duża szansa, że palże na Bali Was zawiodą, bo wbrew obiegowej opinii nie wyglądają tak, jak te na Malediwach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#6 PostWysłany: 14 Lis 2021 22:52 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
marek2011 napisał(a):
Zależy jaki masz budżet i czego konkretnie szukasz. Bali a Malediwy to abstrahując od wszystkiego innego generalnie zupełnie różna półka cenowa.


Cenowo, do 25tyś. za dwie osoby

ricinus78 napisał(a):
@wiater: Przede wszystkim określcie sobie co na tych wczasach chcecie robić, bo Bali i Malediwy to zupełnie odmienne miejsca. Jedyne co je na pewno łączy to to, że bardzo mocno determinują sposób w jaki spędza się tam czas. W bardzo dużym uproszczeniu: na Malediwy większość osób lata na "błogie lenistwo", Bali to raczej miejsce na aktywny wypoczynek (mocno polecany skuter) i obcowanie z przyrodą. O ile nie surfujecie, to jest duża szansa, że palże na Bali Was zawiodą, bo wbrew obiegowej opinii nie wyglądają tak, jak te na Malediwach.


Trochę właśnie poczytałem.
Chyba wybierzemy Malediwy. Zależy mi leżeniu, nurkowaniu, pływanie łodzią i mieć bungalow na wodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#7 PostWysłany: 14 Lis 2021 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 476
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
wiater napisał(a):
Chyba wybierzemy Malediwy. Zależy mi leżeniu, nurkowaniu, pływanie łodzią i mieć bungalow na wodzie.

Jeżeli to nie przypadek, że leżenie pojawia się na pierwszym miejscu to przy całej mojej sympatii do tego miejsca omijałbym Bali szerokim łukiem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#8 PostWysłany: 14 Lis 2021 23:04 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Na zwiedzanie to ja lecę w październiku na Florydę + Meksyk.
A teraz chce leżeć i wygrzewać kości :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2021 11:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#9 PostWysłany: 15 Lis 2021 09:38 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
wiater napisał(a):
Trochę właśnie poczytałem.
Chyba wybierzemy Malediwy. Zależy mi leżeniu, nurkowaniu, pływanie łodzią i mieć bungalow na wodzie.


No to Malediwy zdecydowanie nie tylko spełniają te oczekiwania a pewnie nawet je przewyższą oferując piękne pocztówkowe plaże (które w egzotycznych miejscach wcale nie są takie oczywiste) ale dodatkowo mamy poboczne korzyści, jeśli lecimy z Polski:

1. Można z biurem podróży, jeśli ktoś lubi.
2. Są bezpośrednie przeloty, nie jesteśmy skazani na lot z jedną lub dwiema przesiadkami.
3. Dużo bliżej niż na Bali a w dodatku mniejsza różnica czasu (4 godziny a nie 7).

Co innego, gdy ktoś chce zwiedzać świątynie hinduistyczne, oglądac wodospady w dżungli itp. - wtedy Malediwy odpadają.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bali, czy watto
#10 PostWysłany: 15 Lis 2021 11:15 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
wiater napisał(a):
Witam.
3. W ogole w lutym jest ładna pogoda?

Przedmówcy już w zasadzie rozstrzygnęli, który wybór jest lepszy. Ja tylko dodam uwagę dotyczącą pogody. Na Bali w lutym jest jeszcze pora deszczowa i to może skutkować bardzo zmienną aurą. Na Malediwach słońce w tym miesiącu jest prawie pewnikiem..
Tak na marginesie 25 tys. zł na 2 tygodnie/2 os. to na Bali fortuna wystarczy na 2 miesiące, albo i więcej, bardzo dobrego życia.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bali czy Watto
#11 PostWysłany: 15 Lis 2021 11:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@jaszon domyślam się, że Bali było by mniej kosztowne.

Ale zależy mi aby odpocząć. Oczywiście, jednemu odpoczynek to zwiedzanie, drugiemu leżenie na plaży. Ja uwielbiam i zwiedzać, ale lubię też leżeć i pływać w oceanie.
Mam swoją firmę I sporo spraw na głowie. Praktycznie cały rok jest dużo pracy, a jedynie mniej jest w lutym.
Dlatego szukam odpoczynku leżenia, nurkowania, pięknym widoków, ciepła, all inclusive. I praktycznie nie patrze na cenę.
Chcemy po prostu z żoną odpocząć i...od zawsze marzyłem by zobaczyć takie widoki.
Myśle, że do 30 tyś. coś ciekawego znajdę :)



Dobra.
Dostałem odpowiedzi na pytania, za które bardzo dziękuję.
Temat można zamknąć.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group