Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lip 2018 10:51 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Lecimy w pażdzierniku do Gruzji w 6 osób na 9 dni 2-Kutaisi i 7 - Tbilisi. Planujemy wypady w najciekawsze regiony dostępne z Tbilisi. Wyjazdy jednodniowe. Rano wyjazd - wieczorem powrót.
Chcemy wynająć busa lub coś w tym rodzaju wraz z kierowcą który zawiezie nas np. z Tbilisi drogą wojenną do Kazbeku z postojami po drodze, zwiedzaniem atrakcji itp i na koniec odwiezie nas do hotelu.
Pytania:
1.Jakie wybrać trasy oprócz w/g nas oczywistej - droga wojenna,Kazbek?
2.Gdzie szukać takich usług? Net, na miejscu?
3.Jaki jest średni znany Wam koszt wynajęcia vana/busa na jeden dzień np. Tbilisi - Kazbek i okolice -Tbilisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 25 Lip 2018 22:59 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Byłam w Gruzji w kwietniu br. W Tblisi na dworcu trafiłyśmy na świetnego taksówkarza, Zawiózł nas na wycieczkę do Kazbegi swoją 7 osobową toyotą. Umówił się na konkretną poranną godzinę przy noclegu, Zawiózł nas do Mchety, zatrzymał się w Annanuri, miejscu, gdzie skały są żółte. Przy punkcie widokowym urządził piknik-zorganizował ser, jaja na twardo, pomidory, ogórki oraz czacze. Chciał zatrzymać się przy cmentarzu jeńców niemieckich ale nie byłyśmy zainteresowane. Proponował znajomego, który jeeepem zawiezie na wzgórze w Kazbegi za 10 lari/os-dziewczyny zdecydowały się wchodzić. Szkoda, bo dzięki temu było za późno na wycieczkę nad wodospad. Jeździ bardzo bezpiecznie i pewnie ale warto z nim wyjechać wcześnie bo nie lubi wracać do miasta po ciemku. Mówi po rosyjsku, włosku, po polsku też się pewnie dogadacie. Za całość wycieczki skasował nas 200 larii. Bardzo go polecamy-uczciwy, rzetelny, ciekawa postać. Jego żona mówi po angielsku ale przy 6 osobowej grupie+ kierowca nikt więcej się nie zmieści w 7-os.samochodzie.
Jeździ z zapiętymi pasami co rzadko się spotyka w tym kraju.Jego telefon:
571 962 627 -GOCIA TAX
W okolicach Kutaisi zaliczyłabym kanion Okatse. Na pewno przy następnej wizycie pojadę do Wardzi. Gruzja to piękny kraj i na pewno się Wam spodoba- nam podobało się wszędzie nawet w typowo turystycznym Batumi.
Usługi transportowe same do Was na miejscu przyjdą ale trzeba umieć wybierać :D
W centrum Tblisi za wycieczkę do Kazbegi żądali 350 larii.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
Zdzislaw422 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2018 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Jaskinia Prometeusza w pobliżu Kutaisi. Zdecydowanie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lip 2018 09:48 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Rejon Kutaisi mamy rozplanowany, oczywiście jaskinię odwiedzamy.Zależy nam na dobrym zaplanowaniu wycieczek z Tbilisi tak aby zagospodarować 7 dni jak najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2018 10:11 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Gdyby ktoś potrzebował szybko przemieszczać się po Gruzji przez kilka dni, to mam namiary na kierowcę Dawida, który świadczy takie usługi. Bardzo dobrze mówi w naszym języku. Zaproponuje lub pomoże ułożyć plan wg waszych zainteresowań. kierowca.gruzja@mail.ru . Gdyby admini uznali mój wpis za reklamę, to proszę o wyrzucenie maila a zainteresowani niech piszą na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2018 23:11 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
Również bardzo polecam Davida i jego kolegę Samuela! samodzielnie z pewnością nie uda się zobaczyć tyle co z nimi. A nawet jeśli to nie w takim czasie i nie z takim komfortem (podczas podróży odpoczywasz, a nie prowadzisz auto).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Wróciliśmy z "Kanarów" więc najwyższy czas dopracować plan na Gruzję. Wylot 23.10 - 6 osób. Dwie noce w Kutaisi - właściwie już rozplanowane. Jaskinie Prometeusza,wąwozy i miasto. Następnie 7 dni w Tbilisi. Na razie mam zaplanowany jeden dzień - porada @marttynna - dziękuję na pewno skorzystamy. Pozostaje +/- 5 dni. Chcielibyśmy zrobić przynajmniej dwa lub trzy dodatkowe wypady całodzienne (marszrutka, busik, auto dla szóstki) Koniecznie z wieczornym powrotem do Tbilisi. Jest to nasz pierwszy wyjazd do Gruzji i mam zarezerwowany apartament w Tbilisi na 7 nocy. Nie będę tego zmieniał, więc wypady z nocką poza Tbilisi odpadają. Może następnym razem, Zakładam, że 2 dni poświęcimy na Tbilisi. Jeden dzień trasa @marttynna. Co dalej? Gdzie jechać i czym? Interesuje nas wszystko lecz bez "uciążliwych" trekkingów. Doradzajcie dobrzy ludzie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Wrz 2018 20:59 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
@Zdzislaw422
Dla mnie Tblisi to max 2 dni-zajrzyjcie też do ogrodu botanicznego, jest bardzo ładny. Zerknęłam na accuweather dla Waszego terminu wyjazdu-do Kazbegi spokojnie możecie jechać, na pewno będzie to przyjemna wycieczka. Aby zagospodarować czas w okolicach stolicy można np na 1 dzień na luzie marszrutką wybrać się do Mcchety- dawnej stolicy. Kolejny dzień poświęcić na Gori i dalej skalne miasto Upliscyche. Mając tyle czasu zajrzałabym do Telavi. Jeśli lubicie przyrodę możecie zajrzeć do gruzińskiego uzdrowiska Bordżomi, wodę mineralną z tamtejszych źródeł można kupić w każdym sklepie. Przeczesz nasze forum o Gruzji- to kopalnia wiedzy i pomysłów, poszperaj w necie. Korzystając z tej wiedzy i mapy google dla określenia odległości i czasu przejazdu ułożysz z pewnością własny rewelacyjny plan. Powodzenia :)
Wszędzie w tym kraju wałęsają się bezdomne psy, warto mieć przy sobie jakiś poczęstunek dla nich ;) A wina dobrze kupować na lokalnych stoiskach typu targ np. w przejściach podziemnych-mają domowe, pyszne i dużo tańsze niż w sklepach.
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2018 12:14 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Zmieniłem trochę plany. Nie rezygnuję z apartamentu w Tbilisi (7 nocy). Uzyskałem dobrą cenę więc będzie to baza. Modyfikacja polega na tym, że chcę dokupić dwa noclegi w tych siedmiu dniach. Jeden dodatkowy nocleg w Kazbegi - to już pewne i zwiedzić ten rejon plus dolina Truso. Drugi dodatkowy nocleg szukam gdzieś w rejonie, abym mógł odwiedzić Dawid Gareja, Sighnagi, Lagodekhi. Tylko gdzie wybrać nocleg? Nad tym teraz rozmyślam :). Zostawimy główne bagaże w Tbilisi i wybierzemy się na dwie wycieczki. Każda z noclegiem, czyli będziemy mieć na zwiedzanie po dwa dni. Dodatkowo Mccheta, Uplistsikhe wycieczka jednodniowa. Reszta na Tbilisi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Wrz 2018 13:07 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Myślę ,że to super pomysł z dodatkowymi noclegami- nie będziecie ograniczeni do okolic Tblisi. Planując podróż noclegi wybieram w miejscach dobrze skomunikowanych aby nie tracić czasu i pieniędzy na dodatkowy transport. Wybrałabym coś przy trasie pośrodku między Dawid Garedża a Lagodekhi. Kachreti? Manavi? Oba miejsca winem płynące :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Paź 2019 11:33 

Rejestracja: 21 Kwi 2013
Posty: 12
Witam,

Czy cena 250$ za wynajema auta z kierowca(vana) to dobra cena?
1dzien -transport z lotniska w Kutaisi
2.transport do Tbilisi
3.jazda do Kazbegi i po okolicu
4.powrot do Kutaisi i przystanki po drodze
5.transport na lotnisko w Kutaisi
Góra
 Profil Relacje PM off
dzidzi lubi ten post.
dzidzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 23 Paź 2019 18:50 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Czy cena dotyczy kierowcy z samochodem na 5 dni?
Ja mam propozycję na 3 dni z Tbilisi (całodniowe wycieczki , każdego dnia powrót do Tbilisi - 4 osoby)- 240 $.
A ten okrzyknięty na forach Dawid zażyczył sobie za to samo 550 $- masakra!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lis 2019 12:24 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Brałem kierowcę, którego 2 posty wyżej podał lechoo1899. Ustalone wszystko na Whatsup, podałem trasę, podał cenę, umówiliśmy godziny przylotu. Jest z Kutaisi, ale ma jakieś biuro w Tbilisi, sam sobie tam ogarnął nocleg, nic nie chciał. Zero problemów, bardzo przyjemny, angielski podstawowy - na moim poziomie :) chętnie opowiada. Jeździ spokojnie Mazdą MPV, wygodne siedzenia. Zatrzyma się gdzie chcesz, sam zaproponował też parę miejsc. Dowiedział się gdzie restauracja w Gori, jak trzeba to zadzwoni zapytać do której otwarte wesołe miasteczko dla dzieci itp. Bardzo polecam, jak pojadę następny razem to też skorzystam z jego usług.
Zabrał ze sobą też foteliki dla dzieci (byliśmy z dziećmi 3 i 5 lat), mimo, że sam zapomniałem o tym wspomnieć wcześniej.

Miałem kilka ofert, jego była jedną z najtańszych, do tego już lechoo1899 jego polecał, płatne oczywiście ostatniego dnia przy lotnisku, nie chciał nic wcześniej. Trasa 1 dzień: Kutaisi Lotnisko - Jaskinia Prometeusza - Kutaisi Centrum; 2: Kutaisi - Uplascichle - Tbilisi, 3: Tbilisi - Mccheta - Dżwara - Gori - Kutaisi; 4: Monastyr Gelati - Katedra Bograti - Lotnisko Kutaisi.

Ma też apartament dla 4 osób za 18 $ w centrum Kutaisi.

Nr podam na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Lis 2019 18:47 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Napisałem do Dawida
David [kierowca.gruzja@mail.ru]
i Przezyłem szok cenowy z takim programem
26.02 przylot do Kutaisi, transfer, Nocleg w Kutaisi.


27.02 Kutaisi – Vardzia – Khertvisi – Achalciche. Nocleg


28.02 Achalciche – Borjomi –Stepantsminda. Nocleg


29.02 Stepantsminda – Monastyr Gergety (wynajem dodatkowo auta terenowego 70 lari za auta) – Gruzińska Droga Wojenna – Ananuri – Jvari – Mchceta – Tbilisi. Nocleg


01.03 Tbilisi, czas wolny. Nocleg

02.03 Tbilisi – Bodbe – Sighnani – Velistsikhe (degustacja w prywatnej winiarni) – Tbilisi. Nocleg


03.03 Tbilisi – Uplistsikhe – Gori – Kutaisi. Nocleg


04.03 Kutaisi –Kanion Okatse (jeśli będą dobre warunki pogodowe)– Jaskinia Prometeusza - Kutaisi lotnisko, wylot do Polski

Cena: 1300$

Liczyłem max 250 USD ale nie 1300 USD . zarabia na Polakach nie zlą kase
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Lis 2019 19:15 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
lukasz.zst napisał(a):
Liczyłem max 250 USD ale nie 1300 USD . zarabia na Polakach nie zlą kase


Naprawdę myślałeś że wynajmiesz kierowcę z autemna objazd całego kraju na 8 dni za 250 USD? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Lis 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Sam szukałem przed wyjazdem kierowców oferowanych u Nas czy też innych forach. Jednak najtaniej wyszło zorganizować sobie transport na miejscu.

1. Do Kutaisi dojedziesz marszutka za kilka gel albo taxi z tego co oferowali to za 30.
4. Do Cminda Sameba wjedziesz za max 40lari za auto. Idzie też złapać za 30. Do Tibilisi marszutka 10lari, auto około 150.
7. Z Tibilisi do Kutaisi z tymi postojami za 200 to z pocalowaniem ręki. Na pewno da radę za wiele mniej. My zrobiliśmy Tibilisi, Mcchetta, Uplistsikhe i Gori za 100 a z Gori do Kutaisi za 90.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lis 2019 14:29 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Wyleczylem sie narazie z auta.
W gruzji auta nie posiadaja ubezpieczen jak ty cos zrobisz płacisz w 100% jako turysta x3

Wpisz sobie w youtube Absurdy drogowe w GRUZJI | Road reality in GEORGIA (with english subs)
Juz wiem dlaczego jest takie drogi wypozyczenie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lis 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@lukasz.zst
Albo czegoś nie ogarnąłeś, albo zrobili Cię w konia.
Niestety obstawiam to pierwsze.

Załączniki:
auto gruzja.jpg
auto gruzja.jpg [ 284.3 KiB | Obejrzany 3412 razy ]
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lis 2019 15:16 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
Ale gosciu mówi że jak spowdujesz wypadek to niema ubezpieczenia. Twoje auto jest ubezpieczone ale w to co ty wiedziesz juz nie tak to rozumiem
Dziiekuje i tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lis 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
injury to a third part - to jest OC
ale faktycznie, piszą o szkodzie na osobie a nie na majątku.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group