Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 18 Mar 2024 17:41 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 655
niebieski
Szymonde napisał(a):
-- 18 Mar 2024 15:01 --

...
Przepraszam, nie mogę edytować: chodzi o zewnętrzne w sensie niezależne od wypożyczenia. Czyli nie z Booking, ale jako osobna polisa, którą wykupuje się bezpośrednio u ubezpieczyciela (nie w wypożyczalni). ...


Booking to jest zewnętrzne, bo to tylko pośrednik, a nie wypożyczalnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży
Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży
#1402 PostWysłany: 18 Mar 2024 18:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11427
Loty: 487
Kilometry: 763 935
Szymonde napisał(a):
Skoro posty się dodają, zapytam w takim razie jeszcze, jak uważacie, co lepiej wybrać:
Fiat Panda w SicilyByCar
Fiat Panda w Ecovia
Kia Picanto w Autovia
Toyota Aygo w Alamo

Oczywiście z pełnym ubezpieczeniem i klauzulą "lub mały podobny samochód"...

Jeżeli nie ma adnotacji "gwarantowany model" to nie ma co analizować - liczy się klasa samochodu zgodnie z dopiskiem "lub podobny". Jeśli będzie ta sama, to w SicilyByCar możesz dostać Toyotę Aygo a w Autovia Fiata Pandę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 20 Mar 2024 14:10 

Rejestracja: 18 Mar 2024
Posty: 4
-- 20 Mar 2024 13:53 --

piwili napisał(a):
Szymonde napisał(a):
-- 18 Mar 2024 15:01 --

...
Przepraszam, nie mogę edytować: chodzi o zewnętrzne w sensie niezależne od wypożyczenia. Czyli nie z Booking, ale jako osobna polisa, którą wykupuje się bezpośrednio u ubezpieczyciela (nie w wypożyczalni). ...


Booking to jest zewnętrzne, bo to tylko pośrednik, a nie wypożyczalnia.

Oczywiście, ale miałem na myśli wykupienie ubezpieczenia zupełnie niezależnie od wynajmu samochodu.

-- 20 Mar 2024 14:10 --

Wpadła mi jeszcze w oko jedna oferta - czy ktoś korzystał z wypożyczalni Florent? Wyszukiwarka milczy na ten temat. Na discovercars jest oferta Renault Twingo lub podobny, niecałe 400 zł za 5 dni plus 210 zł za pełną ochronę. Gwarantują pełny zwrot kosztów nawet w przypadku kradzieży, czego na razie nie udało mi się znaleźć w innych miejscach (może nie doczytałem). Blokada na karcie kredytowej 700 euro.
ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 25 Mar 2024 00:58 

Rejestracja: 25 Mar 2024
Posty: 1
Czy ktoś korzystał z wypożyczalni samochodów Vivarent w Neapolu? Ceny bardzo atrakcyjne. Może jest ktoś kto ma z nimi doświadczenie dobre/zle/obojetne i się podzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 28 Mar 2024 21:48 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
1. Czy Filorent jest ok? Czytałam opinie, że mogą się przyczepić, że karta kredytowa nie jest włoska i wtedy opłata 18 euro za dzień 0_0
Na Discovercars mi wychodzi 805 zł za 7 dni + 263 zł ubezpieczenie od Discovercars.
2. Myślałam czy nie brać wypożyczenia basic, a ubezpieczenie np. w Rentalcover.com lub xCover.com ale znalazłam dużo opinii, że to jest scam (np. na ich facebooku).
Będę jeszcze sprawdzać firmy wymienione w tym wątku: https://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,1621,6151
3. Musimy dokupić drugiego kierowcę, kolejne 8 euro za dzień. Może ktoś zna ubezpieczalnię, która nie chce pieniędzy za drugiego kierowcę?
4. Pisząc maile do wszystkich wypożyczalni w Bari dostałam całkiem dobrą ofertę od: http://www.autoclubgroup.it 250 euro za 8 dni, drugi kierowca za darmo(!), jedna wersja ubezpieczenia za 14 euro za dobę, druga za 21 euro za dobę. Raczej bym nie brała u nich ubezpieczenia, bo i tak za drogo. Natomiast teraz pojawił się problem, że chcą ode mnie zdjęcie dokumentu i prawa jazdy do rezerwacji samochodu. Nie podoba mi się to...
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymonde lubi ten post.
 
      
#1406 PostWysłany: 28 Mar 2024 23:15 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 130
Ad. 1.
Akurat korzystałem z FILORENT w Bari.

I o ile unikam wypożyczalni zlokalizowanych poza terminalem, to w tym przypadku byłem pozytywnie zaskoczony. Dostałem pachnące nowością auto, a do tego nie robili problemu, gdy się okazało, że zapomniałem karty kredytowej. Już nie pamiętam szczegółów, ale obeszło się bez dodatkowych kosztów i komplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymonde lubi ten post.
Szymonde uważa post za pomocny.
 
      
#1407 PostWysłany: 06 Kwi 2024 02:22 

Rejestracja: 06 Kwi 2024
Posty: 1
Witam,
w maju planujemy wizytę w Neapolu na tydzień. Trasa Neapol, Wezuwiusz, Pompeje, Sorento, Capri, Positiano, Amalfi, Paestum, Matera, Neapol. Zastanawiam się nad wypożyczeniem Tesli. Wiecie jak to jest z wypożyczeniem elektryka? W sensie ładowanie prądem - dają swoje karty do Superchargerów i innych stacji ładowania (i rozlicza się to z wypożyczalnią), czy trzeba sobie samemu zorganizować kartę do ładowania we Włoszech?

Wypożyczał ktoś kiedyś elektryka w słonecznej Italii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 08 Kwi 2024 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 649
niebieski
Czy jest ktoś w stanie polecić jakąś wypożyczalnię w Trieście?

Zwykle jak brałem auta to z jakichś lokalnych firm gdzie nie wymagali w ogóle kaucji albo była jakaś mała, ale czy znajdę taką w tym mieście? W Google póki co słabo z wynikami, głównie sieciówki znajduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1409 PostWysłany: 08 Kwi 2024 12:42 

Rejestracja: 09 Lis 2022
Posty: 9
Przy poszukiwaniu na forum firmy do ubezpieczenia wypożyczenia, przypomniałem sobie, że zapomniałem wystawić rekomendacji wypożyczalni, którą wziąłem rok temu na Cinque Terre w Bolonii. Wziąłem Fiata 500 z Rent Smart 24 przez discovercars i było zero problemów z odbiorem i ze zwrotem. Można płacić debetówką, pobierają bodajże 650 EUR kaucji, która została szybko uwolniona. Teraz śmigam do Bergamo i wziąłem tę samą firmę. Jeśli nie zapomnę, to wrzucę edycję posta, czy w tym mieście również obyło bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1410 PostWysłany: 08 Kwi 2024 18:08 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 32
Czy ktoś zna wypożyczalnie w Boloni (najlepiej lotnisko) gdzie można wypożyczyć auto bez karty kredytowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 11 Kwi 2024 07:45 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1428
Loty: 218
Kilometry: 399 054
srebrny
Wielkanoc 2024: Bari [BRI], wypożyczalnia RentalPlus, miał być Fiat Panda lub podobny, był świeży Ford Puma, trochę poobcierany jak to we Włoszech.
Biuro w terminalu, odbiór auta 5 minut spacerem dobrze oznaczoną ścieżką. Polityka paliwowa full/full, kaucja 500 euro, bez blokad dodatkowych na paliwo.
Zwrot bezproblemowy, klucze zanosimy do terminalu do biura, w ciągu godziny miałem protokół odbioru na mailu, około tygodnia na zwolnienie blokady.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aramise lubi ten post.
 
      
#1412 PostWysłany: 18 Kwi 2024 10:34 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
Zabookowałam auto na Discovercars w Bari. Płatności za rezerwację dokonałam Revolutem. Na groupie fb odnośnie Włoch straszą mnie, że trzeba było dokonać rezerwacji kartą kredytową, bo inaczej wypożyczalnia może robić problem i kazać zapłacić jak za brak karty kredytowej, nawet jak będę ją miałam przy sobie do zabezpieczenia wynajmu.
Wypożyczalnia to Filorent. Czy ktoś ma jakieś info czy rzeczywiście tak jest i lepiej anulować tą rezerwację i zabookować ponownie kartą kredytową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 18 Kwi 2024 12:08 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
@agelee Zazwyczaj Discovercars pobiera tylko ich prowizję a resztę zapłacisz KK przy odbiorze. Jeśli masz prepaid to może być inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 18 Kwi 2024 12:16 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
Ale Revolut pre-paid czy kredytową pre-paid?
Ja mam normalną kartę kredytową z limitem 20 tys zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 18 Kwi 2024 13:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
Prepaid = pełna płatność została wykonana przez Discovercars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 18 Kwi 2024 22:23 

Rejestracja: 18 Kwi 2024
Posty: 2
Hej, nie ukrywam, że na tydzień przed wyjazdem nie mam dogranego auta w Bergamo, a potrzebuje na 5 dni. Nie mam karty kredytowej więc nie będę w stanie im umożliwić depozytu. Gdzie mogę się udać? Na razie po lekturze ofert widzę, że wypożyczalnia LOCAUTO wszędzie się chwali wpisami 'no deposit', czy to faktycznie takie 'no deposit', że jak tam pójdę to nic odemnie nie będą wołać oprócz tej kwoty, którą im zapłacę przy rezerwacji? Jestem zielony w temacie wynajmu a szczególnie 'na obczyźnie' więc bardzo liczę na pomoc :)

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 18 Kwi 2024 22:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11427
Loty: 487
Kilometry: 763 935
@bartholomew wchodzisz na stronę pośrednika doyouspain albo doyouitaly (bliźniacze strony), po lewej stronie wyszukujesz filtr "Debit card" - pokażą się tylko oferty wypożyczalni, które akceptują debetówki. Ale trzeba poklikać dalej i sprawdzić dokładne warunki wynajmu w poszczególnych wypożyczalniach (Ts & Cs)

Załączniki:
DYS debit.PNG
DYS debit.PNG [ 33.88 KiB | Obejrzany 609 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom uważa post za pomocny.
 
      
#1418 PostWysłany: 20 Kwi 2024 09:41 

Rejestracja: 30 Lip 2012
Posty: 11
Ja zapłaciłam na razie za samą rezerwację na Discovercars, jakieś 5% wartości wynajmu.

Odpowiedź do pana powyżej: Najlepiej napisać do Locauto. Gdzieś czytałam, że nie pobierają depozytu, ale kartę kredytową i tak trzeba okazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 20 Kwi 2024 10:24 

Rejestracja: 18 Kwi 2024
Posty: 2
Popisałem i mejlowo i na czacie, opisałem, że nie mam kredytówki. Odpowiadają, że dla płatności za określone grupy aut( w tym to co ja chcę) przyjmują debetowe z oznaczeniem imienia i nazwiska posiadacza i na tym koniec. Zarezerwowalem u nich Golfa, opłaciłem tę rezerwację ale... ciągle podchodzę do tego nieufnie (oceny tych wypozyczalni wszystkich są straszne). Może być taka sytaucja, że na miejscu przy odbiorze rezerwacji postawią warunek - brak depozytu ok, ale tylko wtedy kiedy wykupisz pełne ubezpieczenie? Może ktoś to przerabiał? Mam niestety określony budżet na tę wyprawę i nie chce cholera na miejscu dostać plaskacza w twarz, że chcą jeszcze odemnie kilkaset euro....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 20 Kwi 2024 13:52 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2969
złoty
agelee napisał(a):
Ja zapłaciłam na razie za samą rezerwację na Discovercars, jakieś 5% wartości wynajmu.

Odpowiedź do pana powyżej: Najlepiej napisać do Locauto. Gdzieś czytałam, że nie pobierają depozytu, ale kartę kredytową i tak trzeba okazać.


No to przy odbiorze podasz kartę kredytową do zapłacenia za wypożyczenie samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1443 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group