Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 12 Sty 2023 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1420
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Wypożyczał ktoś może w OK Mobilty ostatnio? Chodzi mi o kwotę depozytu, bez ich ubezpieczenia, czyli taryfa Lite (mam tylko assistance w cenie).
Tabelka na ich stronie, w ogólnych warunkach podaje chyba depozyt już przy ubezpieczeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#282 PostWysłany: 27 Sty 2023 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1420
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Już po wypożyczeniu. Depozyt (Cupra Formentor, 10k przebiegu) wyniósł 1800+150€, czyli tak jak podają wyszukiwarki.
Szybkie zdjęcie blokady, kilka minut po oddaniu. Parking zaraz przy terminalu, desk wewnątrz. Mogę polecić z czystym sumieniem OK w ALC.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#283 PostWysłany: 14 Maj 2023 10:53 

Rejestracja: 19 Sie 2022
Posty: 10
Witam. Wybieram się ponownie do Alicante. Rok temu wypożyczałem auto w Record Go ( polecam osobiście). Wyszukując obecnie auta widze ze Goldcar ma cenę o jakies 15% niższa niż Record.( cena z pełnym ubezpieczeniem z wypożyczalni). Moje pytanie jest takie czy biorąc auto z Goldcar mimo wykupionego full cover mam się czegoś obawiać ? Czy brać sprawdzonego przeze mnie Record?

P.S. Widze ze ceny w tym roku znacznie skoczyły do gory. Rok temu za 2 tygodnie w Record w sierpniu płaciłem 160 eur ( taryfa Just Go) a obecnie trzeba zapłacić Orawie 300 eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 14 Maj 2023 11:20 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Ta niska cena w Glodcar na pewno jest razem z pełnym ubezpieczeniem też z Goldcar? A może to raczej ubezpieczenie od pośrednika typu Rentalcars?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 14 Maj 2023 11:26 

Rejestracja: 19 Sie 2022
Posty: 10
Żaden pośrednik. Taryfa PACK KEY'N GO ( Super Relax)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 14 Maj 2023 11:29 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
To ja bym przeczytał uważnie, czy nie ma jakichś haczyków lub wykluczeń w ubezpieczeniu i brał co tańsze :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 14 Maj 2023 11:37 

Rejestracja: 19 Sie 2022
Posty: 10
Wydaje mi się ze nie na ale pytam bo tych negatywnych opinii o Goldcar jest bez liku. Biorę to na karb tego ze negatywy piszą osoby chcące „ za darmo” wypożyczyć auto bez ubezpieczenia lub wykupując jakies zewnętrzne np u pośredników
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 14 Maj 2023 11:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Tak. Goldcar ma taki "model biznesowy", że chyba więcej zarabia na dodatkowych opłatach niż na samym wynajmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 25 Maj 2023 22:26 

Rejestracja: 19 Sie 2022
Posty: 10
Czy Wiber pobiera (blokuje) środki za paliwo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 15 Cze 2023 21:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu w Alicante i zwrocie w Walencji.

Pośrednik: tym razem brak, zarezerwowane bezpośrednio na stronie wypożyczalni

Wypożyczalnia: Avis

Samochód: mieliśmy rezerwację na Seat Ibiza lub podobny. Dostaliśmy Forda Ecosport (chyba wyższa klasa). Opcja paliwowa full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: 74,82 GBP za 2 dni na przełomie kwietnia i maja, całość płatna w momencie rezerwacji, część ceny (równowartość 29 EUR) to one-way fee, czyli opłata za zwrot w innym mieście. Dodatkowe słowo komentarza: płatność w GBP, bo skorzystałem z linka z quidco, który kierował oczywiście na brytyjską stronę - wraz z bonusem powinienem dostać cashback 8,28 GBP. Ponadto przy rezerwacji podałem nr karty Miles&More i po wynajmie otrzymałem 500 mil premiowych.

Odbiór samochodu: samochód odbierałem na mieście. W Alicante biuro Avis znajduje się na parkingu jednego z budynków w okolicach dworca kolejowego. Pół godziny przed zamknięciem punktu byłem jedynym klientem przed hiszpańskim "długim weekendem" z 1 maja. Błyskawiczna obsługa, mówię, że nie potrzebuję dodatkowego ubezpieczenia od wypożyczalni i o dziwo nie robią blokady na karcie kredytowej na poczet ewentualnych szkód :o jedynie depozyt paliwowy w wysokości 100,22 EUR. Samochód nieco pokraczny, drzwi bagażnika otwierane na bok. Przebieg 11 tys. km, więc prawie nówka. Paliwo zatankowane do pełna. Przejechaliśmy 270 km - trochę długo się rozpędzał, ale generalnie większych zastrzeżeń nie miałem. Tylko przy parkowaniu trzeba było brać poprawkę na sposób otwierania bagażnika i nie stawać zbyt blisko samochodu za nami. :)

Zwrot samochodu: oddanie samochodu w Walencji przy dworcu kolejowym - mieliśmy lekką trudność ze znalezieniem wjazdu na parking przy dworcu, ale w końcu się udało. Przy zwrocie klasyka - sprawdzenie uszkodzeń (wszystko bez zmian) i stanu paliwa - tutaj pani sprawdza i prosi o rachunek ze stacji, mimo że jest widoczny full :? Na szczęście nie wyrzuciłem i pokazuję, a pani mówi że generalnie ich zasady mówią, że tankowanie przez zwrotem ma być na stacji benzynowej nie dalej niż 10 albo 15 km od ich punktu (dokładnie już nie pamiętam). My tankowaliśmy jakieś 7 km przed oddaniem samochodu, bo po prostu na trasie szybkiego ruchu nie było stacji, a nie chciało nam się specjalnie zjeżdżać do miejscowości. Rachunek został więc zaakceptowany, nie dopytałem natomiast co by było, gdyby pani stwierdziła, że tankowałem zbyt daleko od ich punktu :?:

Zdjęcie depozytu paliwowego z karty nastąpiło po ok. 2 tygodniach od zwrotu.

Podsumowanie: Generalnie sprawna obsługa, samochód prawie nowy, nie było depozytu na udział własny. Niemniej nikt mnie nie poinformował przy odbiorze o zasadach tankowania przez zwrotem, przez co moja ocena o wypożyczalni jest dość mieszana. Kiedyś już miałem taki przypadek w innej wypożyczalni (Hertz w Santander), ale byłem zawczasu poinformowany. Na wszelki wypadek sprawdzajcie w warunkach/dopytujcie w Avis/Budget w hiszpańskich wypożyczalniach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 18 Cze 2023 10:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2012
Posty: 6
Wczoraj wróciłem z Alicante. Wcześniej kilka razy wypożyczałem auto w Record Go w opcji Just Go ( polecam, bez żadnych problemów). Tym razem wypożyczyłem auto w Wiber w dniach 02/06 - 17/06 czyli 15 dni w opcji All inclusive czyli bez żadnych blokady czy innych dodatkowych opłat. Bukowalem dzień przed wypożyczeniem auta za 186 Eur czyli praktycznie za „pol darmo” ( bukowalem w godzinach wieczorno nocnych gdyż można niezłe ceny ustrzelić). Bukowalem auto z grupy B i dostalem prawie nowego Citroeana C3. Jestem mega zadowolony. Odbiór z lotniska busikiem jak i samo wypożyczenie auta trwało kilka minut (kluczyki do auta jak i sama umowa podpisana ba ekranie maszyny a kluczyki do auta same wypadają). Zwrot auta to tylko sprawdzenie poziomu paliwa i tyle. Za 3 miesiące będę ponownie w Alicante i znowu zamierzam właśnie z tej wypożyczalni skorzystać. Jeszcze raz polecam wypożyczalnie Wiber.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 24 Sie 2023 22:09 

Rejestracja: 13 Sie 2023
Posty: 2
Hej,
Planuję wynająć samochód na ok. 2 tyg. w Alicante, czy wiecie coś o victoriacars.com?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 24 Sie 2023 22:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Tak, wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#294 PostWysłany: 24 Sie 2023 23:02 

Rejestracja: 19 Sie 2022
Posty: 10
vandalo napisał(a):
Hej,
Planuję wynająć samochód na ok. 2 tyg. w Alicante, czy wiecie coś o victoriacars.com?


Dlaczego ta? Są lepsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 24 Sie 2023 23:29 

Rejestracja: 13 Sie 2023
Posty: 2
Victoriacars.com ma wiele opinii, które są pozytywne (na google maps).

A jakie polecasz i z jakiego powodu? Które są lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:18 

Rejestracja: 02 Kwi 2012
Posty: 6
Panowie co sue dzieje ze ceny w wypożyczalniach sa o wiele wyższe niż w lipcu czy sierpniu?? Na początku czerwca wypożyczałem auto z pełnym ubezpieczeniem za 210 eur na 15 dni a teraz trzeba dac za Tennanta okres wypożyczenia ponad 300 eur!!. W lipcu czy w sierpniu ceny były niższe niż sa obecnie a październik podobnie jak teraz jak patrze. Ktoś coś na ten temat? Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
...a może po prostu rezerwujesz na tzw. ostatnią chwilę czyli niedługo przed wylotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 08 Wrz 2023 11:48 

Rejestracja: 02 Kwi 2012
Posty: 6
Robię dokładnie tak jak przed wypożyczeniem auta w czerwcu. Sprawdzam ceny praktycznie codziennie od ponad miesiąca i już wtedy ceny były wyższe niż w lipcu czy sierpniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 11 Sty 2024 13:15 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 39
Będę na początku marca w Alicante, potrzebuję samochodu na tydzień i zastanawiam się nad wypożyczalnią. Może pomożecie coś wybrać. Pod uwagę biorę głównie Record i Wiber ew. Centauro i Drivalią. Zależy mi na jakimś kompaktowym samochodzie z automatem, z pełnym ubezpieczeniem i wolałbym zapłacić przy odbiorze. Fajnie też gdyby wypożyczalnia była w terminalu, żeby nie trzeba było jeszcze gdzieś dojeżdżać. W ALC ląduję jakoś po 21.

Wstępnie, pod koniec roku, zarezerwowałem sobie coś w Wiber, bo była opcja zapłaty przy odbiorze i cena była względnie ok, tyle, że Wiber jest najbardziej oddalony od terminala. Z ciekawości spojrzałem dzisiaj na Record i widziałem, że mają jakąś promocję i całkiem fajne ceny. Dodatkowo, jak rozumiem, są na lotnisku, więc nie trzeba nigdzie dojeżdżać - auta mają gdzieś na parkingu w pobliżu? Niestety Record (bezpośrednio przez stronę) każe od razu opłacić rezerwację - nie ma innej opcji?

Przy okazji mam januszowe pytanie :lol: - jeśli okazałoby się, że Wiber będzie miał niższe ceny niż wtedy kiedy ja rezerwowałem to mogę odwołać rezerwację i zarezewować ponownie z niższą ceną?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 11 Sty 2024 13:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Stanowisko mają na wielopoziomowym parkingu lotniskowym. Dojście wewnętrzne z przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
dejw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group