Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Lut 2023 13:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
A miał ktoś problem z płatnością na stronie Key przy rezerwacji? Odrzuca mi 3 różne karty, na dwóch różnych przeglądarkach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 12 Lut 2023 23:02 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
^ kilka dni walczyłem, poszło na pewno na telefonie, ale nie pamiętam czy w Safari, czy w appce na iOS.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 07 Mar 2023 00:17 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Planuję wypożyczenie samochodu w Dammamie i chciałbym też przy okazji wyskoczyć na chwilę do Bahrajnu. Czy którakolwiek wypożyczalnia pozwala na takie wypady, czy też jednak trzeba się przerzucić na autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Mar 2023 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1423
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Na Club1 (hotels) wydaje się, że jest dość dobra oferta na wynajmy. Ceny nie są specjalnie wygórowane, ale najbardziej interesująca jest informacja o opłacie za dodatkowe km. Tylko 0,02$ (chyba że coś źle odczytuję w warunkach), gdzie na stronie Alamo, czy u pośredników jest 0,085$.
Napisałem do supportu Club1 i po kilku dniach szperania potwierdzili, że powinno być 0,02. W razie wyższej dopłaty, chyba mogę ewentualnie powołać się na info o wycenie...?

Załączniki:
club.JPG
club.JPG [ 48.63 KiB | Obejrzany 704 razy ]
ala2.JPG
ala2.JPG [ 27.89 KiB | Obejrzany 704 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Mar 2023 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
mikis napisał(a):
Planuję wypożyczenie samochodu w Dammamie i chciałbym też przy okazji wyskoczyć na chwilę do Bahrajnu. Czy którakolwiek wypożyczalnia pozwala na takie wypady, czy też jednak trzeba się przerzucić na autobus?


spójrz na lumirental.com

Mają dodatek za 100 SAR za Permit allowing you to drive the vehicle between GCC countries
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Mar 2023 14:22 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
Nie, to nie działa dla obywateli nie-GCC, już pisałem o tym. Są za to wypożyczalnie w Bahrajnie, które pozwalają na wjazd do KSA, ale tylko do tej prowincji, w której jest Dammam. Jak znajdę w mailu to napiszę nazwę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Kwi 2023 17:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Mogę polecić Yelo (chyba :lol: )

Przy wypożyczeniu obsługa potrafiła pojedyncze słowa po angielsku, kontrakt tylko po arabsku, auto dokładnie oglądali przed i po, ale do niczego się nie przyczepili (mimo baardzo mocnej eksploatacji pięknej marki Changan na offroadzie), depozyt 1500SAR zwolniony w ciągu tygodnia.
Gdy pytaliśmy się o dodatkowego kierowcę usłyszeliśmy / zobaczyliśmy na migi że nie problem, trzeba tylko zamienić się zanim policja przyjedzie :lol: nie dało się wykupić dodatkowych kierowców. Nie testowaliśmy tego rozwiązania w praktyce ;)

Natomiast czekamy nadal na (liczne?) mandaty :lol: Fotoradarów jest bardzo dużo, są chyba dość czułe (kolega twierdził że jechał 143km/h przy ograniczeniu do 140 gdy błysnął radar), czasami tuż przed radarem jest zmiana ograniczenia prędkości
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2023 20:15 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
No nie za bardzo są czułe, chyba że nie błyskają. Przez ~1300 km jadąc zgodnie z ograniczeniem cały czas ktoś mnie wyprzedzał o 10/20/30 i więcej km/h i ani razu nic nie błysnęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Kwi 2023 21:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Wydaje mi się że za dnia nie błyskają - bo parę razy w ciągu dnia się zagapiliśmy grubo ponad ograniczenie i nie błysnęło :twisted: ale dam znać po otrzymaniu mandatów ;)
(zaliczyliśmy dwa do trzech błyśnięć i nie wiadomo ile przegapionych w ciągu dnia - no ale jechaliśmy ponad 3000km w 70h więc ciężko byłoby wyrobić się nie dodając czasem trochę gazu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Kwi 2023 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Mi błysnęły 2 w dzień i 1 w nocy, przyszły mandaty 3x 100SAR. Pobrali z karty po tygodniu/dwóch jakoś.
Też jeden tak dosłownie o 3-4 kph przekroczony.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 10 Maj 2023 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Wypożyczałem auto z KEY korzystając z kodu rabatowego SA30. Wypożyczenie z Jeddah, a zwrócenie auta w Dammamie. Koszt na 7 dni za Suzuki Dzire to 2031 SAR (w tym dopłata za ubezpieczenie, zniesienie limitu km i zwrot w innym miejscu). Przejechane 3300 km bez większych problemów pomimo małego silnika, auto dało radę.

Dodatkowe spostrzeżenia:
- w Jeddah wypożyczalnie są w terminalu nr 1 który jest oddalony o około 20 km od tego na którym ląduje Wizzair. Koszt taksówki to 50SAR autobusu 20/25SAR.
- po odbiorze na maila przychodzi protokół ze zdjęciami
- po przekroczeniu 118km/h zaczynało się "pikanie", które było dosyć irytujące
- depozyt z karty został zwolniony rano w dniu oddania auta
Załącznik:
speed.jpg
speed.jpg [ 23.57 KiB | Obejrzany 447 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Paź 2023 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
free tip
w KEY car rental nie przechodzi ani PKO ani Qrwa, revolut pewnie tez nie
ale udało mi się zapłacić Qrwą podpięta pod Applepay
enjoy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Sty 2024 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
mnie KEY do tej pory wisi za depozyt, potraktowali go jako tipa, nie polecam zatem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Lut 2024 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Gdzie mogę sprawdzić wysokość kaucji w Key Car Rental? Wzięcie FULL INSURANCE zbija jakoś kaucję?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Mar 2024 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
My zarezerwowaliśmy już w Polsce w Hertz - dwóch kierowców, bez limitu km.
Do odbioru w Rijadzie - oddanie w Jeddah.
Na miejscu słabo ogarniali rezerwację.
Przy wydaniu auta nie pobrali pieniędzy, nie zrobili też żadnej blokady na karcie - używaliśmy revoluta.
Za to w umowie nie uwzględnili zdania w innym miejscu - mimo tego bez problemów oddaliśmy w Jeddah.
Tam zapłaciliśmy całość. Nie chcieli odpuścić limitu km.
Błysnęło nam ze 3 razy - także w dzień przy przekroczeniu o 2-4 km/h.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Mar 2024 10:53 

Rejestracja: 15 Lut 2024
Posty: 4
Mogę polecić SIXT - wypożyczałem z lotniska w Riajdzie (rezerwacja przez discovercars). Tanio i bezproblemowo.

Lot mi się opóźnił, discovercars załatwił przedłużenie grace periodu o godzinę. Do samej wypożyczalni niestety nie dało się dodzwonić o 23:00, a jak się już dodzwoniłem to zapytali czy umiem po arabsku i się rozłączyli. To jest jedyna poważniejsza uwaga - jakby się coś stało, to mógłby być problem skontaktować się z nimi w nocy.

Płatność bez problemów (Mastercard Platinum PKO BP), blokadę zwolnili już po 5 dniach od oddania samochodu, choć zastrzegali, że dopiero po 2 tygodniach zniknie.

Odbiór auta i oddanie - na parkingu lotniskowym, dobrze oświetlonym, można było spokojnie zauważyć wszystkie ryski, dodatkowo gość dokładnie posprawdzał podwozie (uważajcie, jak będziecie na pobocza wjeżdżać, żeby nie zahaczyć czegoś - pewnie mają częste problemy z tym związane), a że przed odbiorem zajechałem do myjni (polecam, 35 SAR za mycie : https://maps.app.goo.gl/nYyPHDVGXmrFP3it9) , to mu się nawet ilość rys przy odbiorze zmniejszyła w stosunku do tej przy wydawaniu i musiał przepisywać z protokołu brakujące, żeby w papierach był porządek :-)

Autko najtańsze w ofercie, Nissan Sunny w automacie i czujnikami parkowania, 9000 przebiegu, dawało radę na drogach i na autostradzie. Ze względu na korki w obu sytuacjach (autostrada zapchana, bo wszyscy jechali na tą samą konferencję) i styl jazdy miejscowych nie przekraczałem 120 km/h, bo oczy trzeba było mieć cały czas dookoła głowy, więc nic mocniejszego i tak by się za bardzo nie przydało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Mar 2024 06:58 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Pecel87 napisał(a):
Są za to wypożyczalnie w Bahrajnie, które pozwalają na wjazd do KSA, ale tylko do tej prowincji, w której jest Dammam. Jak znajdę w mailu to napiszę nazwę.

Prośba o nazwy takich wypożyczalni, bo nie mogę nic znaleźć. Najlepiej taką co mogę wypożyczyć w DMM, przejechać Bahrain i oddać też w DMM, ale jak nie ma takich to w 1 stronę mogę ogarnąć Bahrain autobusem.

Poza tym zauważyłem, że praktycznie wszystkie wypożyczalnie mają limit kilometrów na ok. 200/dzień, czyli bardzo mało. W multiwyszukiwarkach nie widzę opcji dokupienia unlimited mileage, taką opcję znalazłem tylko w Yelo za 160 SAR. Macie przykłady innych wypożyczalni z taką ofertą lub z unlimited w cenie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Mar 2024 12:47 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 321
srebrny
^^^ Ale ja mówiłem o wypożyczalniach z Bahrajnu a nie Arabii Saudyjskiej. Na 100% to nie było nic w okolicy lotnisku tylko w centrum Manamy. Najprościej to napisz do 10-15 maile z tego 3 odpiszą i 1 się zgodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group