Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#61 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:01 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 13
Od 1 marca ruszył autobus z lotniska "Phuket Smart Bus" kursujący od godziny 9 do 17 w odstępie 45minut.

Trasa: Surin Beach, Kamala Beach, Patong Beach, Karon Beach, Kata Beach,Rawai.
Cena od 50 do 170BHT w zależności od odległości.
Nie wiem czy można linkować stron dlatego zainteresowani pomogą sobie wyszukiwarką.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#62 PostWysłany: 14 Sie 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Czy ktoś z Was jechał tym "Phuket Smart Bus"? Jak wygląda kwestia płatności? Na stronie informacja o zapłacie (tylko?) kartą "Phuket Smart Card", z opłatą za wydanie 100THB.
Według rozkładu z ich strony ostatni kurs z lotniska startuje o godz. 20:15. Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#63 PostWysłany: 06 Wrz 2018 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Konrad_PL przerabiałeś już może ten bus? Hotel mi zaproponował 600 THB na dojazd z lotniska do Kamala beach. Czy w Waszej ocenie to dobra cena?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#64 PostWysłany: 06 Wrz 2018 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@Akna wybieram się dopiero w listopadzie. Jeśli nikt nie podrzuci wskazówek to po powrocie postaram się sam sobie w tym wątku odpowiedzieć (o ile skorzystam) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#65 PostWysłany: 06 Wrz 2018 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Konrad_PL a to wtedy co i ja ;-)
Wydanie 300 od osoby na kartę wydaje się być średnio ekonomiczną opcją, biorąc pod uwagę mój czas pobytu tam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#66 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Zgodnie z tym co jest napisane na ich stronie przy wyrobieniu karty 300, ale z tego 100 jako opłata za kartę, a 200 do wykorzystania. Karta Ci zostaje i można jej także użyć np. w przypadku drogi powrotnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#67 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Konrad_PL tak, doczytałam, ale ja w sumie później spadam na Phi Phi i Krabi, a na samym Phuket będę 1,5 dnia

A autobus na Rosada Pier nie jedzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#68 PostWysłany: 06 Wrz 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@Akna zaczynam się bać, bo ja mam dokładnie taki sam plan - łódź na Phi Phi i dalej na Krabi :)
Ja sobie zostawiam furtkę z tym busem. Planuję na lotnisku potargować się z taksiarzami max. do 500 THB (2 osoby) na Patong, a warto negocjując wiedzieć, że ma się pewną alternatywę (2x300 THB).
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#69 PostWysłany: 30 Wrz 2018 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Nie wiem jak na plaże, ale jak się wyjdzie z lotniska to stoi autobus "Airport Shuttle service". Dojazd do miasta to 100 bajtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#70 PostWysłany: 30 Wrz 2018 11:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
dawidchyl napisał(a):
Dojazd do miasta to 100 bajtów.

A jak się płaci bajtami? :o
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#71 PostWysłany: 30 Wrz 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
To są proste rzeczy
Załącznik:
1.jpeg
1.jpeg [ 52.31 KiB | Obejrzany 1859 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#72 PostWysłany: 19 Lis 2018 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Przetestowałem w tym miesiącu przez kilka dni ten Phuket Smart Bus. Napiszę swoje spostrzeżenia, może dla kogoś okażą się pomocne.

Generalnie idea jest bardzo fajna - wygodny, nowoczesny i klimatyzowany autobus z WiFi, gdzie płatności dokonuje się lokalną kartą przedpłaconą w formie klasycznego plastiku, coś na wzór "karty miejskiej".
Kartę wyrobiłem podczas wsiadania do autobusu na lotnisku HKT, kupiłem ją na zasadach opisanych już powyżej.
Koszty przejazdu wg. cennika z ich strony. Przy 4 osobach lub więcej bardziej opłacałoby się targować taxi, ale będąc w 2 osoby jak ja wychodziło całkiem korzystnie. Podróże między poszczególnymi plażami po 50 THB OW. Za transport z lotniska oraz zjeżdżenie w 4 dni wszystkich dostępnych rozkładowo plaż nie wydałem więcej niż 70 zł na osobę.
Autobusy są 3 w rotacji i nie zatrzymują się wg. rozkładu ze strony, natomiast kursują systematycznie i przyjeżdża zawsze co ok. godzinę.
Bardzo pomocna okazała się aplikacja mobilna VIABUS (jest na android oraz iOS) - przydatna zarówno w przypadku tego busa, jak i komunikacji w Bangkoku. Mamy tam przede wszystkim śledzenie na żywo autobusów oraz oznaczanie konkretnych miejsc przystanków, dzięki czemu nie trzeba stać jak kołek.
Kierowcy bardzo w porządku - zatrzymują się nie tylko na przystankach, ale również na żądanie, więc jak macie na ich trasie gdzieś bliżej do hotelu to tylko podchodzimy do drzwi i naciskamy przycisk.

Niestety w praktyce stwierdzam, że sposób funkcjonowania samej karty jest jeszcze (?) mocno niedopracowany.
Zacznę od samego doładowania karty. Nie można tego zrobić w autobusie. Otrzymałem ulotkę z listą partnerów tej karty m.in. McD, Burger King, The Coffee Club, FamilyMart itp.. więc pomyślałem, że fajnie, punktów sporo to łatwo doładuję. Nic bardziej mylnego - we wszystkich punktach partnerskich można tą kartą tylko zapłacić. Doładowanie odbywa się w jakiś totalnie dziwnych miejscach - kierowca spytany przeze mnie wskazał mi jakiś randomowy salon masażu tajskiego w pobliżu przystanku. Żadnej informacji na elewacji, że tu można doładować, nic. W salonie stara Tajka wyciąga oddzielny terminal spod lady i mi doładowuje :)
Co do samej płatności kartą jest ona równie niezrozumiała. W jednym autobusie czytnik odrzucił mi płatność. Kierowca twierdzi, że na karcie musi znajdować się minimum 170 THB, aby móc zapłacić za przejazd. To nic, że jadę tylko jeden przystanek za 50 THB, a na karcie mam 100...
Droga powrotna tego samego dnia - przykładam kartę do czytnika, zielone światełko, wszystko bez problemu. Robię przejazd za 100 THB i wysiadam. Następnego dnia okazuje się, że w ogóle tej płatności nie pobrało, miałem na karcie nadal 100, czyli przejechałem się za free. Jeszcze innym razem płatność bez problemu i naliczona prawidłowo.
Ogólna zasada jest taka, że jeśli posiadamy tą kartę Smart Card/Rabbit Card i okażemy ją kierowcy to nawet nie mogąc jej użyć można "w drodze wyjątku" zapłacić normalnie gotówką, wrzucając ją koło kierowcy do dużej urny. Jeśli nie okażemy kierowcy karty to nie płacimy wg. cennika, tylko za każdy jeden przejazd, niezależnie od ilości przystanków 170 THB.
Do tego dochodzi niestety słaba znajomość angielskiego u nota bene bardzo sympatycznych kierowców. Nie potrafią oni wytłumaczyć o co chodzi z tą kartą i turyści, którzy wsiadają pierwszy raz sami nie wiedzą jak rozliczyć przejazd. Ja sam do powyższych wniosków doszedłem na bazie kilkudniowych osobistych doświadczeń.
Podsumowując, dla 1-2 osób ten bus opłaca się bardziej niż taxi/tuk-tuk tylko należy wykazać się spokojem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#73 PostWysłany: 19 Lis 2018 22:24 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
@ Konrad_PL Czyli jak ktoś ma tylko jeden przejazd np z Kamala na lotnisko to bez karty może jechać za 170thb? Dobrze rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#74 PostWysłany: 20 Lis 2018 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Dokładnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
adler uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#75 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:01 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Smart Phuket Bus przetestowany, autobusy jeżdżą regularnie prawie zgodnie z rozkładem(+/_ kilka min), Pojedyńczy przejazd z Surin na lotnisko bez karty 170 thb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z Lotniska Phuket
#76 PostWysłany: 26 Gru 2018 18:52 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Witam
Końcem stycznia o 16.55 ląduję na lotnisku Phuket - 2 os.dorosłe, 2 dzieci 10 i 11 lat.
Jak najlepiej dojechać do Moo.2 Baan Khaolak, Prowincja Phang Nga, tuż przed Phang Nga?
Przepraszam, że podaję tak dziwny adres, ale nie mogę rozkminić tych adresów tajskich, a google po tej frazie znajduje prawidłowo miejscowość.
Generalnie, chodzi mi o to, czy o tej porze dojadę publicznym środkiem transportu, czy autobusy się w ogóle zatrzymują w takich miejscowościach?
Transfer zaproponowany przez hotel to 1500 TBH w jedną stronę, czy znajdę coś sensownego istotnie taniej?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z lotniska Phuket
#77 PostWysłany: 26 Gru 2018 20:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
To nie jest zła cena, jak na taką trasę. Taxi będzie droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z lotniska Phuket
#78 PostWysłany: 29 Gru 2018 16:35 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 27
Dzięki.
Zastanawiam się jeszcze nad wynajmem samochodu.
Wyszukiwarki znajdują mi na lotnisku samochód za 700-800 zł z wliczonym dodatkowym ubezpieczeniem (zniesienie wkładu własnego).
Próbował ktoś wypożyczać samochód na Phuket?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z lotniska Phuket
#79 PostWysłany: 30 Gru 2018 02:38 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 10
Loty: 142
Kilometry: 286 782
Proszę dojazd rządowym busem do Phuket Town jeśli potrzebujecie się dostać w te okolice potrzebujecie 100 thb.
My będziemy stamtąd brać graba do portu na lodz do phi phi :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Rozkład bus
0BC41B02-0D9F-4D61-99C5-44452A95CCF5.png
0BC41B02-0D9F-4D61-99C5-44452A95CCF5.png [ 886.42 KiB | Obejrzany 1406 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Z lotniska Phuket
#80 PostWysłany: 31 Gru 2018 05:20 

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 3
Witajcie. Wlasnie wracamy z wysp poludniowych na Rassada Pier port w Phuket.
Musismy sie dostac do lotniska.
Poszukalem chwilke i mam 3 nr tel na taxi driver'ow.
Z jednym uzgodnilem 700 bht. Jest 3 os. + bagaze wiadomo.
Oto oni - kontakt przez whats'up. Moze sie przydac do lub z lotniska jak z nim rozmawialem:
1. +66872654278
2. +66 9 9252 5422
3.+66 85 257 3738
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group