Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Kwi 2018 21:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Krótki świąteczny wypad do Barcelony.

Z cyklu Wielkanoc - podróż bez urlopu ;) wcześniej ten sam manewr zastosowałem w Rzymie wielkanoc-w-rzymie,1227,87462
Jako, że podróżuję z dziećmi, dużo metra i atrakcji dla dzieci.
Przylot Wielki Piątek ok 22:00 z lekkim opóźnieniem spowodowanym już w Katowicach.

Wielka Sobota:
Linia metra L2 do Telefèric de Montjuïc - bilety kupione na miejscu gdyż obawiałem się zamknięcia z powodu wiatru, jak się okazało wiało bardzo mocno, ale kolejka jednak chodziła
Metro na La Rambla, pomnik Krzysztofa Kolumba
Akwarium Barcelona - mega kolejka po bilety, krótka kolejka do wejścia, bilety kupiłem przez internet z telefonu podczas stania w kolejce do wejścia, zaoszczędzone 2h, dzieci wstęp ulgowy, atrakcja dla dzieci fajna, coś jak w zoo we Wrocławiu, atrakcją były automatyczne chodniki przy akwariach, jak bagaż na lotnisku.
spacer w górę po La Rambla
targ Mercat de la Boqueria - czynny tylko w sobotę, niedziela i poniedziałek wielkanocny zamknięte. Warto, warto i jeszcze raz warto, uwielbiam takie miejsca i tylko z powodu tego targu warto przyjechać do Barcelony
powrót do apartamentu
wieczorem autobus 50 na plac Hiszpański, Las Arenas oczywiście od strony centrum handlowego (kilka E w kieszeni zaoszczędzone na windzie, dzięki f4f)
pokaz Fontan Màgica - gratis, warto przyjść wcześniej aby zająć fajne miejsca.
z informacji praktycznych wszystko było otwarte, supermarkety i małe sklepiki, zrobiliśmy zapasy na niedzielę i poniedziałek wielkanocny. Tak jak u nas pozamykane w 2 dni świąteczne, podobno Wielki Piątek tez jest dniem wolnym od pracy.

Wielka Niedziela:
uber do Parku Guell, najlepszy dojazd z okolicy Sagrada Familia,
bilety kupione wcześniej przez internet, część tarasu w remoncie co powodowało ścisk na ławeczkach, dzikie papugi w parku były dodatkową atrakcją dla dzieci.

autobus 24 z prawej strony parku aż pod samą Casa Mila, spacer po słynnej ulicy Passeig de Gracia, konkurs dla dzieci kto pierwszy odszuka budynki zaprojektowane przez Gaudiego
Doszliśmy aż do placu Katalońskiego
metro pod Sagradę, odpoczynek przez dalszym zwiedzaniem
na 14:00 kupione bilety do La Sagrada Familia, dzieci gratis, na miejscu nie było biletów do kupienia, trzeba wcześniej kupić przez internet
Autobus v21 na plażę Barceloneta przystanek Lepant – Mallorca -> Pg Marítim

Wielki Poniedziałek:
zostawiamy bagaż w przechowali bagażu i cały dzień szwendamy się po mieście: Barri Gotic, Katedra św. Eulalii w Barcelonie
Kościół Santa Maria del mar, stare mury, po południu La Barceloneta, port jachtowy i okolice centrum handlowego 365 - otwarte w Wielki Poniedziałek
powrót najpierw metrem na plac Hiszpański potem autobus 46 pod sam terminal.

powrót w nocy, dziś już w pracy ;) wykorzystanych dni urlopu: 0

Dla mnie najlepsze:
+ targ Mercat de la Boqueria,
+ Kościół Santa Maria del mar,
+ brak kradzieży, podróżowaliśmy metrem i autobusami, mimo późnych godzin powrotów i ogromu ludzi, ani razu nie czułem się nieswojo
+ jedzenie ;)
+ obserwacja czarnoskórych biznesmenów podczas pracy. Kapitalizm w czystej postaci, swoje prześcieradła z towarem potrafili poskładać w ciągu 2s jak zobaczyli policję.
+ rozbudowane metro, czytelne dzięki aplikacji Citymapper ( dzięki f4f )

Dla mnie słabe:
- La Rambla - barcelońskie Krupówki,
- nie zobaczyłem Camp Nou, zostałem przegłosowany 3:1 ;( wrócę na mecz ;)
- nie wyjechałem na Tibidabo, nie chciałem marnować całego dnia na kilka chwil widoków

Dla dzieci:
+ lwy przy pomniku Kolumba
+ magiczne Fontanny
+ akwarium, zabawa z płaszczkami
+ targ - tak, dzieciom też się podobało
+ wnętrze Sagrada Familia, z zewnątrz stwierdziły ze brzydki i czekają jak skończą
+ papugi w parku Guell i odszukiwanie talerzy wmurowanych w ławki w parku Guell
+ odszukiwanie budynków Gaudiego
+ plaża
+ pianino w metrze ;)

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage


Ostatnio edytowany przez brzemia 05 Kwi 2018 12:30, edytowano w sumie 5 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@brzemia
W katedrze i w Santa Maria del Mar były jakieś akcenty wielkanocne? Typu grób Jezusa czy coś w tym stylu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Kwi 2018 21:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Grobów w "polskim stylu" nie widziałem. Za to wszedzie odbywały sie koncerty. Nawet mozna powiedziec konkursy dla zespołow wokalnych. Wszędzie bylo ich pełno. Widnialy takze informacje o zamknieciu do zwiedzania w okreslonych godzinach z powodu mszy resulekcyjnej.

Wszedzie duzo akcentow z jajkami wielkanocnymi i piorkami.
Nawet w sieciówkach.

Ogolnie wszędzie wstązeczki jak sie okazalo symbolizujące free catalonia.ImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2018 12:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przed La Boqueria takie tłumyyy? Jakieś gratisy były i dlatego?(heh)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2018 13:21 

popracuj nad składnią, bo ja wciąż nie potrafię wywnioskować czy wszystko było otwarte czy zamknięte tak jak u nas
itd...
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2018 13:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Wielki Piątek podobno dzien wolny. Nie potwierdzam bo bylem od 22.00 i jechałem prosto do apartamentu.
Wielka Sobota normalny dzien pracy wszystko pootwierane
Niedziela Wielkanocna dzien wolny od pracy. Otwarte tylko obiekty turystyczne, restauracje i male sklepiki obslugiwane przez Hindusów.
Poniedzialek Wielkanocny dzien wolny od pracy. Otwarte tylko obiekty turystyczne, restauracje i male sklepiki obslugiwane przez Hindusów.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Tak, Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group