Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 20 Lut 2016 02:07 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Hmm a w jaki to sposób nie mają tej opłaty? Jako pośrednik biorą ją na siebie i jest to już w cenie wyszczególnione?
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 21 Lut 2016 15:07 
Awatar użytkownika

Loty: 90
Kilometry: 321 722
monroe napisał(a):
Hmm a w jaki to sposób nie mają tej opłaty? Jako pośrednik biorą ją na siebie i jest to już w cenie wyszczególnione?

Widocznie mają jakąś umowę z Alamo. Duży pośrednik ma większe możliwości negocjowania warunków. Poniżej wyciąg z warunków umowy :
EINWEGMIETEN: Nicht mit Kat LM und PW möglich. Von/nach Alaska nicht erlaubt. Gebührenfrei innerhalb Floridas, Kaliforniens, innerhalb 1 Insel auf Hawaii, zwischen Kalifornien und Nevada bzw. zw. Kalifornien und Arizona, zw. Flughäfen Seattle und Los Angeles/San Francisco. Anmietung im Juli/August: Cabrio ab San Francisco USD 455, alle anderen Kategorien ab San Francisco Stadtbüros nach Los Angeles USD 195, nach Las Vegas/San Diego USD 390. Für alle anderen gilt: Entfernung zw. Annahme-und Abgabestation: 0 - 200 Meilen: USD 129; 201 - 500 Meilen: USD 195; 501 - 1000 Meilen: USD 390; über 1000 Meilen: USD 650. Alle Beträge verstehen sich inkl. lokaler Steuern u. Gebühren FAHRGEBIET: Fahrzeuge dürfen in USA sowie in Kanada gefahren werden (Aus- nahme 15-Sitzer). Rückgabe muß in den USA erfolgen (Kanada nicht erlaubt für kanadische Staatsbürger). Fahrzeuge, die in Alaska angemietet wurden, müssen auch dort zurückgegeben werden. Fahrten nach Mexiko sowie Fahrten auf unbefestigten, nicht- öffentlichen Straßen sind nicht gestattet. Verboten: Campbell/ Dalton/Dempster/Denali/Edgerton/Elliot/Steese/Taylor/Top of the World Highway, Canol Road, McCarthy Rd., Nabesna Rd.
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#223 PostWysłany: 07 Mar 2016 19:06 

Loty: 6
Kilometry: 6 608
niebieski
ktos ostatnio bral samochod?
jakies wypozyczalnie dodatkowo brac pod uwage?
jakies znizki moze znacie na znizki na upgrady, znizki?
dzieki,
Dawid
 Relacje PM off  

#224 PostWysłany: 07 Mar 2016 19:37 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Wszystkie popularne wypożyczalnie znajdziesz na rentalcars.com.
Sprawdź europejskie wersje alamo, budget, dollar, np. co.uk, de, it, es. Czasem jest tak, że na stronie co.uk jest doplata one-way, a na .it nie ma. Jak szukałem w listopadzie, to np. alamo nie pobierało one-way z CA to NV. Sprawdź jednak co wchodzi w zakres ubezpieczeniam czy jest SLI i CDW. Kody na zniżki 10% można dość łatwo znaleźć (choćby na flyertalk).

#225 PostWysłany: 07 Mar 2016 23:53 

niebieski
udalo sie wypozyczyc na 2 tygodnie za 270 EUR. jeszcze trzeba troche dopracowac sprawe ubezpieczenia i bedzie cacy. :)
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.

#226 PostWysłany: 08 Mar 2016 01:28 

Super cena, dopracujesz ubezpieczenie i bedzie x2 lub więcej ;) ot Ameryka, płaci sie wszędzie i za wszystko i zwraca uwagę na napisy mała czcionka.
 Relacje PM off  

#227 PostWysłany: 08 Mar 2016 12:41 

niebieski
mam nadzieje ze nie bedzie 2x wieksza :D

sprawdzilem ubezpieczenie - 130EUR za Worldwide Plus Annual na icarhireinsurance.com to chyba dobra opcja, lepsza niz z budget proponuja za 130EUR za 2 tygognie
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 04 Kwi 2016 13:08 

Może komuś się przyda. Dzisiaj właśnie udało mi się poprzez szeroko tu opisywanego pośrednika economycarrentals zarezerwować na 18 dni w sierpniu Forda Mustanga poprzez - jak się okazało - SIXTa za $44,5/dzień. Ważne info: odbiór w San Jose, zwrot w LA, cena bez różnicy przy zwrocie w SJ, więc de facto bez opłaty one-way. Sprawdzałem z innych miast w rejonie SF i właśnie tam ceny są zdecydowanie najniższe. Dzielę się znaleziskiem w nadziei, że komuś się przyda. Z innych miast w okolicy ceny o kilkadziesiąt procent wyższe. Gdyby kogoś interesowało, Jeep Liberty za lekko ponad $42/dzień też jest dostępny. Biorąc pod uwagę, że zwykłe mid- i full-size są po ok $36/dzień, wydaje mi się to ciekawym znaleziskiem. No i brak opłaty one-way.
 Relacje PM off
Tapir lubi ten post.
Tapir uważa post za pomocny.

#229 PostWysłany: 11 Kwi 2016 06:01 

Hej, chcę wypożyczyć auto na rentalcars i nie do końca umiem podjąć decyzję, która opcja jest korzystniejsza:

Porównałam ofertę tego samego auta na polskiej i amerykańskiej wersji i różnica jest w ubezpieczeniach tylko nie do końca wiem jak je rozgryźć:

1. Polska wersja: kwota wypożyczenia 318$ i zawiera: CDW (ubezpieczenie od skutków uszkodzenia), ochronę przed kradzieżą z wkładem własnym (ang. TP) , ubezpieczenie OC (ang. TPL), dodatkowe ubezpieczenia (SLI) od odpowiedzialności ochraniają kierowcę w przypadku roszczeń osób trzecich oraz ubezpieczenie UMP w razie kolizji z nieubezpieczonym kierowcą.
Zgodnie z umową wkład własny wynosi 0$ z dopiskiem, że w przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia - nie rozumiem tego zapisu.

2. Amerykańska wersja: kwota wypożyczenia 160$ i nie zawiera żadnych ubezpieczeń. Mogę dodatkowo za 11$/dzień wykupić ubezpieczenie Collision Damage Coverage co przy 10 dniach wypożczenia auta daje dodatkowe 110$ a więc końcowa kwota i tak jest mniejsza niż w przypadku polskiej wersji.

Czy ktoś umie mi doradzić z której opcji skorzystać ? I czy w przypadku wypożyczalni Dollars jest problem z wypukłą kartą debetową Alior Banku w USD?
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 29 Maj 2016 17:34 

Loty: 50
Kilometry: 138 067
Jeśli chodzi o pośredników wypożyczania samochodu to oni dość często w swoich ofertach nie uwzględniają pewnych opłat, które pobierają konkretne wypożyczalnie.
Jeśli chcesz wiedzieć, czy jakaś firma np. Dollar, Alamo, itp. pobierze opłatę ONE-WAY musisz pisać do pośrednika, bądź wyczytać info na stronie danej wypożyczalni.
Czasami zdarza się promocja to na dodatkowego kierowce, upgrade, itp. Warto szukać kodów promocyjnych.
Bywa również tak, że bezpośrednio na stronce danej wypożyczalni dostaniemy korzystniejszą ofertę wynajęcia auta niż u pośrednika.
Jednak trzeba się naszukać, porównywać oferty i na końcu wybrać tą co najbardziej nam odpowiada.
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 20 Lip 2016 12:59 

Loty: 57
Kilometry: 126 065
Witam.
Na początku zaznaczę, że sam dużo szukałem i "coś" znalazłem, ale może forumowicze mają jeszcze jakieś magiczne wypożyczalnie ;) a więc tak, w 6 osób ruszamy na wycieczkę po Kalifornii i okolicach, dlatego potrzebny jakiś minivan/suv 7-osobowy, który każdego pomieści i będzie w miarę komfortowo. Samochód chcemy odebrać w San Diego 24 Sierpnia, a oddać w LA 2 lub 3 Września. Niestety wszyscy posiadamy 23-24 lata, więc underage'u raczej nie miniemy. Sam znalazłem minivana na economycarrentals za 734$ bez limitu mil i wliczoną opłatą za młodego kierowcę. Hertz wyszedł sporo drożej (nie używałem żadnych kodów), Alamo również ponad 800$. Avis nie pozwala na wypożyczenie minivana przez osobę poniżej 25 roku życia, a nationalcars ma ceny powyżej 1000$. Czy polecacie jakąś konkurencyjną wypożyczalnię ?
Dzięki za wszystkie wskazówki i życzę miłego dnia ;)
 Relacje PM off  

#232 PostWysłany: 20 Lip 2016 13:44 

Pewnie masz sporą dopłatę za to że oddajesz w innej lokalizacji. Spróbuj pożyczyć i oddać w jednym mieście, pomiędzy miastami na pewno da się przejechać autobusem , np Greyhound (oba miasta są blisko siebie). Powinno wyjść w sumie taniej, aczkolwiek przy 6-ciu osobach być może nie warto.
Adam Molecki uważa post za pomocny.

#233 PostWysłany: 20 Lip 2016 13:56 

platynowy
Zazwyczaj nie ma dopłaty za OW w ramach Kalifornii. Z ceną nie pomogę, bo w USA ecr dawało mi najlepsze ceny,lub bardzo zbliżone do najlepszych.
 Relacje PM off

#234 PostWysłany: 20 Lip 2016 14:50 

Niedawno przerabiałem kwestię underage. Najlepszą opcją okazało się dołączenie do USAA (telefoniczna rejestracja), a po otrzymaniu numeru skorzystanie z kuponu (CDP) do Hertz'a. Jako kraj w prawym górnym rogu najlepiej zaznaczyć Irlandię, niższe ceny. O USAA poczytaj, dużo jest na ten temat.
 Relacje PM off

#235 PostWysłany: 21 Lip 2016 10:39 

A czy USAA nie jest dla rodzin "military members" ? Przynajmniej tak wyczytałem na ich stronie po kliknięciu "join usaa", ale w jakimś poście na reddicie jest napisane, że członkostwo dostaje każdy, a dopiero w sprawach bardziej skomplikowanych musiałbym być członkiem military. Dobrze to zrozumiałem ?
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:04 

Adam Molecki napisał(a):
A czy USAA nie jest dla rodzin "military members" ? Przynajmniej tak wyczytałem na ich stronie po kliknięciu "join usaa", ale w jakimś poście na reddicie jest napisane, że członkostwo dostaje każdy, a dopiero w sprawach bardziej skomplikowanych musiałbym być członkiem military. Dobrze to zrozumiałem ?

Każdy może być członkiem typu "limited access account". Wystarczy zadzwonić na infolinię i poprosić o rejestrację telefoniczną takiego konta (przez internet się nie da bo musisz podać SSN, którego nie masz). Prosta sprawa, konsultant przekazuje Ci później Twój numer USAA i masz całkowicie zniesione opłaty underage :) Ceny w Hertz nie są tak niskie jak gdybyś miał powyżej 25 lat i korzystał z pośredników, ale są o połowę niższe niż bez takiego kodu.
 Relacje PM off

#237 PostWysłany: 21 Lip 2016 13:12 

Dzięki wielkie za pomoc, łatwiej mi tego nie mogłeś wytłumaczyć, pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 25 Mar 2017 10:04 

Planuje wynająć auto w Salt Lake City na 7 dni a zwrot w Denver i niestety przynajmniej na Rentalcars.com jest dopłata 250$+tax za one-way.
Czy jest jakaś opcja aby unikając tej dopłaty ? Dodam iż podróż jest w lipcu i jak narazie to jest słaby wybór... tylko Thrifty pokazuje się szukając w rentalcars.com.
Cena jest bardzo dobra bo 1581 PLN za 7 dni ale te 250$ + tax znacznie podbija koszty.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 26 Mar 2017 03:45 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
@RobQ
Nie wiem jak szukasz ale po wybraniu w lipcu lotniska SLC jako punktu odbioru i lotniska DEN jako punktu zwrotu, pojawiają się też Hertz i Alamo. W tym drugim "one way fee" wynosi $100.
 Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 26 Mar 2017 09:42 

Faktycznie jest 100$ ale widzę że za mniejsze auta, ja jednak wolałbym jakiegoś SUV-a i tutaj jest wybór ograniczony
bo tylko Thrifty o którym napisałem wcześniej lub Hertz który jest znacznie droższy i mimo to też wymaga dopłaty one-way 250$ +tax...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

[ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości