Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Kwi 2015 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
hej, tez wlasnie wrocilem z tych rejonow.

Plynalem speed botem z Bali na Lombok, a wracalem z Gili T na Bali.

Z lombok na Gili T dostalem sie na lodzi z ktorej nurkowalismy.

A wiec my za 3 bilety z Bali na Lombok i Return (nie wazne ze wsiadalismy z Gili T) zaplacilismy 2 miliony Rupi. Chcieli 3,6mln ale sie mocno targowalem, oni to malo sie nie poplakali :D

Jak ktos szuka fajnego noclegu na Gili T to polecam koniecznie: http://www.booking.com/hotel/id/temple- ... sm.pl.html

bardzo fajne miejsce, tanie, mila atmosfera a wlascicielka, hiszpanka, po prostu najcieplejsza osoba jaka w zyciu spotkalem! Majac 30 lat i pracujac w Londynie rzucila wszystko i prowadzi ten hostel :)

Naprawde polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 09 Kwi 2015 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@fortuna zamawiałeś te noclegi z Polski czy ogarniałeś na miejscu? :) Dzięki za miejscówke, przyda się na pewno :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Kwi 2015 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Na lombok zalatwialem z ok 2-3 tyg wyprzedzeiem I tak z "Polski" czyli z Australii gdzie mieszkam :P, a na Gili dzien przed :D fart ze miala wolny pokoj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Kwi 2015 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Ja jutro wracam z wysp Gili na Bali. Za bilet dla dwóch osób zapłaciłem 1 milion IDR. Trasa: Bali - Gili Trawangan - Kuta.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
fortuna napisał(a):
Na lombok zalatwialem z ok 2-3 tyg wyprzedzeiem I tak z "Polski" czyli z Australii gdzie mieszkam :P, a na Gili dzien przed :D fart ze miala wolny pokoj.


@fortuna na Lomboku też masz jakiś polecany nocleg? :) Albo ktoś coś? :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:53 

Rejestracja: 07 Kwi 2015
Posty: 36
Loty: 48
Kilometry: 99 013
Garuda88 napisał(a):
Ja jutro wracam z wysp Gili na Bali. Za bilet dla dwóch osób zapłaciłem 1 milion IDR. Trasa: Bali - Gili Trawangan - Kuta.


Oo to super cena! :)
Wg internetu Bali - Nusa Lembongan - Bali kosztuje 800k IDR. Gdzie tak się udało znaleźć i czy mocno trzeba było się targować? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:10 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 40
Amaire sprawdź tę stronę, korzystałem i nie narzekam http://www.peramatour.com/onlineform.php?idprod=84 . kuta-lembongan-kuta 290000 idr

-- 09 Kwi 2015 20:16 --

a co do gilis...w padang bai ceny idzie ostro stargować na speed boat (dla sportu wynegocjowałem 300000 w jedną stronę za 2 os), ale bierz opcję powrotną, bo na np. meno ceny są stałe u wszystkich...skubani zmowę cenową mają :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Kwi 2015 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
olajaw napisał(a):
fortuna napisał(a):
Na lombok zalatwialem z ok 2-3 tyg wyprzedzeiem I tak z "Polski" czyli z Australii gdzie mieszkam :P, a na Gili dzien przed :D fart ze miala wolny pokoj.


@fortuna na Lomboku też masz jakiś polecany nocleg? :) Albo ktoś coś? :)



hej,

ja byłem tutaj: http://www.booking.com/hotel/id/mannake ... m=24972506

całkiem fajnie, bardzo czysto, dwa baseny, tylko, że to jest daleko od Kuty Lombok i wodospadów no i też przystani, więc to lekki minus. Hotel leży w Sengigi, okolica całkiem okej, bardzo spokojna, bardzo mało turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Kwi 2015 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Amaire napisał(a):
Oo to super cena! :)
Wg internetu Bali - Nusa Lembongan - Bali kosztuje 800k IDR. Gdzie tak się udało znaleźć i czy mocno trzeba było się targować? :D


Bilety załatwiłem w Ubud w jednym z punktów sprzedaży. Ceny są bardzo zróżnicowane. Niektórzy śpiewają po ponad milion za osobę. Inni 800. Naprawdę rozpiętość cenowa jest różna. Trochę pochodziłem po agencjach i taką cenę udało się wynegocjować. W zasadzie wystarczy powiedzieć, że w innym miejscu proponują taniej bilety to odrazu schodzą do takiej samej ceny.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 10 Kwi 2015 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
My ostatnio również załawialiśmy bilety na Gilis. Z Ubud w jedną stronę na Gili Air wyszło 230 000 IDR speedboatem za osobę po targach. Dostaliśmy zniżkę, bo było nas 3 osoby. Tak jak pisze Garuda88, wystarczy odejść i już zaczynają się zniżki. No i nie kupować biletów na głównych ulicach ale w małych przydomowych agencjach gdzieś w bocznych alejkach.

Na Gili Air polecam nocleg w Toro Toro Bungalows. Elegancja z klimą za 200 000 IDR/domek - po zniżce z 300 000. Położony nie na samej plaży, ale ok. 200 m w głąb wyspy od wschodniej strony. W cenie śniadanie.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 05 Lut 2016 05:05 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 10
Jak czytam te ceny to troche mnie to przeraza. Nie wiem czy kwestia roznic wynikajacych z sezonu ale bedac obecnie w niskim sezonie transfer ubud-gilis mozna spokojnie znalezc za 400k bez targowania. Jak ktos chce przoszczedzic to mozna pojechac shuttle busem za 50-60k/os. do padangbai i tutaj kupic speedboat za 200-250k od reki. ceny sa bez wiekszych negocjacji i podejrzewam ze mozna jeszcze zawalczyc cos. A i dodam tylko, zebyscie nie godzili sie lekka reka na dawanie kasy za byle co. Czekajac w shuttle busie bylem swiadkiem jak srednio rozgarnieci argentynczycy placili za transport ubud-gilis-ubud 1,7k a do tego jeszcze koles powiexzial im ze bylo jakies zamieszanie i musial gdzies podjechac samochodem cos zalatwic i zazadal jeszcze 100k za paliwo po czym lekka reka mu dali kase. tak sie uczy miejscowych ze moga z kazdego ssac ile popadnie.Orientujcie sie dobrze ile co kosztuje i placcie tylko tyle. te najnizsze ceny dla turystow nadal sa dla nich duzym zarobkiem

Wysłane z mojego SM-G900I przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lut 2016 08:24 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dwa tyg temu bilet rt bali -gili 500 tys bez targowiska. Dziecko 350
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Lut 2016 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Czy ktoś może powiedzieć, o której odpływają lodki z Gili Air na Bali (w grę wchodzi lipiec)?
Mamy samolot z Bali do Jakarty o 18 i zastanawiamy się czy przyjechać dzień wcześniej czy spokojnie można wyjechać tego samego dnia i zdążymy?
Jak wygląda to cenowo w jedna stronę z transportem na lotnisko? Ktos przerabiał taka trasę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Lut 2016 15:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Lepiej przyjedz dzien wczesniej.

Na Gili czest sie zdarza ze np "o 12 nie ma juz miejsc" lub "nie ma miejsc ,ale mozna poplynac szybsza lodka za doplata".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lut 2016 15:57 

Rejestracja: 05 Sie 2015
Posty: 26
Z tego, co pamiętam motorówki z Gili na Bali dopływają do Padangbai, a stamtąd masz jeszcze szmat drogi na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 29 Cze 2016 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 31
Loty: 46
Kilometry: 101 076
Tak zgadza się na Bali dopływają do Padangbai.

Za trasę Ubud - Gili Air - Kuta zapłaciłem 900 000 idr za dwie osoby speed boatem. Naprawdę polecam trochę dopłacić do tej formy transportu bo szkoda czasu i waszych nerwów, żeby na każdym etapie się targować o transport do kolejnego punktu.

Na Gili Air mieliśmy bungalow z Klimą i śniadaniem z widokiem na ocean na wprost z domku, oraz całą infrastrukturą na plaży tj. siedzenia leżaki materace i parasole za 300 000 idr. Nocleg to Nusa Indah Bungalows https://www.google.pl/maps/place/Nusa+I ... 16.0797808
są nawet zdjęcia na google maps.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Lip 2016 00:44 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
Z aktualnych informacji. Właśnie lezymy na Meno.

Speedboat Ubud-GiliT/Air-Lotnisko. 850k IDR/2 os
Noclegi masakra - jest szczyt sezonu. Na trawaganie spaliśmy 1 nocke na zarwanym łóżku, z gitarą pod domkiem (koleś znał tylko 2 utwory po angielsku i leciały w różnych intonacjach cała noc) daliśmy 350. Była to najtańsza znaleziona opcja na traeaganie w ciągu 3h jazdy rowerem, a targować się potrafię :P
Po nieprzespanej nocy szybka decyzja. Public Boat to Meno :) 35k/osobe.
No i tutaj :( ceny wolnych pokoi/domkow od 900k do 2M.
Wysepka to raj :). Pewną młoda kobieta na rowerze przygarnęła nas na taras (slowami: hello turtles... ) poczestowala woda i zniknęła na 0.5h. Zaprowadzila nas do swojej znajomej. Domki odnowione. Czyste. Super Klima. Moskitiera. śniadania Nowe WYGODNE lozko :) Do plazy 150m. 400k/dobe. Nie dało się zbić nawet przy 7 dniach. Naprawdę super standard jak na to co widziałem na T i Meno. (Pomijam resorty i domki po 2 miliony). Nazywa się to Turtles Bungalows. Naprawde polecam !!!

Sama wyspa - Dla mnie rewelacja !!! Po tygodniu jazdy skuterem po Bali i 1 nocy na Gili T to istny RAJ. :)

Wszyscy straszyli cenami. Targalismy Bro i napoje ze sobą w plecakach a tu się okazuje że różnice jeśli są to max 2-3k IDR. Duży Bintang 35k w knajpie/sklepie. Woda duza 6-7k. Dania obiadowe 15-40k.

To tyle z aktualnych info. Jak coś to pytajcie. Na Meno jesteśmy do 04.08


P.S. Albo Meno ma bardzo cichy meczet albo niesie z tych 2 co są na Trawaganie :P Kolejna zaletą. Siedzę o poranku na tarasie i słyszę tylko śpiew ptaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Lip 2016 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Hej, w jaki sposób działają bilety RT na speedboat Bali-Gili-Bali? Czy z góry podaję kiedy i jak chcę wracać, a mój sternik będzie czekał np. dokładnie za 4 dni o 16:36, bo tak się umówiliśmy? Czy jest to bardziej na zasadzie voucheru, który daję dowolnemu sternikowi i mogę wrócić w dogodnym dla mnie czasie?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Sie 2016 01:10 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
Apocalipse napisał(a):
Hej, w jaki sposób działają bilety RT na speedboat Bali-Gili-Bali? Czy z góry podaję kiedy i jak chcę wracać, a mój sternik będzie czekał np. dokładnie za 4 dni o 16:36, bo tak się umówiliśmy? Czy jest to bardziej na zasadzie voucheru, który daję dowolnemu sternikowi i mogę wrócić w dogodnym dla mnie czasie?


Te łodzie kursują regularnie. Jak PKS... no prawie.. jest kilku/kilku astu przewoźników. My płyniemy z SemayaOne. Mam zadzwonić dzień wczesniej i powiedzieć że chce wracać. Przypuszczam, że chodzi tu o oszacowanie ilości osób na łodzi. enawe gdybym nie zadzwonił to i tak bym wrócił. Bilety mam. Nie prowadzą listy pokładowej. Wsiada ten kto ma bilet :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 06 Sie 2016 05:41 

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 15
Nie edytę gdyż sprawa nowa i jako ostrzeżenie.

Uważajcie na te speedboaty.

Tydzień leżeliśmy na Gili Meno. Lot 05.08 o godz. 8:35. Zarezerwowaliśmy powrót speedboatem na 2 turę 04.08 żeby było zapasu :)
Niestety 2 dni wiało. Jedna z łodzi z porannej tury uległa uszkodzeniu na pełnym morzu (podobno dopłyneła do Padang i nikomu nic sie nie stało). Wszystkie kursy zostały wstrzymane przez pogodę. Przewoźnik "zoorganizował" trasę zastępczą. Gili-Lombok-BUS-Wolny prom pasażersko-samochodowy na Bali. Z gili wypłyneliśmy o 16:30. W Padang byliśmy na 5:00 (sic!). Zero organizacji. Z lomboku sprzed nosa odpłyneło nam kilka promów bo ktoś zapomniał walizek z Gili. Wkońcu udało się ostatnim o północy. Połowie z naszej grupy uciekły loty. Na szczęście nas dowieźli na styk na 6:40.

Polecam na własną rękę wolny prom. Ewentualnie przelot Denpasar-Lombok. Publiczna łódka z Lomboku to 14.000 IDR. Niestety kosztów promu Bali-Lombok nie sprawdziłem w tym całym zamieszaniu.

Stanowczo odradzam korzystanie ze speedboatów. Mało bezpieczne. Słabo zoorganizowane. Jeden wielki chaos.

Myślę że tańszą trasę promem da się zoorganizować w 6h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group