Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Sty 2015 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Komor napisał(a):
Biorąc przez econonycarrentals.com mamy pewność że nie zapłacimy więcej niż na potwierdzeniu.
Ponad to tax mamy już w tej cenie! Biorąc bezpośrednio z wypożyczalni Alamo chcieli nam doliczyć tax osobno, co windowało cenę strasznie.


To znaczy, że na 100% nie zablokują mi na karcie więcej niż na potwierdzeniu, które mam wydrukowane z economycar?? To ważne, bo limit na karcie jest ograniczony a chciałbym się ją jeszcze póżniej posługiwał jakby co/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#202 PostWysłany: 02 Lut 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na 99%, nigdy nie wiesz co obsługujący zrobi ;)
Jeżeli nic nie będziesz kombinować, tylko bierzesz to co masz na potwierdzeniu i WAŻNE wypożyczalnia będzie miała takie auto to zablokowana kwota powinna być zgodna, ale jeżeli zamiast Medium będzie tylko np. Luxury albo Full Size i zaproponują w tej samej cenie, ALE zablokują Ci np. kwotę z wyższego segmentu, a po zwrocie ściągną właściwą należność. A, że w USA wypożyczałem tylko raz to nie daje Ci gwarancji :)


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Lut 2015 13:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 28 Lip 2015 16:23 

Rejestracja: 13 Paź 2012
Posty: 40
Czy ktoś zna może jakąś wypożyczalnię, która pozwoli mi wyjechać z NYC i zwrócić samochód w Toronto? Czy będzie to opłacalne? Ogólnie planujemy- Nowy Jork- Filadelfia-Niagara- Toronto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:33 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
taka ciekawostka rezerwacja przez stronę Alamo przy wyborze Resident of Poland nie pokazuje mi żadnych dostępnych aut.
Natomiast każda inna opcja przechodzi, Irak, Iran, Rosja.
I teraz pytanie bo ceny różnią się w zależności od tego jakie państwo się wybierze czy jeśli zrobię rezerwacje na narodowość inna niż Polska będę miał problem z ubezpieczaniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 19 Sie 2015 17:01 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Jakiś tymczasowy bug. Też tak raz miałem. Spróbuj za jakiś czas, następnego dnia. Nie wiem jakie miasta sprawdzałeś, przed chwila na Resident of Poland na ich stronie pełna oferta była na to co wpisałem OW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 06 Wrz 2015 10:12 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 8
Generalnie jest problem z kartami debetowymi a niektóre mają oznaczenie DEBIT i wypożyczalnie nie chcą ich akceptować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 06 Paź 2015 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 80
Witam,

Jak mam rozumiec "Initial Fuel Tank" przy bukowaniu auta z ALAMO?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 07 Paź 2015 13:34 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
kungaro napisał(a):
Generalnie jest problem z kartami debetowymi a niektóre mają oznaczenie DEBIT i wypożyczalnie nie chcą ich akceptować.


nie ma reguły.
na tej z kantoru aliora jest napis Debit a mimo to w Hertzu i Dolar przeszło.
W Hertzu dodatkowo zablokowali 200$ a w dollar 100$

-- 07 Paź 2015 13:37 --

lupus napisał(a):
Witam,

Jak mam rozumiec "Initial Fuel Tank" przy bukowaniu auta z ALAMO?


prawdopodobnie jest to depozyt za paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 04 Lis 2015 14:35 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 6
Cześć,
czy ktoś mógłby poradzić w jaki sposób tanio i bezpiecznie wypożyczyć samochód w Los Angeles. Posiadam kartę debetową wypukła USD Aliora. W carrentals dowiedziałem się, że tylko kredytowa wchodzi w grę - już niestety nie ma szans żebym sobie ją wyrobił. Bezpośrednio na stronach firm wynajmujących jest informacja, że karty debetowe wypukłe są akceptowane, tylko pojawia się kwestia ubezpieczenia... SLI i LWD powinno mi pozwolić wypoczywać spokojnie? Jeśli tak w jaki sposób je wykupić - na stronach nationalu czy alamo ubezpieczenie kosztuje niemal tyle co koszt samego samochodu. Czy jest jakieś alternatywne rozwiązanie?
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 04 Lis 2015 15:49 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tak na szybko. Co do karty musisz sprawdzić z konkretną wypożyczalnią. Jesli chodzi o ubezpieczenia to rezerwuj przez budget.co.uk, alamo.co.uk, dollar.co.uk lub inne strony europejskie .de .it - ubezp. SLI i CDW będzie z reguły doliczone, a cena rozsądna. Upewnij się tylko czy, aby na pewno nie trzeba być rezydentem w kraju gdzie jest strona (tak na wszelki wypadek - sprawy prawne).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matt_123 lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 04 Lis 2015 15:59 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 6
dzięki, spróbuję przeszukać strony europejskie, bo na alamo.com ceny powalają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 25 Sty 2016 09:44 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Wybieramy się na 3 tygodnie.
Bierzemy samochód w LA, oddajemy w SF.
Jedziemy całą rodziną więc wybraliśmy rodzinnego Dodga.
Proszę o info doświadczonych - bo przeczytałam wszystko ale do końca się zastanawiam.
Ci pośrednicy mają ubezpieczenia i wszystko w opcji - nie trzeba nic dopłacać?
https://www.billiger-mietwagen.de
http://www.economycarrentals.com
Czy są tam jakieś kruczki, niespodzianki?
A jak z opłatami za drogi, austostrady? Można wykupić od wypożyczalni jakiś pakiet na całą podróż?
Jak to technicznie rozwiązać.
Pobyt od 21.06-13.07 wychodzi około 4200 zł za tyle znalazłam. Trochę dużo, ale to duży samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 05 Lut 2016 12:33 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 33
porzeczka, a zastanawiałeś się nad inną opcją, tzn, zakupem tam w miarę taniego samochodu i sprzedaży go przed wylotem?
Znajomi zrobili sobie taki miesięczny road trip po Stanach i koszt takiego "wypożyczenia" wyniósł ich około 400 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 05 Lut 2016 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
porzeczka napisał(a):
Wybieramy się na 3 tygodnie.
Bierzemy samochód w LA, oddajemy w SF.
Jedziemy całą rodziną więc wybraliśmy rodzinnego Dodga.
Proszę o info doświadczonych - bo przeczytałam wszystko ale do końca się zastanawiam.
Ci pośrednicy mają ubezpieczenia i wszystko w opcji - nie trzeba nic dopłacać?
https://www.billiger-mietwagen.de
http://www.economycarrentals.com
Czy są tam jakieś kruczki, niespodzianki?
A jak z opłatami za drogi, austostrady? Można wykupić od wypożyczalni jakiś pakiet na całą podróż?
Jak to technicznie rozwiązać.
Pobyt od 21.06-13.07 wychodzi około 4200 zł za tyle znalazłam. Trochę dużo, ale to duży samochód.


Hej. My dostaliśmy Dodge'a Durango niespełna półrocznego (rezerwowalismy Jeep Grand Cherokee) za 2500 złotych w tym darmowy bak paliwa i opłaconych 4 kierowców. Samochód rezerwowalismy przez pośrednika rentalcars.com (polecam) docelowo z firmy National (ktora ma swietne rankingi). Do tego zawsze dokupujemy dodatkowe ubezp w firmie zewnetrznej, ktora pokryje koszty na wypadek stłuczek, zgubienia kluczy itd itp ponizej kwoty, która pokrywa ubezp ze strony rentalcars.com. My korzystamy z icarhireinsurance. Póki co nie musiliśmy z niego korzystac, wiec nie moge powiedzieć jak wypadaja w czasie awarii, ale na internecie mozna znalezc raczej dobrze opinie. I uwazam ze w fajnej cenie masz ubezpieczenie na rok, z ktorego mozesz jeszcze skorzystac poza 3 tygodniowym wypoczyniem, ktory planujesz.

Sprawdzalam przed chwila, ceny obecnie sa faktycznie troszke drozsze, ale dolar tez mocno skoczyl, wiec to chyba naturalna konsekwencja...
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off
porzeczka uważa post za pomocny.
 
      
#215 PostWysłany: 16 Lut 2016 12:30 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
hej, rowniez szukam opcji jak zorganizowac transport bo faktycznie koszta wypozyczenia samochodu sa dosc duze...

economycarrental, airpotcarrentlal, alamo i enterprise (+cala reszta) znam ale tez ceny sa wysokie...moze cos lokalnego? lepiej?
dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 17 Lut 2016 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Cześć,

czy ktoś podpowie która wypożyczalnia (jeśli w ogóle) nie dolicza one way fee przy wynajęciu w Arizonie (PHX) i zdaniu auta w Kalifornii (LAX)? Na pewno nie Alamo... Wiem, że między Nevadą a Kalifornią zazwyczaj nie ma takiej opłaty ale interesuje mnie jednak bardziej Arizona ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 17 Lut 2016 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Dzięki, tak niestety podejrzewałem... W Alamo one way fee między Arizoną a Kalifornią to $150, trochę dużo. Pozostaje mi więc szukać lotów do Las Vegas chociaż uparłem się, że zacznę zwiedzanie zachodniego wybrzeża właśnie w Phoenix ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 20 Lut 2016 01:23 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
monroe napisał(a):
Dzięki, tak niestety podejrzewałem... W Alamo one way fee między Arizoną a Kalifornią to $150, trochę dużo. Pozostaje mi więc szukać lotów do Las Vegas chociaż uparłem się, że zacznę zwiedzanie zachodniego wybrzeża właśnie w Phoenix ;)


Sprawdz na rentalcars wydaje mi sie ze u nich nie ma oplaty one way, ale moge sie mylic
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 20 Lut 2016 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Rentalcars to pośrednik i ostrzegają przed możliwą dodatkową opłatą z tego tytułu. Z pewnością takowa niestety jest skoro na stronie np. Alamo doliczają one way fee przy wycenie Arizona-Kalifornia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 20 Lut 2016 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
monroe napisał(a):
Dzięki, tak niestety podejrzewałem... W Alamo one way fee między Arizoną a Kalifornią to $150, trochę dużo. Pozostaje mi więc szukać lotów do Las Vegas chociaż uparłem się, że zacznę zwiedzanie zachodniego wybrzeża właśnie w Phoenix ;)
Poszukaj pewnej niemieckojęzycznej strony, tam alamo nie ma one way fee pomiędzy Kalifornią a Nevadą i Kalifornią a Arizoną. Nie ma też opłaty za SEA-LAX/SFO. Nie mogę podać nazwy tej strony, bo zostanę zbanowany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group