Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2014 01:58 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 2
Witam. Wybieram się do Madrytu, w którym ląduje o północy. Chciałam zakupić bilet 1 dniowy (8.40 E) zawierający suplement lotniskowy. Bilet wg informacji ze strony (o ile dobrze rozumiem) jest ważny do godziny 5 rano w dniu w którym traci wazność (The pass will be valid on nocturnal services until 5 a.m. of the expire date.)
Czy kupując bilet w sobote o północy będzie on ważny do niedzieli do 5 rano czyli aż 29 h? czy skonczy on ważnośc tego samego dnia po 5 godzinach? ....
I tym samym kupując bilet 2 dniowy w sobote o północy bedzie on wazny do poniedzialku do 5 rano 53 h?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 14 Paź 2014 02:24 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
on NOCturnal service. Mówi Ci to coś? Mni przynajmniej tak: bilet dzienny obejmuje komunikację w dniu ważności oraz dodatkowo nocną do 5h dnia następnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2014 10:32 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 2
Wyczytalam na jakiejs stronie, ze ten rodzaj biletow jest wbrew pozorom nieoplacalny i lepiej wykupic 10 przejazdowe, dlatego zastanawialam sie gdzie jest haczyk, skoro za 2 dniowy bilet wraz z sumpelemtem lotniskowym zaplace 14 euro, a za 10 przejazdowy bez suplementu 12, stad moje pytanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2014 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
izis851 napisał(a):
Wyczytalam na jakiejs stronie, ze ten rodzaj biletow jest wbrew pozorom nieoplacalny i lepiej wykupic 10 przejazdowe, dlatego zastanawialam sie gdzie jest haczyk, skoro za 2 dniowy bilet wraz z sumpelemtem lotniskowym zaplace 14 euro, a za 10 przejazdowy bez suplementu 12, stad moje pytanie...

może być nieopłacalny jeśli przez 2 dni pojedziesz tylko z lotniska do miasta i z powrotem...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Sie 2015 11:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
podpytam w tym wątku :) Interesuje mnie tourist card na 1 dzień w Madrycie (cena 17 EUR)
http://www.metromadrid.es/en/viaja_en_m ... ido02.html

I teraz tak - ląduje FR ok 24, chcę podjechać do hotelu na nocleg w okolicy Campo de las Naciones, a tego samego dnia (czyli po nocy) rano pojechać na cały do Toledo (choć bilet nie obejmuje renfe-czy obejmuje busy do Toledo?) i wieczorem wrócić do hotelu na Campo. Czy ten bilet zadziała mi na całą dobę?
I jeszcze ew. pytanie gdzie go kupić skoro ląduje ok 24, a wymienione punkty z reguły pracuja do 20-21. Czy ów karta jest dostępna na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Transport w Madrycie
#6 PostWysłany: 29 Sie 2016 16:35 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Informacje o cenniku biletów w Madrycie.
Bilety całodniowe:
Zone A, 1 Day € 8.00
Zone A, 2 Days € 13.40
Zone A, 3 Days € 17.40
Zone A, 5 Days € 25.40
Zone A, 7 Days € 33.40
http://www.gomadrid.com/transport/travel-pass.html

Dopisujcie inne, to zedytuję post, żeby wszystko było w jednym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2023 11:24 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
Czy bilet jednodniowy (8,4E zone A) jest ważny 24h, czy tylko do końca dnia w którym się go kupiło? Trzeba taki bilet kasować, czy jest on ważny od chwili zakupu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2023 16:06 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
maxima napisał(a):
podpytam w tym wątku :) Interesuje mnie tourist card na 1 dzień w Madrycie (cena 17 EUR)
http://www.metromadrid.es/en/viaja_en_m ... ido02.html

I teraz tak - ląduje FR ok 24, chcę podjechać do hotelu na nocleg w okolicy Campo de las Naciones, a tego samego dnia (czyli po nocy) rano pojechać na cały do Toledo (choć bilet nie obejmuje renfe-czy obejmuje busy do Toledo?) i wieczorem wrócić do hotelu na Campo. Czy ten bilet zadziała mi na całą dobę?
I jeszcze ew. pytanie gdzie go kupić skoro ląduje ok 24, a wymienione punkty z reguły pracuja do 20-21. Czy ów karta jest dostępna na lotnisku?


Autobusy firmy ALSA jeżdżą do Toledo. Tylko właśnie nie znajduje informacji dokładnej czy ta karta jest ważna na tą firmę. Jest ważna na zielone linie czyli podmiejskie. Gdzieś mi chyba mignęło, że Alsa jest wyłączona z tej karty ale ważna na "interurban busys" do Toledo czyli nie wiem. Jak ktoś wie to poproszę o odpowiedź.
Tourist Tickets can only be loaded on Multi cards and no other ticket types can be added to the card until the Tourist Ticket has expired. -Karta turystyczna musi być załadowana na Multi Card. Żaden inny bilet nie może być załadowany na tą kartę, dopóki Karta turystyczna nie skończy się. Multi Card jest w cenie biletu turystycznego a przy bilecie "10 przejazdow" trzeba dopłacić 2,50 za kartę.
This ticket can be purchased at Metro ticket machines, tobacconist’s and other authorised points of sale, Bankia ATMs (with some exceptions) and Renfe-Cercanías stations. - Bilet ten można kupić w automatach biletowych Metra, sklepach tytoniowych i innych autoryzowanych punktach sprzedaży, bankomatach Bankia (z pewnymi wyjątkami) oraz na stacjach Renfe-Cercanías.
starting at the time of the first validation - wynika z tego, że kartę na start kasujemy.
Informacja sprzed 7 miesięcy - the Tourist Ticket is now valid per calendar day and not per 24-hour period.- ważny na dzień kalendarzowy a nie 24 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lut 2023 23:58 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Przy okazji zapytam o autobusy 001 i 002 w Madrycie. W 2020 roku ogłoszono je jako bezpłatne i kursujące po centrum Madrytu. Czy jeszcze są bezpłatne i jak wygląda otrzymanie biletu, bo na podanym linku wygląda to skomplikowanie.
https://es.wikipedia.org/wiki/L%C3%ADne ... EMT_Madrid)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lut 2023 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@kobalt_x https://www.redtransporte.com/madrid/autobuses-emt/ wg tej strony, aktualizowanej jak widzę dość na bieżąco, wychodzi, że są darmowe (Las líneas 001 y 002 son completamente gratuitas)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Lut 2023 14:30 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
3 dni temu miałem w planach przejażdżkę autobusem 001 (ostatecznie jednak nie skorzystałem z niego), więc zapytałem kierowcę autobusu 001 na przystanku Atocha, czy jest on darmowy i potwierdził to.Odchodząc zauważyłem dziwną rzecz (jeżeli dobrze zrozumiałem rozmowy): kierowca pytał wszystkich wsiadających dokąd chcą jechać i wydawał im za darmo jakiś wydruk (darmowy bilet?), za który nie pobierał opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lut 2023 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Może robią to do celów statystycznych.
Chyba Hiszpania lubi to - np. na Kanarach w Las Palmas mamy darmową komunikację... pod warunkiem posiadania biletu wieloprzejazdowego. Trzeba go odbijać przy wejściu do autobusu i tak, a nieposiadający kupują normalny bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Lut 2023 20:26 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Z tego co czytałam należy poprosić o bilet nawet darmowy. A gdzie jest ten przystanek przy dworcu Atocha, bo dworzec duży. Nie pogubię się w przystankach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lut 2023 10:39 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 202
niebieski
Akurat stoi niedaleko przystanku (jasnoniebieski autobus), a przystanek jest ok. 10 m po lewej od napisu ATOCHA: https://www.google.com/maps/@40.4069587,-3.6893345,3a,90y,219.6h,91.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1s42f5znKZqkr7WHkaLByyDw!2e0!7i16384!8i8192!5m1!1e2
Góra
 Profil Relacje PM off
kobalt_x uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Mar 2023 01:25 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Autobusy 001 i 002 jeżdżą i to całkiem spoko. Należy poprosić kierowcę o bilet.10 przejazdów na metro w strefie A kosztuje 6,10 Euro plus jednorazowo 2,50 za samą kartę. Do tego darmowe 001 i 002 i spokojnie wystarczyło 2 x 6,10 na tydzień i dwa przejazdy jeszcze zostały. Autobus 661 do Escorialu 4,50 z Moncloa. Alsa i Avanza do Toledo i Segowii cos powyżej 4 Euro w jedną stronę. Karta turystyczna absolutnie się nie opłaca. Ogólnie komunikacja w Madrycie jest bardzo sprawna. Przy wyjściu z metra na lotnisku jest bramka i trzeba przyłożyć kartę. Skasowało mi tam jeszcze jeden przejazd a kupiłam suplement lotniskowy za 3 Euro. 61 centów dodatkowo to nie majątek ale nie lubię wrednych ukrytych dopłat. Wszystko świetnie oznaczone jak na takie duże miasto to niesamowita komunikacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:33 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Czy ta Multi Card obejmuje też metro na przedmieściach w strefie B1, mam ciekawą opcje noclegów w Leganes dwa kroki od stacji metra i zastanawiam się czy to nie lepsze niż gdzieś bliżej centrum, a daleko do komunikacji.
Google podpowiada że to stacja metra linia C5 ale widzę też info że to kolej Renfe linia C5, mapa komunikacyjna że to strefa B1 i zastanawiam się co warto kupić jeżdżąc codziennie stamtąd prze pięć dni przynajmniej do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Kwi 2023 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Marcin Bartoszewski przemyśl czy to dobry pomysł, tym C5 nie dojedziesz do samego centrum (Sol / Plaza Mayor) tylko co najwyżej do Atochy, skąd ciągle jest dobry kwadrans spacerem do wcześniej wymienionych.
To nie jest bardzo daleko, ale łącznie z podróżą pociągiem wyjdzie sporo.

Wiadomo, jeśli masz tam jakąś super kwaterę to może i warto, tak tylko piszę

Na samo pytanie odnośnie kart komunikacji nie odpowiem, za długo mnie tam nie było
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Kwi 2023 13:56 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Właśnie Atocha najbardziej mi pasuje i to brałem pod uwagę.

mapa połączeń Renfre Cercaniac https://www.renfe.com/es/en/suburban/su ... adrid/maps
apka na fona https://apps.apple.com/es/app/renfe-cer ... d953441960

Wspomniane Leganes jest w Area 3, lotnisko Barajas T4 w Area 4, więc cena biletu odpowiednio to 1,85 €, a z lotniska 2,60€.
Karta na 10 przejazdów ma nazwę Bonotren i jest dostępna w automatach i biurach Renfre Cercaniac, cena uzależniona od strefy czyli w przypadku wspomnianego Leganes to za 10 przejazdów koszt 13,70€, jeśli bierzemy pod uwagę lotnisko to 18,55 €.
( więcej tu https://www.renfe.com/es/en/suburban/su ... s/bonotren )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2023 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z nudów i ciekawości zerknąłem na bilety jakie są dostępne, i te polecane wyżej kilkudniowe tourist travel pass wyjdą raczej drogo by umożliwić Ci dojazd do Leganes (bo potrzebowałbyś kupić je na strefę T, bo strefa A nie obejmuje Leganes), więc to co znalazłeś, te 10 przejazdowe bono na cercanias to pewnie najlepsza opcja.
No chyba, że Twoje dalsze wyjazdy (z Atochy) też 'opędzisz' tym biletem w strefie T, wtedy możnaby się zastanawiać znowu nad tourist travel pass. Czy opędzisz, tego nie wiem.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Kwi 2023 20:57 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 416
niebieski
Teraz widzę że pod samym noclegiem mam przystanki "zielonych" linii autobusowych, google kieruje do biletów Multi Card 10 przejazdów, czyli musze kupić Mulii A-B1 za 6,10 € ( cennik z okresową zniżką do końca czerwca 2023 https://www.crtm.es/billetes-y-tarifas/ ... dPestana=4 ) i wtedy "zielone" interurbanos ale czy to też obejmuje metro i "niebieskie" miejskie EMT ( jedyny opis tego to "concesiones de transporte urbano e interurbano por carretera" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group