Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 01 Lis 2022 00:29 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Wypożyczyliśmy w końcu zwykłego blaszaka przez Avis, który niby jest 24h. Owszem wydanie i samochód spod terminala bez żadnych podwózek, co miało znaczenie po północy, ale zwrot o takiej porze tylko przez wrzucenie kluczyków do skrytki. Mieli zablokować ćwierć miliona ISK, ale była blokada tylko na 15000 jak za paliwo. Pojawiło się za to obciążenie na 51 ISK, które na mailowym protokole było różnicą między kosztem a przedpłatą, pewnie jakieś różnice kursowe. To kolejne wypożyczenie, gdzie mam jakieś grosze do dopłaty, kilka razy była to najniższa jednostka monetarna w danym kraju jak do niewycofanej autoryzacji.

Spotykaliśmy trochę campervanów i nawet widziałem przez okno rozgrzebaną pościel, więc ktoś chyba w nich nocował, chociaż pogoda była dużo bardziej łaskawa niż prognozy i średnie wieloletnie.
Z drugiej strony widziałem dość nowe SUVy 4x4 z wielkim stickerem na desce rozdzielczej, że zabrania się F-roads.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysztof76 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#262 PostWysłany: 29 Sty 2023 13:31 

Rejestracja: 03 Lis 2020
Posty: 33
Heja!

Potrzebuje samochodu w dniach 19.04 17:00 - 23.04 6:30.
@Kashpir, piszesz o późnych odbiorach po godzinie 22:00.
Kilka pytań do Ciebie:
1. Przylatuje o 17:00, ale wiesz może, jak to wygląda w momencie oddawania samochodu? Czy będę mógł oddać spokojnie o 6:30, czy też jakaś dopłata?
2. Drugie pytanie, czy nie robili Ci rezerwacji na KK, bo tego nie robią, czy dlatego, że miałeś ubezpieczenie?
3. Wiesz może, czy akceptują kart Revoluta lub debetowe?


@jar188 @igore
W przypadku Lotusa, bez kaucji, dobrze rozumiem? Na stronie napisane "no deposit required".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 29 Sty 2023 21:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11322
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ad. 1 nigdy nie spotkałem się z dodatkową opłatą za zwrot samochodu - jeśli biuro nieczynne, to zwykle kluczyki wrzuca się do jakiejś skrzynki i tyle. Ale tutaj biuro mają całodobowe, więc samochód odbiera ktoś z obsługi.
Ad. 2 nie wiem. być może ubezpieczenie brane od nich ma znaczenie, ale to które brałem i tak nie znosiło udziału własnego do zera, więc w razie czego trzeba to mieć na uwadze.
Ad. 3 bez problemu zapłaciłem kartą revolut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 29 Sty 2023 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
Brałem w Budget i płatność można było zrobić dowolną kartą, natomiast gość powiedział, że ponieważ mam ubezpieczenie Platinum brane u pośrednika razem z wypożyczeniem to nie będzie blokował mojej karty kredytowej, co mi się pierwszy raz przytrafiło ale byłem z tego bardzo zadowolony, bo kwota była wysoka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 09 Lut 2023 21:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Veni, vidi, vici.

Skorzystaliśmy z oferty Lotusa, jako ze mieli najlepszy wybór i cenowo lepiej niż IcePol. Za 5 dni wyszło nam 410 euro, za Dustera (dobrze ze go wzięliśmy) z ubezpieczeniem gold.

Samochód nówka, bo ledwo 4k miał zaliczone na liczniku. Odbiór i oddanie bez problemowy (jak traficie na kolesia z bujną brodą, to rodak który ma bardzo ciekawe historie co ludzie robili z samochodami lotusa) tak samo jak odbiór i zwrot na lotnisko.

Przy odbiorze także dostaliśmy z 12 voucherów na kawę na stacjach N1 oraz breloczek z -3 ISK na litr, chociaż IMO, N1 miał najdroższe paliwo, porównując do Orkana przy lotnisku (-10 ISK na litrze) lub w Atlantsolía tu https://goo.gl/maps/ixt68bPwDE5aaZQU7
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 28 Lut 2023 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ja ze swojej strony polecam IcePol - wypożyczaliśmy już dwukrotnie, bez żadnych problemów. Może nie są najtańsi, ale na pewno jest najmniej formalności i najmniej stresu, że coś się może stać.

Za pierwszym razem we wrześniu 2022 bookowaliśmy Tucsona, a dostaliśmy upgrade do Mitsubishi Outlandera - auto z przebiegiem 57 tys. km, w 4 dni zrobiliśmy 2.520 km (tempo zabójcze, jeździliśmy od rana do wieczora. Baza wypadowa była z Rejkaviku - nie polecam, jeżeli ktoś chce zobaczyć więcej niż atrakcje do Viku).
We wrześniu udało się nawet wjechać w interior - pokonaliśmy Outlanderem dwie rzeczki bez żadnego problemu. Największą, przed Landmannalaugar odpuściliśmy, bo był parking przed - ale kierowca poniższego samochodu wjechał z prędkością 20-30 km/h przez rzekę i auto mu zgasło na środku. Po jakiejś pół godzinie udało im się wyciągnąć auto na brzeg, ale jak otworzyli drzwi samochodu, to się woda dosłownie wylewała strumieniami. Nie wiem jakie mieli ubezpieczenie, ale obawiam się, że mogli popłynąć na kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Załącznik:
auto.jpg
auto.jpg [ 183.7 KiB | Obejrzany 2081 razy ]


Za drugim razem (koniec lutego 2023) braliśmy już Outlandera - przebieg 81 tys. km, w 3 dni zrobiliśmy 1.100 km.

Przy rezerwacji można wziąć same auto, a resztę już dorzucić sobie na miejscu (np. zestaw kempingowy lub WiFi). Z chłopakami nie podpisuje się żadnej umowy, płacisz kartą/gotówką, dostajesz kluczyki do auta i jedziesz. Auto oddajesz brudne i nie ma żadnego problemu. Jak czytałem ile potrafili innych skroić na Islandii za jakąkolwiek rysę na samochodzie, to wolę od początku zapłacić więcej i nie mieć później problemów :) A z nimi to nawet nie robiłem żadnych filmików auta, bo oni tylko pytają czy zatankowane do pełna (nawet tego nie sprawdzają).

A, i najwięcej wypadków z autami podobno dzieje się z powodu otwieranych drzwi przy silnym wietrze - słyszałem od kilku osób, już na Islandii. Więc trzeba uważać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
#267 PostWysłany: 17 Mar 2023 10:31 

Rejestracja: 08 Sie 2015
Posty: 25
Loty: 54
Kilometry: 70 847
Analogicznie jak przedmówcy polecam Lotusa. Nowy Duster w dieselu. Przy najwyższym ubezpieczeniu (pakiet platynowy) nikt nawet nie oglądał auta, ani nie sprawdzał ilości paliwa przy zdaniu auta.
_________________
https://my.flightradar24.com/Juventino10/flights
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 22 Mar 2023 11:16 

Rejestracja: 18 Paź 2012
Posty: 226
srebrny
Polski Hertz ma do 2 kwietnia promocję na Europę ze zniżką 15% i darmowym dodatkowym kierowcą dla rezerwacji do końca września: https://www.hertz.pl/rentacar/Oferta-Sp ... -sale-2023
Można w jej ramach wyrwać np. Teslę Model Y na 10 dni na początku czerwca za ~3600 PLN.

Załącznik:
hertz.PNG
hertz.PNG [ 269.62 KiB | Obejrzany 1873 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 03 Kwi 2023 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Drugi raz brałem auto z ICEPOL i polecam rodaków.
Żadnych przedpłat, obciążeń itp., płatność przy odbiorze revolutem w ISK, zero kwitów i formalności.
Za pierwszym razem wziąłem dacię duster, swoją drogą beznadziejny sztrucel.
Teraz miałem mitsubishi outlandera 4x4 hybrydę, auto świeże, nalatane 60.000 km, średnie spalanie 7,7 litra.
Pojeździłem trochę poza asfaltem, góry, kamienie, szutry, żwir, śnieg, lód - rewelacja. Opony z kolcami.
Przy zwrocie auta oddałem tylko kluczyki i pytanie czy zalane do pełna. Totalnie wylane.

Polecam.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 03 Kwi 2023 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja po raz drugi zdecydowałem się na Lotus Car Rental i ponownie polecam. Nowa Dacia Duster w dieslu spisywała się dobrze, ale w przeciwieństwie do @cypel raczej nie zjeżdżałem z głownych tras ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 03 Kwi 2023 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Dusterem 4x4 też trochę pomykałem po szutrach i dziurach i dawała radę ale strasznie niewygodne i plasticzane wozidło ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 11 Kwi 2023 18:55 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 10
igore napisał(a):
Ja po raz drugi zdecydowałem się na Lotus Car Rental i ponownie polecam. Nowa Dacia Duster w dieslu spisywała się dobrze, ale w przeciwieństwie do @cypel raczej nie zjeżdżałem z głownych tras ;)

Jakie spalanie Ci wyszło w tym dusterze? Było przy rezerwacji info o dieslu? Bo na stronie nie mają diesla, tylko benzyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 11 Kwi 2023 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Przyznam szczerze, że nie weryfikowałem tego na miejscu, ale teraz pobieżne obliczenia wskazują na jakieś 6l/100km. Nie zależało mi na konkretnym silniku, więc przed wynajmem nie zwracałem na to uwagi. Podobno dużo tych Dacii kupili ostatnio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 13 Kwi 2023 13:30 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 10
Brałeś u nich jakiś wariant ubezpieczenia? Nie było przy zwrocie szukania jakichś rysek na siłę?
Waham się między wzięciem u nich tego tańszego wariantu ubezpieczenia a opcja bez ubezpieczenia od nich+ ubezpieczenie z zewnętrznej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 13 Kwi 2023 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1588
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Wypożyczałem u nich drugi raz, oba bez ubezpieczenia (mam w kk). Nie szukali nic na siłę. Zresztą opnie 4.8 w Google chyba mówią same za siebie. BTW kod eticket dający 7% zniżki wciąż działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 31 Paź 2023 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 533
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
Ja polecam wypożyczenie auta od polki, która tam mieszka. Zajmuję się wypożyczaniem aut i posiada 5 Daci Duster 4x4 oraz dwa busy. Kontakt przez fb albo whatsapp +354 789 8945.

Wszytko ustalane na gębę, bez umowy, bez depozytu i na początku wyglądało to mało wiarygodnie ale na lotnisko przyjeżdża (osobiście lub jej partner) i wszystko jest ok. Przy pisaniu z nią jest mocno zakręcona i wiele ustaleń trzeba przypominać. Na żywo bardzo sympatycznie się rozmawia.

Auto czyste i w dobrym stanie. Dla porównania dodam, że w tym samym czasie kumpel wypożyczał auto z Icepolu (ten sam rocznik) i moje było w dużo lepszym stanie technicznym. Cenowo u niej wyszło dużo atrakcyjniej. Na moją prośbę w aucie był śpiwór i karimata (bez dodatkowych kosztów).

Płatność na miejscu gotówką, revolut. Ceny już nie pamiętam ale za cenę wypożyczenia auta za jeden dzień skupuję wagon czerwonych Marlborasów. W ten sposób za trzy dni auta w maju'23 zapłaciłem 3 wagony fajek.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kri$ uważa post za pomocny.
 
      
#277 PostWysłany: 29 Sty 2024 11:19 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 530
Loty: 220
Kilometry: 267 045
niebieski
post wyżej wymieniona nasza Rodaczka po napisaniu do niej na Whats'App'ie za Dacie 4x4 12000 ISK za dzień w sezonie letnim a poza 9000 ISK za dzień; wypożyczenie min. 3 dni; fakt, że z ubezpieczeniem, bez kaucji/depozytu, jak dla mnie za drogo, bo nie potrzebuję na 3 dni takiego auta, bo nie zamierzam za daleko wyjeżdżać za Rejkiawik; czy ktoś zna jaką lokalną firmę, w której można wypożyczyć tanio małe auto typowo miejskie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 06 Mar 2024 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5639
HON fly4free
Temat nie do końca dotyczy bezpośrednio wypożyczalni ale pokrewny więc się podepnę. Prośba o poradę do doświadczonych osób czy warto inwestować w auto 4x4 czy w mojej sytuacji powinien wystarczyć zwykły samochód:
- termin przełom maja i czerwca
- czas pobytu 9 dni
- pierwszy raz na Islandii
- chcę zobaczyć jak najwięcej w czasie który mam do dyspozycji ale z racji pierwszego razu będą to zapewne głównie miejsca "must see"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 06 Mar 2024 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1419
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Jako że drogi górskie (F) mogą mieć różny czas otwarcia w zależności od warunków, bezpieczniej będzie jakiś zwykły mini-suv wypożyczyć. Na szutrówki w razie czego wjedzie. W 9 dni już o objazdówkę wokół wyspy można się pokusić.
http://epiciceland.net/list-f-roads-iceland/

Załączniki:
fro.JPG
fro.JPG [ 142.61 KiB | Obejrzany 299 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot uważa post za pomocny.
 
      
#280 PostWysłany: 14 Mar 2024 16:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11322
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ktoś wypożyczał może mini-campery (Fiat Doblo, Renault Kangoo, VW Caddy) od rent.is? Wszelkie opinie dot. wynajmu i generalnie wrażenia z jazdy/spania w takim czymś mile widziane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 284 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group