Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:35 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie szukaj na miejscu tylko szukaj w internecie. Sprawdź największe wypożyczanie, Hertz, Sixt, Dollar, Alamo, Budget, National, Enterprise, Thirfty. Szukaj na europejskich wersjach stron, bo wtedy najczęściej masz wliczone CDW (z 0 USD excess) i SLI (rozszerzone OC). Przeczytaj uważnie terms&conditions, czy jako obywatel polski masz prawo rezerwować przez daną stronę oraz co jest wliczone a co nie jest.

Przykład Hertz (przez stronę PL):

Załącznik:
he.jpg
he.jpg [ 203.66 KiB | Obejrzany 1616 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#42 PostWysłany: 25 Lip 2016 17:28 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Szukaj przez posrednikow zamiast bezposrednio na stronach wypozyczalni, wychodzi duzo taniej i ubezpieczenie juz wliczone.
Tu masz przykladowe strony:
http://www.rentalcars.com
http://www.economybookings.com
http://www.economycarrentals.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Lip 2016 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@pawel5432
Nie zawsze. Poza tym Rentalcars i Economy nie wliczają w standardzie SLI (EP). Aczkolwiek oczywiście koniecznie trzeba ich sprawdzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:57 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Zaproponowałem bezposrednio na stronie wypozyczalni, bo rozwiązanie takie posiada jedną ważną zaletę przy CDW. W przypadku zdarzenia objętego ubezpieczeniem CDW, jesli to ubezpieczenie było wystawione przez wypożyczalnie, unikamy znacznej uciążliwości dochodzenia kwoty excess od zewnętrzenaego ubezpieczyciela. W praktyce, jesli zdarzy się nieszczęście, a CDW będzie wystawione przez zewn. ubezpieczyciela, to najpierw cała kwota excess zostanie pobrana z karty przez wypożyczalnię, a później po przedstawieniu odpowiedniej dokumentacji, po jakimś czasie zwrócona przez zewnętrznego ubezpieczyciela. Dobrze jest poczytać w internecie opinie osób, które praktycznie sprawidziły działanie zero-excess od pośredników.

Często jest też tak, że na europejskich stronach wypożyczalni, CDW i SLI jest dodawane z automatu, a cena wychodzi podobnie jak u pośrednika. Np. Alamo, wychodzi praktycznie tej samej cenie co u pośrednika:

Załącznik:
al.jpg
al.jpg [ 191.03 KiB | Obejrzany 1462 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 10 Sie 2016 12:21 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Dzięki za pomoc panowie :-)
Wynająłem auto w Alamo za pośrednictwem Rentalcars.
I teraz mam pytanie odnośnie prawa jazdy - wystarczy mój zwykły dokument, czy muszę wyrobić międzynarodowe prawo jazdy? W warunkach umowy jest tylko zapis o konieczności posiadania ważnego dokumentu oraz że Międzynarodowe Prawo Jazdy jest wymagane jeżeli prawo jazdy narodowe jest wydrukowane w alfabecie innym niż łaciński.

A jak to wygląda w przypadku kontroli policji (w Californii)? Miał ktoś ten zaszczyt bycia kontrolowanym? Mogą uznać polskie prawo jazdy za nieważne? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 10 Sie 2016 12:53 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
W Kalifornii międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane. Wystarczające jest prawo jazdy z kraju pochodzenia, o ile jego treść jest zrozumiała i można zidentyfikować dane kierowcy.

Adults Visiting California
Visitors over 18 years old with a valid driver license from their home state or country may drive in California without getting a California driver license as long as their home state driver license is valid.

[url]https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/pubs/hdbk/ca_dl/!ut/p/a1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOK9PV1cDT3cDbzdTX0cDRy9PTz8w1zDjNwtjfW9CCmI0I80KvJ19k3XjypILMnQzcxLy9ePKChNKtaPyEhJytaPSE6MT8nRD9ePAhtlgAM4GugXZEdFBhQ4KgIAZpu8ww!!/#adultsvisiting[/url]

Hmm. Czy w rentalcars było sporo taniej niż w alamo europejskim? Bezpośrednio w Alamo odpada problem blokowania kwot na karcie i ew. walki z ubezpieczeniem rentalcars. Jaka firma wystawia ubezpieczenie w rentalcars?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 11 Sie 2016 11:37 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Bezpośrednio w Alamo najtańsze auto na 3 dni wraz z gps około 220$, podczas gdy na Rentalcars.com za ok. 475zł + wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie za 25zł/dzień w RentalCover.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 11 Sie 2016 13:26 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie za bardzo rozumiem. Bezpośrednio w Alamo (kilka postów wyżej) samochód kosztuje 99EUR + 31 EUR nawigacja, za trzy dni. W tym jest wliczone CDW (zero excess) i LSI, wystawiane przez Alamo. Po cóż kombinować z zewnętrznym ubezpieczeniem CDW/LSI jeśli cena jest taka sama?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 12 Sie 2016 09:27 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Przy moim wyszukiwaniu wyskakuje wyższa cena (zapewne dlatego, że napoczynam kolejną dobę, ponieważ biorę auto 29.09 o godz. 9:30 rano, a oddaję 1.10 o 23:30), poza tym cena może się zmieniać w zależności od wieku. W Twoim screenie z rezerwacji na Hertzu zaznaczyłeś wiek kierowcy w przedziale 30-69, ja natomiast mam 28 i to też pewnie ma jakiś wpływ :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 22 Gru 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Witam,

chcę wynająć auto na Maui (Hawaje) w wypożyczalni Alamo i przy wyborze tego samego auta na ten sam czas mam dwie różne ceny. Zależy ona od tego czy jestem zalogowany na ich stronie (opcja droższa, aż dwukrotnie!!) czy bez konta (cena niższa). Czy ktoś się może orientuje czy przy odbiorze auta mogą mi podwyższyć koszt wynajmu jeśli wezmę opcję bez logowania się na ich stronie?

Załączniki:
Komentarz do pliku: Cena dla osób posiadających konto w Alamo
Zlogin.jpg
Zlogin.jpg [ 145.77 KiB | Obejrzany 1452 razy ]
Komentarz do pliku: Cena dla osób bez konta
bezloginu.jpg
bezloginu.jpg [ 157.2 KiB | Obejrzany 1452 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Gru 2016 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@naimad
Niczego Ci nie podwyższą. Wybierz tańszą ofertę i zarejestrujesz się w trakcie procesu rezerwacji. Też tak miałem. Pamiętaj, żeby kraj zamieszkania wybrać prawdziwy a nie USA. Poszukaj kodów zniżkowych - dają naprawdę dużo ;)

Płatność na miejscu kartą kredytową. Po rezerwacji możesz dowolnie ją zmieniać wybierając inny typ samochodu albo np. dodając kody zniżkowe. Check in zrób dopiero najwcześniej kilka dni przed wypożyczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 23 Gru 2016 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
naimad napisał(a):
Witam,

chcę wynająć auto na Maui (Hawaje) w wypożyczalni Alamo i przy wyborze tego samego auta na ten sam czas mam dwie różne ceny. Zależy ona od tego czy jestem zalogowany na ich stronie (opcja droższa, aż dwukrotnie!!) czy bez konta (cena niższa). Czy ktoś się może orientuje czy przy odbiorze auta mogą mi podwyższyć koszt wynajmu jeśli wezmę opcję bez logowania się na ich stronie?


Tak jak pisze Monroe - poszukaj kodów, naprawdę mogą sporo obniżyć finalną cenę.

Druga sprawa - sprawdź tą samą ofertę w alamo przez komórkę (często oferta jest lepsza).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Gru 2016 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Dzięki za odpowiedzi, ja to wiem że kody obniżają cenę, tylko zdziwiony jestem że dla zarejestrowanych użytkowników w alamo cena wzrasta dwukrotnie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Sty 2017 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
@monroe @mikuś

Witam,
próbuję zrobić check-in przez stronkę Alamo i wyskakuje mi błąd przy wpisywaniu "Driver's License" treści: The driver’s license entered cannot be processed. Please try again or call 1-888-233-8749.

Wpisywałem: B, Category B, Class B, International Class B

Nie mam za bardzo pomysłu co innego mogę tam wpisać?

Pomożecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Sty 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@‌naimad‌
Jeśli dobrze pamiętam to tam wpisujesz po prostu nr polskiego dokumentu prawa jazdy...
:)

Jednak nawet jak nie zrobisz check-in to nic się nie stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 05 Sty 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Zostaw puste pole, spiszą sobie już na miejscu.

Czy próbowałeś sprawdzić tą samą rezerwacje przez kompa i komórkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 06 Sty 2017 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
tak rezerwacja przez komórkę jest 16$ tańsza niż przez kompa, na Jeepa na 5dni, dzięki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 14 Lut 2017 16:02 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 1
Witam,

Szukam auta (minivana lub suva) w Los Angeles w maju i otrzymuję takie oto wyniki:

Minivan:
Billiger-Mietwagen.de: 835 EUR
Rentalcars.com: 669 EUR
EconomyCarRental.com: 633 EUR
AutoEurope.pl: 577 EUR
Bezpośrednio na Alamo: 899 EUR (954,39 USD)

Ubezpieczenia i tym podobne są na pierwszy rzut oka wszędzie takie same. Parametry które wybierałem również. Ktoś ma pomysł czemu jest aż taka rozbieżność cen?

Czy ktoś korzystał ze strony AutoEurope? Tu na forum widziałem polecane jedynie ECR, RentalCars i Billiger.

Dodatkowe pytanie: na co warto zwrócić uwagę korzystając z pośredników przy wypożyczaniu auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 14 Mar 2017 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Pare wnioskow po ostatnim pobycie w USA, dane z marca 2017.

Hawaje, Kauai, LIH - wypozyczenie trucka w Enterprise, cena 312 dolarow za tydzien. Tania alternatywa w porownaniu do terenowki, a naped na 4 kola i tak jest i wysokie zawieszenie. W lutym/marcu jest szczyt sezonu i auta sa drogie. Wada jest fakt, ze icarhire insurance i pewnie inne firmy, nie obejmuja truckow, a na Hawajach nie ma limitu obciazenia. Ogolnie na Kauai przyda sie auto wyzej zawieszone, bo wiele parkingow ma kamienie, kaluze, itp. Sa tez miejsca, gdzie nawet truck moze utonac w kaluzy. Dostalam Forda F150, nie ma zadnych pomocy do parkowania i ogolnie jest dosc dlugi, ale daje rade bo widac w lusterkach koniec budy. Dodatkowa zaleta pickupa jest to, ze mozna go uzywac jako platformy do robienia zdjec, gdy przy drodze sa krzaki. Benzyna od $3.30 za galon, najtansza byla w Lihue na Shellach, w niektorych miejscach nawet $3.79

Image

Image

LAX - wypozyczylam auto przez Europcar, kabriolet 179 dolarow na tydzien. Pierwotnie mialam rezerwacje na jeden dzien za 38 dolarow, ale zmienilam na tydzien dzien przed odbiorem. Okazalo sie, ze wypozyczalnia to Advantage, Europcar tak naprawde tam nie dziala. Advantage ma fatalne opinie w internecie i zgadzam sie z czescia z nich: shuttle kursuje co 20 minut, nie 10-12 jak jest napisane u nich na stronie. Shuttle innych wypozyczalni jezdza praktycznie co chwile, czasami nawet grupuja sie po kilka. Kolejki w punkcie obslugi. Poniewaz zbiera sie wieksza grupa klientow i shuttle lub dwa wyrzuca ich wszystkich na raz, to tworzy sie spora kolejka, ktora nie przesuwa sie zbyt szybko. Jesli chodzi o sam samochod, to zrobilam upgrade z taniego kabrio do wiekszego (279 dolarow za tydzien) i dostalam Camaro z 3tys mil na liczniku. Ilosc miejsca na bagaz znikoma po otwarciu dachu, wiec nie polecam na road trip dla dwoch osob chyba, ze bedzie sie trzymalo rzeczy na tylnym siedzeniu. Samochod byl juz porysowany i pokopany, ale poza tym sprawowal sie bardzo dobrze. Lepiej sie trzyma drogi na zakretach niz Mustang, ale fatalnie sie nim jezdzi po nierownych i dziurawych Freeways. Jak sie dobrze przycisnie i pociagnie do czerwonej lini, to wydech ladnie strzela. Tuz przy wypozyczalni jest tania stacja benzynowa, wiec mozna zatankowac przed samym zwrotem.

Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 28 Mar 2017 23:12 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 16
To ja trochę pytanie z innej beczki...

Będę w czerwcu jechał z SF do LA i dalej na południe planujemy wjechać do Meksyku
i zaliczyć Dolną Kalifornię aż do La Paz.

Zastanawia mnie jakiego rodzaju koszty dodatkowe (ubezpieczenie) będziemy musieli
ponieść posiadając auto z amerykańskiej wypożyczalni. Gdzieś czytałem o opłatach
rzędu 37$ za dzień(!) co mocno komplikuje temat i bardzo podwyższa koszty podróży
do Meksyku.

Czy ktoś mógłby opisać swoje doświadczenia? Będę bardzie wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 985 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group