Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2012 15:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
http://www.car4rent.is/ - polecam tą wypożyczalnię.
brałem auto od 19 do 24 lipca, płatne z góry. Mnie wyszło około 53000ISK na 4 os ( Hyunadai Gatz)
Ja płaciłem KK ale sądzę że zwykła karta też przejdzie.
Na lotnisku czeka osoba z kartą z nazwiskiem, do otrzymania auta potrzeba tylko okazać dowód/paszport.
Nie trzeba okazywać karty którą się płaciło
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 04 Sie 2012 02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 49
Loty: 13
Kilometry: 40 367
Jesteś pewien, że działa bez karty kredytowej? Jedyną opcją, którą znam bez KK jest CheapJeep. Robią to bardzo niechętnie, ale wypożyczają.

Poza tym nawet roweru bez karty kredytowej się nie wypożyczy od firmy, poza prywatnymi osobami które trochę na boku wypożyczają auta lub rowery.
_________________
http://www.nigdziee.tumblr.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lis 2012 19:14 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
JIK napisał(a):
http://www.car4rent.is/ - polecam tą wypożyczalnię.
brałem auto od 19 do 24 lipca, płatne z góry. Mnie wyszło około 53000ISK na 4 os ( Hyunadai Gatz)
Ja płaciłem KK ale sądzę że zwykła karta też przejdzie.
Na lotnisku czeka osoba z kartą z nazwiskiem, do otrzymania auta potrzeba tylko okazać dowód/paszport.
Nie trzeba okazywać karty którą się płaciło

Też zamierzam skorzystać z usług tej wypożyczalni.
Hyunadai Gatz na 6 dni w maju 2013 ok. 800 zł, podczas gdy cena w inny wypożyczalniach jest 2x wyższa...
Niepokojące jest jednak to, że na zagranicznych forach krążą niezbyt przychylne opinie na jej temat.
JIK, pamiętasz może z jakiego rocznika był twój Hyunadai? Na w/w forach narzekają właśnie na stare samochody.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Maj 2013 13:25 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
http://www.geysir.is/ korzystał ktoś bo mają dobre ceny?
Jak się sprawuje Suzuki Jimmy na Islandii ( głownie utwardzane drogi )?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Maj 2013 20:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 59
Loty: 70
Kilometry: 141 978
Hej,
osobiście będę na Islandii od 1. czerwca do 8. i chciałem wypożyczyć samochód z car4rent.is, ale "niestety" (w sumie to na dobre wyszło) okazało się, że samochody, których cały czas zdjęcia są na stronie nie koniecznie muszą być dostępne w danym terminie. Zmartwiło mnie to, bo mieli bardzo dobre ceny (wychodziło ok. 1600 zł za Subaru Legacy 4x4, ale stara wersja ok. 2000-2002r.). Przewertowałem strony i wszystko było drogo. Z ciekawości po raz kolejny wszedłem na tani-wynajem.pl (sprawdzałem tam ceny wielokrotnie) i tam za auto typu Peugeot 107 było ponad 2000 zł, ale... uświadomiłem sobie jaki popełniałem błąd. Mianowicie przy wyborze odbioru samochodu wpisywałem Reykjavik Airport, co jest błędne (ale bym się urządził gdybym się zdecydował ;)). Właściwa nazwa to Keflavik Airport gdzie o dziwo ceny są zupełnie inne. I tak oto zarezerwowałem za pośrednictwem strony tani-wynajem.pl (która korzysta z silnika car trawlera) samochód z Budgeta za 1200 zł za cały tydzień. Nowego Forda Focusa Kombi :)
Polecam to rozwiązanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Maj 2013 21:46 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 61
zamówiliśmy autko na 11 dni w Palmie w jednej z polecanych na łamach forum wypożyczalni samochodów, do wydania auta nie doszło i umowy nie podpisano, a auto ostatecznie nie zostało wyporzyczone

jedna z osób samodzielnie podjęła decyzje i wynajęła auto w innej wyporzyczalni, niestety za podwójna wysokość kwoty,

jak należałoby sie domyślac , reszcie to nie odpowiada,

czy można zwrócić auto wcześniej i zapłacić mniej?
nie znam nazwy tej wyporzyczalni, ale przeraziła nas cena, a człowiek, który wynająl auto zostal bez pieniędzy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:04 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Zadzwoń do wypożyczalni i się spytaj czy można zwrócić wcześniej i z jakim kosztami się to wiąże.Chyba najprościej. Naklejka z nazwą powinna być na samochodzie.


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Sty 2016 14:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:07 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Zwrocic na pewno mozna wczesniej, ale bylbym bardzo zdziwiony, gdyby zgodzili sie oddac jakakolwiek kase.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Maj 2013 00:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
ja korzystałem z iceland-car-rental.com - wymagali KK ale nie blokowali nic tylko robili odcisk więc dowolna wypukła powinna przejść - a całe wypożyczenie bezproblemowe - polecam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Maj 2013 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
szukam na 11 - 18 sierpnia i ceny straszne :/ ok 520-560 € na 7 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Maj 2013 09:38 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
Ja brałem auto przez rentalcars.com. Firmą wynajmującą było Budget. Za wynajem 30.04-05.05 zapłaciełem ok 870zł z dodatkowym ubezpieczeniem wkładu własnego i dodatkowym kierowcą. Odbiór i zwrot na lotnisku w Keflaviku. Ubezpieczenie brałem przez pośrednika podczas rezerwacji i nie polecam tej opcji - lepiej dokupić na miejscu przy odbieraniu auta i w razie draki oszczędzić sobie formalności. Dodatkowy kierowca opłacany był na miejscu przy odbiorze auta.

Dostałem nowe Renault Megane 1.5 dCi i śmigało po wszystkich drogach aż miło. Po nieutwardzonych drogach na fiordzie zachodnim do auta poprzyklejał się czarny piasek do karoserii, zwyklą wodą nie szło tego domyć. Jak się okazało przy zdaniu auta nawet nie zwrócili na to uwagi. Cana paliwa to ok 240 ISK za litr.

Mała wskazówka : na większości dużych stacji paliw można zupełnie za darmo i bez żadnych pytań podjechać do szczotki podpiętej do węża z wodą i umyć sobie auto. Oczywiście przed oddaniem auta nie trzeba tego robić, ale po jeżdzie po szutrowych drogach aż strach było za klamkę złapać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Kwi 2014 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
mam podobny plan tylko w innym terminie,

pytanko,
gdzie wynajmujce samochod ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2014 11:39 

Rejestracja: 13 Kwi 2014
Posty: 2
Przejrzeliśmy chyba ze 40 stron i nadal wybieramy ;)

Kryterium głównym jest oczywiście cena, ale sporo zależy też od ostatecznego wariantu. Jeżeli zbierze się ktoś jeszcze, to mamy dwie opcje : być może opłaci się wynająć campera, i wtedy mamy w 100% swobodę poruszania się, albo po prostu większe, wygodniejsze auto.

W wariancie podróży we dwoje bierzemy prawdopodobnie Suzuki Jimny, co stanowi koszt ok 1 600,00 PLN.

Dam znać, gdy coś będzie już zarezerwowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Maj 2014 14:20 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
Jeśli mogę się wtrącić - przy wypożyczaniu auta odradzam islandzki Sixt. Cenowo są najtańsi, jednak jeśli coś (odpukać!) się wydarzy, to ich cennik i fatalna obsługa klienta nabawią Was siwych włosów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Maj 2014 15:14 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
ja lecę 2 tygodnie później na 8 dni i zarezerwowałem forda focusa estate z carrentaliceland - odrzuciłem skrajne oferty (strach czytać opinie o np. sadcars) i wyglądali najsensowniej cenowo. Plan mam podobny czyli ring road + północ od strony Skagastrond i fiordy zachodnie, do interioru nie wjeżdżamy więc mam nadzieję że samochód tej klasy w lato da radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Maj 2014 10:44 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
karpik napisał(a):
Jeśli mogę się wtrącić - przy wypożyczaniu auta odradzam islandzki Sixt. Cenowo są najtańsi, jednak jeśli coś (odpukać!) się wydarzy, to ich cennik i fatalna obsługa klienta nabawią Was siwych włosów...



A rozwiniesz temat? Tak sie sklada ze mam rezerwacje i zaczalem sie zastanawiac, czy warto...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Maj 2014 12:55 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 579
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
W bliżej nieokreślonym momencie zarysowaliśmy zderzak naszego Aveo i oddaliśmy auto z ok. 1.5cm rysą (nasza wina, co do tego nie ma wątpliwości).

Mieliśmy dodatkowe ubezpieczenie od piasku i pyłu, a jako, że rysa mogła równie dobrze powstać od zawiania pyłem, poprosiliśmy, aby kwota naprawy została pokryta właśnie z tego ubezpieczenia. Przedstawiciele firmy odpowiedzieli, że na pewno nie był to piach. Zażądaliśmy, aby w takim razie zostało to udowodnione, bez rezultatu.

Przy obiorze auta pobrano depozyt w wysokości 300 EUR, za zderzak zażądano kolejnych 280 i obiecano, że blokada 300 EUR zostanie zwolniona w przeciągu kilku dni. Kiedy zapytaliśmy, dlaczego w takim razie nie mogą tych 280 EUR pobrać z depozytu, otrzymana odpowiedź brzmiała mniej więcej jak "bo nie".

Całe szczęście 300 EUR rzeczywiście zostało zwrócone, a nasza karta przeżyła chwilową blokadę na łącznie blisko 600 EUR, ale gdyby miała mniejszy limit, to nie byłoby wesoło.

Mimo tego, uszkodzenie, które powstało nie wymagało malowania zderzaka, więc uznaliśmy, że skoro zgodnie z cennikiem 280 EUR to koszt malowania całości, to w przypadku naszego uszkodzenia kwota powinna być niższa, na co przedstawiciel Sixt przyznał nam rację. Sam zaproponował, że auto obejrzy rzeczoznawca, który oceni rzeczywistą wartość naprawy, a jeśli będzie ona niższa, otrzymamy zwrot.

Od tamtej pory Sixt milczał. Kiedy zadzwoniliśmy do nich, żeby dowiedzieć się jaki jest status sprawy, inny pracownik powiedział, że przy takich niewielkich uszkodzeniach NIGDY nie wysyłają auta do ekspertyzy i że nasze Aveo również nie zostanie jej poddane.

Sprawa została eskalowana do Head of Customer Service w Sixt, obecnie (rzekomo!) auto pojechało do wyceny, jednak nadal czekamy na oficjalną odpowiedź. Oczywiście 280 EUR już dawno z karty zniknęło, a niesmak pozostał.

Podsumuję to tak - jeśli chodzi o cenę i jakość aut, to Sixt rządzi (nasze Aveo miało niecałe 2000 przebiegu, kiedy je odbieraliśmy, podejrzewamy więc, że byliśmy 2-3 grupą, która nim jeździła), ale obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Gdyby nie dalsze kroki podjete przez nas, podejrzewam, że nikt z przedstawicieli, mimo obietnicy, nie wróciłby do nas z wynikami ekspertyzy. Cały czas jeszcze liczę na to, że mimo wszystko ktoś się odezwie i otrzymamy oficjalne wyliczenie kosztów i obędzie się bez ciągania się wzajemnie po sądach...

Gdybym teraz miała wybierać, zdecydowanie wolałabym dopłacić do innej wypożyczalni i móc spać spokojnie. Ewentualnie wziąć pełne ubezpieczenie, chociaż po moich doświadczeniach bardzo niechętnie zapłaciłabym Sixtowi każdego dodatkowego euraska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Maj 2014 10:06 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Cześć iceland4you,wybieramy się we dwóch 12-19 czerwca.Nie planujemy interioru,tak że myślimy o małym samochodzie.Czy mógłbyś jakoś nam pomóc? Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Maj 2014 10:24 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
@ karpik - dzieki za wyjasnienie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Maj 2014 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
kilka wcześniejszych linków nie działa,
moze ktos ma swieże informacje ?
gdzie warto i/bo tanio ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 280 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group