Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sty 2019 15:25 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
brałem 2 lata temu w Faro auto na 2 tygodnie, z pełnym ubezpieczeniem z wypożyczalni, bez wkładu własnego i bez blokady na karcie, a mimo tego aby legalnie (czyli żeby to moje full ubezpieczenie działało także poza Portugalią) wyjechać do Hiszpanii musiałem dopłacić dodatkowe ubezpieczenie. Z tego co pamiętam kosztowało mnie to dodatkowo 20 lub 30 E za całe 2 tygodnie.

Oczywiście mogłem tego nie wykupywać i do Hiszpanii jechać bez tego bo jak wiadomo granic ani kontroli nigdzie tam nie ma, a nawet policję ciężką spotkać, ale po to się właśnie kupuje ubezpieczenie, żeby dmuchać na zimne.

W zeszłym roku wypożyczyłem na północy Hiszpanii i też aby wyjechać legalnie do Francji to musiałbym zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie, więc myślę że to jednak standard że wypożyczalnie koszą dodatkowo za wyjazd poza granice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 04 Mar 2019 11:14 

Rejestracja: 05 Paź 2017
Posty: 3
Loty: 11
Kilometry: 18 659
Witam,
wróciłam niedawno z Sewilli. Wypożyczałam tam auto na lotnisku z firmy Enterprise. Nie robiłam rezerwacji online. Po wylądowaniu w sobotę, zrobiłam rezerwację w ich biurze na lotnisku. Auto było mi potrzebne dopiero na wtorek rano. Wprawdzie wyszło małe zamieszanie, ponieważ miałam dostać forda focusa (sedan), a okazało się, że jedyne auto z manualną skrzynią biegów to hyundai kona, tak więc dostałam lepsze auto niż rezerwowałam, a cena została taka sama jak się z Panem umawiałam w sobotę. Auto było mi potrzebne od wtorku (godz.8-9) do środy nad ranem (ok.godziny 3-4). W związku z tym, że nikogo o tej godzinie nie było w biurze kluczyki wrzuciłam do specjalnej skrzynki. Ok 12.00 w środę dostałam maila, że wszystko w porządku, dziękują za wypożyczenie i zapraszają ponownie.
Auto kosztowało mnie 90 euro (wypożyczenie plus ubezp.). Jeżeli chodzi o paliwo, wzięłam opcję pełny do pełnego, z tym, że paliwo kupiłam u nich. Tzn.wiedziałam, że nie wykorzystam tego pełnego baku, a nie uśmiechało mi się szukać po nocy jakiejś stacji, żeby zatankować. Czyli dodatkowo zapłaciłam jeszcze 52 euro. Całość wyszła niecałe 150 euro na jeden dzień. Bez blokady na karcie. Akceptują karty debetowe, ale nie Maestro.
Ogólnie jestem zadowolona z tej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Mar 2019 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Kasiek-kr napisał(a):
[...] Całość wyszła niecałe 150 euro na jeden dzień. [...]
Ogólnie jestem zadowolona z tej wypożyczalni.

I vice versace, wypozyczalnia Enterprise jest z pewnoscia zadowolona z takiej klientki ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 11 Mar 2019 01:57 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Rzeczywiście 150 euro to cena zbliżona do tygodnia w innych. Za takie pieniądze to pewnie i Goldcar by dodatkowo nie zdzierał. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Kwi 2019 11:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2019
Posty: 1
Cześć,
Czy ktoś wynajmowal auto z Cicar, ale NIE na wyspach Kanaryjskich? Są inne warunki i chce wiedzieć jak to wygląda np w Sevilli. Ewentualnie inna godna polecenia wypożyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Wrz 2019 17:32 

Rejestracja: 20 Mar 2017
Posty: 3
-- 04 Wrz 2019 16:53 --

Witam,

Pozwólcie, że podłączę się pod temat wypożyczenia samochodu w Sewilli by nie zakładać kolejnego o tym samym. Sprawa wygląda tak, że będę w Sewilli od 14 do 24 września. Pierwsze kilka dni chcę spędzić w samym mieście a kilka dni chcę przeznaczyć na zwiedzanie pięknych okolic. Aby było to możliwe muszę wypożyczyć samochód. Czytałem, że najlepiej mieć kartę kredytową, trzeba uważać na firmy żyjące z kaucji, itp.

Problem w tym, że nie mam karty kredytowej tylko zwykłą VISA. Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię, w której może przez internet mógłbym zarezerwować i wypożyczyć samochód bez karty kredytowej? Ewentualnie dobrą firmę gdzie mogę dokonać opłat na miejscu? Oczywiście mam zapas pieniędzy na koncie i mogę zapłacić kaucję zwrotną ale wolę mieć pewność, że dostanę to z powrotem. Najlepiej opcja z full ubezpieczeniem, bez limitu kilometrów. Nigdy nie wypożyczałem auta i wolę wiedzieć na czym stoję więc będę bardzo wdzięczny za porady dla nowicjusza w tym temacie.

-- 04 Wrz 2019 17:32 --

spiderskyt napisał(a):
Witam,

Pozwólcie, że podłączę się pod temat wypożyczenia samochodu w Sewilli by nie zakładać kolejnego o tym samym. Sprawa wygląda tak, że będę w Sewilli od 14 do 24 września. Pierwsze kilka dni chcę spędzić w samym mieście a kilka dni chcę przeznaczyć na zwiedzanie pięknych okolic. Aby było to możliwe muszę wypożyczyć samochód. Czytałem, że najlepiej mieć kartę kredytową, trzeba uważać na firmy żyjące z kaucji, itp.

Problem w tym, że nie mam karty kredytowej tylko zwykłą VISA. Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię, w której może przez internet mógłbym zarezerwować i wypożyczyć samochód bez karty kredytowej? Ewentualnie dobrą firmę gdzie mogę dokonać opłat na miejscu? Oczywiście mam zapas pieniędzy na koncie i mogę zapłacić kaucję zwrotną ale wolę mieć pewność, że dostanę to z powrotem. Najlepiej opcja z full ubezpieczeniem, bez limitu kilometrów. Nigdy nie wypożyczałem auta i wolę wiedzieć na czym stoję więc będę bardzo wdzięczny za porady dla nowicjusza w tym temacie.


Odpowiem post pod postem, ponieważ nie widzę opcji edycji. Przejrzałem trochę temat i sprawdziłem jak to wygląda na centauro i zastanawiam się czy to uczciwa oferta:

Full-Full
Additional driver
With express check-in
All inclusive cover without excess
You do not need to leave a deposit
Unlimited mileage
Services included in the price: Returning the vehicle at a different office within the same region - chciałbym odebrać samochód w mieście a oddać na lotnisku przed wylotem wcześnie rano.

Pick up
Sevilla - Santa Justa - Train Station
14/09/2019 10:00

Drop off
Seville/Sevilla - Airport
24/09/2019 10:00

312.95 €
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Wrz 2019 17:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Centauro w wersji All Inclusive (pełne ubezpieczenie) umożliwia wypożyczenie z kartą debetową. Depozyt tylko na paliwo i bramki na autostradzie wedle regulaminu. Za 10 dni to dobra cena. Najtaniej o dziwo jest w wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Wrz 2019 19:19 

Rejestracja: 20 Mar 2017
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Czytając sekcję help urodziło mi się trochę zagadek w głowie i może ktoś miał podobne doświadczenia i może mi podpowiedzieć o co chodzi? Albo może ktoś po prostu wie o co chodzi :)

1) Czy mogę wynająć samochód tylko na kilka dni podczas pobytu czy też czas wypożyczenia musi być taki sam jak termin przylotu i odlotu samolotu? Bo znalazłem tam jakieś informacje o tym, że należy podać numer lotu, itp.
2) Czy po dokonaniu rezerwacji i wpłaceniu 312.95 € euro online będę musiał uiścić jeszcze jakieś opłaty przed odebraniem samochodu, np. depozyt paliwowy? Znalazłem informacje na temat ochrony ubezpieczeniowej " Smart cover", dzięki której nie ma żadnych opłat w dziale pomoc - czy opcja premium, którą się interesuje obejmuje tę opcję? Czy muszę jeszcze coś zapłacić kartą debetową na miejscu?
3) Czy istnieje ograniczenie kilometrów? Ponieważ w opcji Premium znajdują się informacje "Unlimited mileage", ale w sekcji pomocy znalazłem informacje o limicie przebiegu - dotyczy to również Sewilli czy tylko Barcelony i Madrytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Wrz 2019 21:26 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
1. Możesz wypożyczyć na ile dni potrzebujesz. Podanie lotu jest potrzebne tylko by wiedzieli kiedy mają cię odebrać z lotniska.
2. Jeżeli opłacisz pełną cenę to na miejscu jest tylko blokada na paliwo w baku robiona na karcie debetowej. Jeżeli jedziesz do Portugalii to należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Opcja All inclusive zawiera wszystkie opłaty.
3. Ograniczenia są tylko w dla wskazanych miast jak Barcelona. Sevilli nie ma na tej liście.

Edit. W ten weekend jest -20 % w Centauro. Niby newsletter, ale może zadziała. Jak nie to poszukaj w necie linku.
https://www.centauro.net/en/?CD=wknd20& ... 0190903_EN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:14 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 25
[Sewilla] Zna ktoś jakąś firmę wynajmującą samochód bez konieczności blokady na karcie ?
ew. z dopłatą do poszerzonego ubezpieczenia dzięki któremu nie będzie blokady na karcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Np. https://www.recordrentacar.com/en/
Wypożyczalni z opcją "all inclusive" jest na rynku sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:17 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 25
pabloz napisał(a):
Np. https://www.recordrentacar.com/en/
Wypożyczalni z opcją "all inclusive" jest na rynku sporo.


Poczytałem opinie o tej konkretnej firmie. Odpuszczę :) są chyba gorsi niż Goldcar.

Z tego co widziałem każda firma praktycznie oferuje dopłatę do ubezpieczenia EXCESS
ale nie jest to jednoznaczne z brakiem obciążenia karty depozytem (czyli mimo dokupienia ubezpieczenia, nadal pobiorą kaucję z karty) Czy się mylę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 07 Lis 2019 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ja korzystałem z Recorda 2x z tym, że na Majorce. Za pierwszym razem dość długo czekałem na zwrot kaucji paliwowej, ale potem, właśnie z "all" wszystko gładko i przyjemnie (i w dobrej cenie). Masz "all" i w zasadzie nic Cię nie interesuje, kaucji nie biorą więc w czym problem....To jest duża firma.
Także opinie mogą być różne, tak jak w każdej wypożyczalni. Różnice mogą być w zależności od miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 07 Lis 2019 21:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@oppo a chodzi ci o całkowity brak blokady czy może po prostu niski? Jeśli to nie tajemnica, to napisz dlaczego taka potrzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Lis 2019 21:40 

Rejestracja: 18 Paź 2016
Posty: 25
Kashpir napisał(a):
@oppo a chodzi ci o całkowity brak blokady czy może po prostu niski? Jeśli to nie tajemnica, to napisz dlaczego taka potrzeba.


@Kashpir Może być niski. Np 200 euro.
1000 lub 1500 euro z czym się spotykam najczęściej odpada.


Ostatnio edytowany przez oppo, 07 Lis 2019 21:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 07 Lis 2019 21:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Sprawdzaj na doyouspain.com > wprowadź miejsce odbioru i daty > potem jak masz wyniki, to po lewej stronie wybierz w filtrach "Deposit on pick-up" i zaznacz "less than 250 euro". Będziesz od razu miał pojęcie, które wypożyczalnie wchodzą w grę i pod tym kątem porównaj sobie ceny w wybranej wypożyczalni u różnych pośredników typu rentalcars, economycarrentals, autoeurope czy Ryanair car hire.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 16 Cze 2021 16:28 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 2
czy sa jakies wypozyczalnie w Sewilli (lotnisko lub miasto) ktore akceptuja karte debetowa do blokady? oprocz Centauro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Cze 2021 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tytanowyjanusz napisał(a):
czy sa jakies wypozyczalnie w Sewilli (lotnisko lub miasto) ktore akceptuja karte debetowa do blokady? oprocz Centauro


to raczej rzadkość / wyjątek, żeby wypożyczalnia akceptowała debetówki do blokady, więc w ogóle bym na to nie liczył.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tytanowyjanusz lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 17 Cze 2021 03:33 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
A dlaczego Centauro nie pasuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Cze 2021 09:05 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 2
a gdzie jest napisane ze Centauro mi nie pasuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group