Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 03 Lut 2019 10:01 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@deha
Zastanów się jeszcze czy się spakujesz z walizkami w takim 7 osobowym suvie? Zazwyczaj po rozłożeniu 2 tylnych miejsc (które na długie trasy będą się nadawać tylko dla dzieci) niewiele przestrzeni zostaje na bagaż. Chyba, że myślisz o vanie to może w takim jest więcej miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#402 PostWysłany: 03 Lut 2019 10:12 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Wynajmowaliśmy 7 osobowego Vana dla 6 osób z walizkami.
Na długie trasy nie było szansy wygodnie się spakować. Woziliśmy walizki na trasie lotnisko - hotel - lotnisko.
Resztę jeżdżenia już bez walizek (tak się dało na Hawajach).
Później przy zwiedzaniu zachodniego wybrzeża, braliśmy dla tych 6 osób dwa samochody (Full SUV + Mustang Cabrio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 03 Lut 2019 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
My z racji braku innych samochodów dostaliśmy Dodga Grand Caravana i uważam że był to idealny samochód na camping dla dwóch osób :D Po złożeniu tylnych siedzeń - idealnie mieściły się dwie walizki, namiot, materac i inne przybory kempingowe. Wszystko było pod ręką,niczego trzeba było przekładać czy też szukać. W 7 osób z bagażami (nawet bez opcji kempingowej) może być ciasno. Myślę że max 4/5 osób plus bagaże - w opcji komfortowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 08 Lut 2019 00:19 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
jasiub napisał(a):
Robiłem tak ostatnio, nie ma żadnych problemów. Zobacz jeszcze fr, mi dawało jeszcze kilka euro mniej niż it.

Ja się przymierzałem do alamo.com, alamo.it, alamo.fr i alamo.co.uk. (SLC na 3 tygodnie). Najtaniej wypadło w co.uk, w dodatku cała komunikacja z alamo była po angielsku. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 08 Lut 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
cyryl99 napisał(a):
w dodatku cała komunikacja z alamo była po angielsku. Polecam


Niby tak ale warto odnotować, że niezależnie na jakiej wersji strony Alamo zrobisz rezerwację, jest ona widoczna na alamo.com - wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko oraz nr rezerwacji ze strony np. alamo.de.
Można tam zrobić check in, wpisać dane drugiego kierowcy etc. Nie można jedynie odwołać rezerwacji, trzeba to zrobić na tej wersji strony na której robiło się rezerwację.

Mnie ostatnio najtaniej wyszło na alamo.de ale to pewnie dlatego, że rezerwowałem samochód na Kanadę ;) Loteria z tymi wersjami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Juska uważa post za pomocny.
 
      
#406 PostWysłany: 08 Lut 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Luźna uwaga
1. Rezerwowałem auto w promocji SIXT, cena była atrakcyjna. Rezerwacja 10 stycznia na kwiecień.
2. Zrobiłem błąd w godzinie odbioru 09.00 zamiast 19.00
3. Próbowałem skorygować godzinę ale korygowały się też kwoty i to o 25-30% wyżej
4. Próbowałem rozmawiać z SIXT, ale twierdzili, że to promocja i tak ma być.
5. Robiłem nowe rezerwacje, ceny jeszcze wyższe +50%
5. Trudno, zapomniałem o problemie, bo ferie, wyjazdy itp.
6. Dzisiaj spróbowałem zrobić nową rezerwację - i okazało się, że cena jest niższa o 20% od wyjściowej, tej ze stycznia. Pozostałe warunki bez zmian, w tym ubezpieczenia z tym hamerykańskim OC - SLI
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#407 PostWysłany: 10 Lut 2019 20:22 

Rejestracja: 10 Lut 2019
Posty: 18
cyryl99 napisał(a):
Ja się przymierzałem do alamo.com, alamo.it, alamo.fr i alamo.co.uk. (SLC na 3 tygodnie). Najtaniej wypadło w co.uk, w dodatku cała komunikacja z alamo była po angielsku. Polecam


Mi też alamo.co.uk wyszło najtaniej, rezerwowałem kilka dni temu. Testował ktoś realizację rezerwacji z alamo.co.uk? Jak rozumiem, z punktu widzenia odbioru auta w LA to nie ma dla alamo znaczenia czy to jest uk, fr czy it?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 12 Lut 2019 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 25 Lut 2019 14:37 

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 14
Witam, właśnie przymierzam się do wynajmu samochodu. Odbiór i zwrot z lotniska LAX. Daty 07.08 22:00 - 26.08 18:00. Klasa kompakt, dla dwóch osób.
Przeszukałem większość wypożyczalni i zastanawiam się nad dwoma:
1. Alamo .co.uk - koszt 663 GBP. W cenie CDW + EP
2. Avis LOT Fly and Drive (Kod zniżki AWD dla pasażerów LOT- N014600) - koszt 2265 PLN. W cenie, no właśnie, CDW i EP do 1,000,00 USD?

Moje pytanie głównie odnośnie Avis LOT FLy and Drive - czy ta opcja zawiera pełne ubezpieczenie? Czytałem ogólne warunki wynajmu o ponoszeniu kosztów do wysokości udziału własnego, ale rozumiem, że nie jest ona zawarta w cenie wynajmu (screen poniżej). Nie widzę też opcji dodania tej opcji online- tylko na lotnisku. Jaki może być koszt? Z góry dzięki za pomoc!

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 195.38 KiB | Obejrzany 881 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 25 Lut 2019 15:19 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Zapytaj na czacie na stronie avis lub zadzwoń na polską infolinię. Tam ci dokładnie podadzą co wchodzi w zakres ubezpieczenia i jakie są koszty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 28 Lut 2019 12:13 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 26
Mam pytanie o drugiego kierowcę w Kaliforni w wypożyczalni Alamo.
Na ich stronie jest informacja, że zgodnie z prawem może to być albo żona/mąż albo partner (tej samej lub przeciwnej płci). Czy jest to w jakikolwiek sposób formalnie weryfikowane?

a. “ADDITIONAL AUTHORIZED DRIVER(S)” (AAD(s)) means any individual, in addition to Renter, who is permitted by Owner, State law or separate agreement (i.e. Corporate, Tour) to operate the Vehicle. This includes individuals identified on the Agreement as ADDITIONAL AUTHORIZED DRIVER(S), and with the permission of Renter, includes: (1) Renter’s spouse or domestic partner (same or opposite sex) who meets the minimum rental age and holds a valid license, (2) Renter’s employer or coworker if they are engaged in business activity with Renter, are licensed drivers, and meet the Owner’s minimum age requirement.

lub

Note: State law in California, Illinois, Missouri, Nevada, Oregon and Wisconsin allows a spouse to be an automatic authorized driver as long as age and driver's license qualifications are met.

Rozumiem,że liczy się miejsce wypożyczenia? tzn. jak wypożyczę w SF to powyższa zasada obowiązuje też w Nevada i Utah?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 01 Mar 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@osiolek2381
W Kalifornii nie płaci się za drugiego kierowcę, niezależnie od tego czy to mąż, żona, teściowa czy kolega. Takie stanowe przepisy, obowiązują w każdej wypożyczalni. Dlatego jeśli wypożyczysz tam samochód to dodatkowa opłata nie zostanie pobrana, nie jest ważne gdzie samochód oddasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 03 Mar 2019 16:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Hej

Przymierzamy sie powoli do planowania wakacji w USA - zachodnie wybrzeze. Pierwotnie chcielismy leciec do SFO i tam wypozyczyc SUVa Premium w Alamo... Chlopak uparl sie na duzego SUVa, zebysmy w razie czego mogli spac w aucie (2 osoby) - najlepiej Chevrolet suburba :roll: . Taka opcja jest jednak w SFO niedostepna :/ W LA za to nie ma problemu... Srednio jednak mam ochote zaczynac tarse od LA :cry:

Jak mysliscie wziac lepiej SUV w wersji standard z Alamo czy moze inna wypozyczalnia ? Czy jest wogole sens brac tak duze auto (koszt 100-150 USD wiecej czy mniej) nie gra wiekszej roli.

Z gory dzieki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 05 Mar 2019 18:21 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 4
marcin_krk napisał(a):
Witam, właśnie przymierzam się do wynajmu samochodu. Odbiór i zwrot z lotniska LAX. Daty 07.08 22:00 - 26.08 18:00. Klasa kompakt, dla dwóch osób.
Przeszukałem większość wypożyczalni i zastanawiam się nad dwoma:
1. Alamo .co.uk - koszt 663 GBP. W cenie CDW + EP
2. Avis LOT Fly and Drive (Kod zniżki AWD dla pasażerów LOT- N014600) - koszt 2265 PLN. W cenie, no właśnie, CDW i EP do 1,000,00 USD?

Moje pytanie głównie odnośnie Avis LOT FLy and Drive - czy ta opcja zawiera pełne ubezpieczenie? Czytałem ogólne warunki wynajmu o ponoszeniu kosztów do wysokości udziału własnego, ale rozumiem, że nie jest ona zawarta w cenie wynajmu (screen poniżej). Nie widzę też opcji dodania tej opcji online- tylko na lotnisku. Jaki może być koszt? Z góry dzięki za pomoc!


Witam.
Też właśnie jestem na etapie wynajmu auta w LA. Chyba jestem już na ostatnim etapie podróży (zaczynałem od rentalcars itp) i dotarłem do cytowanego posta i oferty Alamo która w mojej sytuacji bije wszystkie inne oferty na łopatki.
Ale żeby nie było zbyt łatwo to mam kilka pytań:
1. Czy oferta alamo która jest w cytacie obejmuje wszystkie konieczne ubezpieczenia? Widzę CDW ale nie wiedzę LDW...
2. Czy można zapłacić przez internet i już na lotnisku odebrać tylko auto?
3. Czy na lotnisku pobierają kaucję i czy wtedy musi to być pobrane z tej samej karty co dokonano płatności?
4. Czy konieczna jest w ogóle karta kredytowa?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 05 Mar 2019 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Rogal198 napisał(a):
1. Czy oferta alamo która jest w cytacie obejmuje wszystkie konieczne ubezpieczenia? Widzę CDW ale nie wiedzę LDW...
2. Czy można zapłacić przez internet i już na lotnisku odebrać tylko auto?
3. Czy na lotnisku pobierają kaucję i czy wtedy musi to być pobrane z tej samej karty co dokonano płatności?
4. Czy konieczna jest w ogóle karta kredytowa?


Ad 1.
W cenie masz CDW i ono wystarczy. Jeśli potrzebujesz to dodaj ręcznie na alamo.com Extended Protection (uszkodzenie innych osób i ich mienia), zobacz ile wyszło, albo zarezerwuj przez np. alamo.it i wybierz opcję z pełnym ubezpieczeniem.

Ad 2.
Można, tylko po co? Ceny najmów zmieniają się, warto sprawdzać na bieżąco - zarezerwować i sprawdzać co pewien czas czy cena na dany okres i Twoje auto nie jest niższa. Ceny często spadają, wtedy anulujesz swoją rezerwację i robisz nową, testowane wielokrotnie. Płatność albo na lotnisku albo przez neta jak będziesz robił "check in" (możesz go zrobić od razu po rezerwacji). Na stronach w innych wersjach od .com (czyli europejskich - niemiecka, włoska, francuska i angielska) możesz zapłacić tez od razu, mimo wszystko nie polecam biorąc pod uwagę powyższe.

Ad 3.
Nie pobierają żadnej kaucji.

Ad 4.
Teoretycznie tak, aczkolwiek udało mi się dwa razy wypożyczyć na debetową Alior Kantoru. Zresztą nie tylko mnie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 05 Mar 2019 21:59 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 4
monroe napisał(a):
Rogal198 napisał(a):
1. Czy oferta alamo która jest w cytacie obejmuje wszystkie konieczne ubezpieczenia? Widzę CDW ale nie wiedzę LDW...
2. Czy można zapłacić przez internet i już na lotnisku odebrać tylko auto?
3. Czy na lotnisku pobierają kaucję i czy wtedy musi to być pobrane z tej samej karty co dokonano płatności?
4. Czy konieczna jest w ogóle karta kredytowa?


Ad 1.
W cenie masz CDW i ono wystarczy. Jeśli potrzebujesz to dodaj ręcznie na alamo.com Extended Protection (uszkodzenie innych osób i ich mienia), zobacz ile wyszło, albo zarezerwuj przez np. alamo.it i wybierz opcję z pełnym ubezpieczeniem.

Ad 2.
Można, tylko po co? Ceny najmów zmieniają się, warto sprawdzać na bieżąco - zarezerwować i sprawdzać co pewien czas czy cena na dany okres i Twoje auto nie jest niższa. Ceny często spadają, wtedy anulujesz swoją rezerwację i robisz nową, testowane wielokrotnie. Płatność albo na lotnisku albo przez neta jak będziesz robił "check in" (możesz go zrobić od razu po rezerwacji). Na stronach w innych wersjach od .com (czyli europejskich - niemiecka, włoska, francuska i angielska) możesz zapłacić tez od razu, mimo wszystko nie polecam biorąc pod uwagę powyższe.

Ad 3.
Nie pobierają żadnej kaucji.

Ad 4.
Teoretycznie tak, aczkolwiek udało mi się dwa razy wypożyczyć na debetową Alior Kantoru. Zresztą nie tylko mnie ;)


Wielkie dzięki za odpowiedź.
A jeszcze jedno pytanie mi przyszło do głowy. Czy warto na podróż przez Kalifornię gdzie we 2 osoby planujemy zwiedzić LA, Yosemite, Sequoia plus LV, Zion, Bryce, Death Valley brac SUVa czy spokojnie starczy auto typu toyota corolla?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 05 Mar 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Starczy Corolla. Suv może się przydać jeżeli planujecie Monument Valley
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:47 

Rejestracja: 05 Mar 2019
Posty: 4
Ponownie bardzo dziękuję za odpowiedź.
A mam jeszcze chyba ostatnie pytanie. Czy jeśli wynajmuje auto w Kalifornii i planuje podróż do Nevady i Utah to muszę zapłacić za drugiego kierowcę czy też obowiązuje prawo stanowe z miejsca wynajmu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 06 Mar 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Nic już nie dopłacasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 06 Mar 2019 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Obowiązuje prawo stanu, w którym wypożyczasz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 989 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group