Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ubezpieczenia samochodów na Kanarach w popularnych wypożyczalniach + krótkie info.
Co jest a czego nie ma w ubezpieczeniu - by Antek12 - dziękujemy.
[+] Pokaż
Pluscar

Minimalny wiek 23

Ubezpieczenie nie obejmuje :
Opon i obręczy (kół)
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)


http://pluscar-tenerife.com/en/terms.html

Kod:
Terms and conditions

This tariff includes:

Unlimited mileage
Local taxes (IGIC or VAT)
Free airport service
Second driver free
Baby seat and booster seats included
Free bookings amendment and cancellation
Fully comprehensive insurance with no excess*. It is included: personal accident cover –PAI-, collision damage waiver –CDW-, Total coverage in case of the theft of the car –TP-.
*Just for premium cars there is an excess of 300,00 euros


This tariff does not include:

Damage to wheels (rims) and tyres.
It is forbidden to drive the vehicle off asphalted roads or in forbidden or dangerous areas (such as sand roads, beaches, mountains, etc).
Lost the keys dame or deteriorate the key or the remote control.
Damage caused by filling the tank with the wrong fuel (.Inadequate refuelling.).
Accident or damages caused by inadequate (dangerous) driving or under the influence of alcohol or other substances.
Any damage caused by bad parking.
The charges of any possible law intervention because of any traffic violation.
PLUS CAR are not liable for personal belongings inside the car

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autoreisen

Minimalny wiek 23

https://autoreisen.com/car-hire/terms.php



Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Tutaj także dodatkowe ubezpieczenie proponują na maila albo w biurze (ok 3 Eur dziennie)

Kod:
5. Items included in the reservation price of your vehicle:

The final price of the reservation of the vehicle includes the following items:

   1.   Taxes (IGIC/IVA included).
   2.   Unlimited mileage.
   3.   Second driver free of charge.
   4.   Service in our office at the airport.
   5.   Cancellation of the free reservation.
   6.   Seats for babies and booster cushions for children free of charge. (CHILD SEATS)
   7.   The following insurances (without excess):
      o   Collision Damage Waiver (CDW).
      o   Theft Protection (TP).
      o   Personal Accident Insurance (PAI).
      o   Damage to third parties.

As optional or additional services you can hire (not included in the reservation price of the vehicle), it highlights the roof rack to transport luggage, whose daily cost is 2€/day. It does not include the strings, only the clamping bars to the vehicle.

Roof-racks can carry up to 2 surfboards, properly attached. The company does not assume any damage to the vehicle or to third parties caused by objects transported in the roof of the vehicle. These damages are the responsibility of the client.

6. Situations or contingencies not covered by the insurance:

Our insurance does not cover the following situations or contingencies:

•   Damage to the tyres, wheels and underbody of the vehicle.
•   Loss or breakage of the car keys.
•   Wrong refuelling.
•   Accidents related to reckless driving or under the influence of alcoholic drinks, drugs, narcotics or any other toxic or psychotropic substances.
•   Driving off-road.
•   Fines.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Top Car

Minimalny wiek 23
Ubezpieczenie nie obejmuje :

Opon i obręczy (kół)
Szyb
Lusterek
Świateł
Podwozia
Szkód parkingowych
Zgubionego kluczyka
Assistance na drodze / holowanie !
Jazdy poza asfaltem
Nalania złego paliwa
Szkód powstałych po zażyciu alkoholu / narkotyków

Dodatkowe ubezpieczenie proponują w biurze 5 eur dziennie - max 75 EUR
[url]
https://top-car-hire.com/en/legal/hire-conditions/[/url]


Kod:
The rates offered through top-car-hire.com include:

Taxes (IGIC).
Unlimited mileage.
Second driver free of charge.
Child boosters and child seats.
The insurances included in the rates offered through top-car-hire.com are:
compulsory insurance with Third Party Liability, comprehensive insurance (CDW), which is the partial coverage in damages by collision that covers the customer by light damages and scratches in the bodywork of the vehicle and fire, Theft protection (TP) and Personal Accident Injuries (PAI). With the CDW insurance service you would be agreeing in requesting a franchise that may vary depending on the vehicle hired. These franchise’s expenses would be between 300€ and 1000€. Also an additional insurance (SCDW) can be contracted for 5 € plus taxes per day up to a maximum of 75 € plus taxes per hire contract.

SCDW covers the following cases: damage to rims and tires, tire flats, glasses, wing mirrors, front and back headlamps, indicators, road assistance, tow truck and replacement. Damages caused by negligence of the authorized driver or breach of the conditions of contract are not included, for example, loss of keys, damage done to the underneath of the car body by traffic on unpaved roads and wrong fuel refueling, among others. With the SCDW extended insurance service, the client won’t have to request any franchise.

We are not responsible for any object left inside the car.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cicar / Cabreramedina

Minimalny wiek 21

Ubezpieczenie nie obejmuje :

Podwozia
Zgubionego kluczyka

nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.


https://www.cicar.com/EN/view/condiciones_EN

Kod:
The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car.



Confirmations of reservations are inmediate. In case we don't have the desired model, we'll offer another car of the same category or superior.

The insurance is fully comprehensive without excess including glass, mirrors, and tyres except keys, underbody and personal objects inside the car. The price includes taxes, unlimited mileage and an audio-guide of the Canary Islands (you can ask for it at our offices). The child-seats, booster-seats and roof racks are free of charge. The extra driver is free of charge (you can add it at our offices).

Fuel policy: If the client collect the car with an amount of petrol, the client will have to pay a deposit for it at our office. If the client return the car with the same amount of petrol, we will refund your deposit back.

There is no extra charge to cancel or modify the booking. You can do it on-line, log in as a registered client; by email or by phone.

We inform you that the child-seat and booster-seat are free of charge. The child-seat is for babies from 0kg to 18kg and it is on the back seat forward facing/rearward facing. The booster-seat is for children between 15kg-36kg and it is without backrest, only the seat. The seat will be given at the car collection and the customer must fix it in the car.

CICAR will not be responsible for claims or damages arising from bad performance, errors, omissions, interruptions, elimination, defects, delays in operation, computer viruses, theft, destruction, unauthorized access to personal records or the alteration of the same or the use of data, information, etc.

The user expressly accepts that the use of this web page is the responsibility of the user. The user assumes the total costs of the services, repairs, etc. necessary in his or her system. Moreover, the user expressly accepts that neither CICAR, nor entities affiliated to CICAR or related to the same, nor their employees or agents nor any person or entity that has participated in the creation, production and distribution of this web page are responsible before any person or entity for any loss, damage (for the use or attempt to use the web page).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:25 

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 15
Jak z jakością samochodów CICAR? Można brać tanią fiestę czy może są mocno wyeksploatowane i lepiej dorzucić trochę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#102 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:27 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Mar77 :W październiku wynajmowałem i na GC i na Teneryfie.
Pobrali mi za paliwo a potem zwrócili. Kwoty się trochę różnią, i na początku nie mogłem wyczaić o co biega
Najpierw się zdziwiłem, że total wyszedł 96.26 EUR a miało być około 68EUR.
Pobrali z karty 97 czyli 0,74 więcej niż total. Paliwo na papierku to kwota netto. Wychodzi, że ich VAT to 13,5%.
I wszystko się zgadza.

-- 15 Lis 2014 14:33 --

Wu70 :
Pisałem trochę postów wcześniej o tym co mi proponowali w CICAR na GC. Ale uznaję to za "wypadek przy pracy".
Generalnie mają auta OK, przynajmniej z tego co zauważyłem na Teneryfie. Nawet jak dopłacisz możesz trafić na coś bardziej wyeksploatowanego. Lepiej chyba brać najtańsze a jak zauważysz coś co zagraża jeździe to im mówisz, że takim autem to strach jeździć :D
Jak weźmiesz najtańszą corsę to zawsze jest szansa, że ich nie będzie i dostaniesz coś lepszego.

Załączniki:
cicar.jpg
cicar.jpg [ 111.29 KiB | Obejrzany 5270 razy ]
cicar-zwrot.PNG
cicar-zwrot.PNG [ 5.28 KiB | Obejrzany 5270 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Lis 2014 15:48 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
wizu napisał(a):
Mar77 :W październiku wynajmowałem i na GC i na Teneryfie.
Pobrali mi za paliwo a potem zwrócili. Kwoty się trochę różnią, i na początku nie mogłem wyczaić o co biega
Najpierw się zdziwiłem, że total wyszedł 96.26 EUR a miało być około 68EUR.
Pobrali z karty 97 czyli 0,74 więcej niż total. Paliwo na papierku to kwota netto. Wychodzi, że ich VAT to 13,5%.
I wszystko się zgadza.


W takim razie coś się musiało zmienić, bo ja nie przypominam sobie, żebym płacił za paliwo. Dostałem auto z 1/4 baku i z takim samym stanem musiałem oddać. Bez żadnego pobierania i zwracania kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Lis 2014 16:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Widze ze CICAR jest drozszy od Autoreisen jednak, a napisalem zeby nie bylo niedomowien wiec wolalem napisac jako anonimowy gosc, bo czesto np oplata za ponizej 25roku jest ukryta bardzo, a tu mi wprost napisano ze nie ma, czyli z tego co zrozumialem najlepiej miec odliczona kwote w euro na karcie zeby nie bylo problemow ; )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Lis 2014 16:32 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Najtańsza i najlepsza na wyspach kanaryjskich wypożyczalnia to PLUS CAR. Dwa razy korzystałem na gran canarii i teneryfie. Auta nowe, czyste, żadnych problemow, żadnych ukrytych kosztów. http://www.pluscar-tenerife.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 15 Lis 2014 17:04 

Rejestracja: 11 Lis 2012
Posty: 15
Dzięki za odpowiedź wizu.

Tak jeszcze się zastanawiam i któraś wypożyczalnia ma może jakieś ciekawsze silniki w tych miejskich autach? Czy trzeba założyć, że wszędzie będzie najsłabsza jednostka? Jak było w waszych przypadkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 15 Lis 2014 17:31 

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 32
Loty: 51
Kilometry: 152 915
Jar3C zaciekawiłes mnie tym pluscar ale z tego co widze ubezpieczenie nie obejmuje felg i opon no chyba, że coś źle tłumacze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 15 Lis 2014 22:36 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
Wu70 napisał(a):
Dzięki za odpowiedź wizu.

Tak jeszcze się zastanawiam i któraś wypożyczalnia ma może jakieś ciekawsze silniki w tych miejskich autach? Czy trzeba założyć, że wszędzie będzie najsłabsza jednostka? Jak było w waszych przypadkach?


W Cicar miałem Corse 1.4 zamówioną (jest też 1.2) i po przygodach z oponami dali mi nową Astrę 1.4 Turbo co chyba nie jest najsłabszym silnikiem ;)
Na Teneryfie zamówiłem Corse 1.2 i taką dostałem a potem żałowałem gdy w okolicach Masca musiałem piłować na jedynce, żeby dojechać do Santiago del Teide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 17 Lis 2014 10:44 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 211
Loty: 90
Kilometry: 112 253
niebieski
GregPepe napisał(a):
Jak jest na Teneryfie jeżeli chodzi o wypozyczenie auta i przejechanie promem na LA GOMERE na 2-3dni i zwrot auta też na Teneryfie.
Jak byłem na Lanzarote to wiem że był problem żeby przedostać się wypozyczonym autem na Fuerteventure.
Moze doliczaja za taka mozliwosc cos sobie w wypozyczalni bo z tego co widziałem to przy 3 osobach cena biletu na prob z autem czy bez jest taka sama

No i kiszka w Orcar - nie pozwalaja przepłynac na La Gomere z ich autem.
Zna ktoś jakieś wypozyczalnie na Teneryfie w ktorych tak mozna ewentualnie ktos moze polecic wypozyczalnie jakąś na La Gomara?
_________________
[WRO]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Lis 2014 11:23 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
Jar3c napisał(a):
Najtańsza i najlepsza na wyspach kanaryjskich wypożyczalnia to PLUS CAR. Dwa razy korzystałem na gran canarii i teneryfie. Auta nowe, czyste, żadnych problemow, żadnych ukrytych kosztów. http://www.pluscar-tenerife.com/



właśnie wróciłem z teneryfy i miałem auto z pluscar, kosztów ukrytych żadnych nie było , paliwo dostajesz auto z 1/2 baku i tyle tez masz oddać, jedynie ktoś mi zarysował drzwi pasażera więc dopiero się okaże czy coś potrącą ,
zamówiłem fiata pande dostałem nisana micre silnik nie wiem jaki był ale wysoko obrotowy i świetnie sprawdzał się w górach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Lis 2014 19:54 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Na Teneryfie najlepszą opcją jest autoreisen - prawie zawsze najtańsi, bezpłatny zwrot w innej lokalizacji, a i na Gomerę można się bez problemu przepłynąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Lis 2014 20:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
ziberro napisał(a):
a i na Gomerę można się bez problemu przepłynąć.

Możesz to potwierdzić z własnego doświadczenia? Ich strona mówi inaczej.

Kod:
Can I change islands?

Our cars must not be removed from the island where they are hired from. You remove your car at your own risk as our insurance does not cover this and you must pay for all the costs involved including transfer to the other island and back. If you need to change islands, please CONTACT US using our online form and we will study each individual case.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 25 Lis 2014 20:25 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 134
Loty: 214
Kilometry: 286 750
Oczywiście trzeba ich zapytać o zgodę i podać wyspę, ale generalnie problemu nie robią (przynajmniej nam nie robili). Kupując bilet na prom, podajesz jedynie nr rejestracyjny auta - podobno na Gomerze więcej jest wypożyczonych aut z Teneryfy, niż miejscowych. Cena za przejazd samochodu z 4 osobami jest niższa niż cztery bilety dla dorosłych oddzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lis 2014 13:34 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
sebam135 napisał(a):
nisana micre silnik nie wiem jaki był ale wysoko obrotowy i świetnie sprawdzał się w górach

Micra z silnikiem wysokoobrotowym?:) w klasie mini dostałeś co najwyżej 1,2.
Ja na teneryfie wypożyczałem auto przez neta w Thrifty. Auto odbierałem w Hertz-u.
Była to najtańsza oferta jaką znalazłem z opcją full- full. Tańsze oferty były jedynie w Goldcar-ze który na forum i w internecie dobrych opinii nie ma. Zresztą gdyby mi doliczyli jeszcze za paliwo po swojemu wyszedłbym pewnie jeszcze w plecy.
Za samochodem rozglądałem się wcześniej przed wyjazdem i ceny w Cicar, Orcar lub innych wypożyczalniach polecanych na Teneryfie wahały się w okolicach 90EUR za 7 dni. Pamiętam, że najtańsza opcja to chyba nawet 84EUR. Postanowiłem jednak po przeczytaniu opinii innych użytkowników poczekać do ostatniej chwili i w tych wspomnianych wypożyczalniach cena skoczyła do 145EUR.
W Thrifty zapłaciłem 97EUR. Dostałem 3-letnią Corsę 1,2 z przebiegiem 82tys. Była trochę poobijana i porysowana ale w zasadzie mi to było na rękę. Na protokole gdzie zaznaczone było tylko parę rysek namazałem wszystkie uszkodzenia jakie znalazłem. Miła Pani, która wydawała mi auto od razu, gdy poszedłem do niej ze zgłoszeniem tego faktu podpisała mi się pod moim rysuneczkiem:) Gdy oddawałem auto sprawdzili paliwo, gość szybko obszedł auto dookoła i tyle. Żadnych problemów.
Jeżeli o samą Corsę chodzi dużo jest ich na drodze. Większość widać z wypożyczali.
Silnik 1,2 ale spokojnie dawał radę. Wiadomo że nie rozpędził się kto wie jak i pod górki szału nie robił ale nie było tak źle jak kolega wyżej pisał. Na drodze z Masci do Santiago del Teide trzeba jechać na jedynce bo inaczej nie wykręci się na serpentynach:) tu więcej koników nie pomoże. Ja w zasadzie trochę żałowałem, że nie wziąłem auta z klasy mini. Możliwe, że dostałbym fiata 500 a tym np na Sycyli jeździło mi się nim bardzo dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:11 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 92
sebjag napisał(a):
Micra z silnikiem wysokoobrotowym?:) w klasie mini dostałeś co najwyżej 1,2.


nie chodzi mi o pojemność silnika tylko charakter silnika, nie trzeba zmieniac biegu przy 3000 obr/ min jak w fiacie 500 którego mi dali w toskanii i tam nie dawał rady, tylko spokojnie przy 5000 obr/min bez katowania bo czerwone kreski zaczynały sie od 7000, chodzi mi o to że jest o niebo lepszy od pandy czy fiata 500 w pluscar micra jest w klasie wyzej niz panda ktorą zamówiłem koszt poniżej 90 euro za tydzień, przy cenach 1 euro za litr paliwa na teneryfie wynajem auta to najrozsądniejszy środek transportu jeżeli chce sie objechac wyspę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Gru 2014 19:36 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Nie chciałbym zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj.
Czy ma ktoś z Was doświadczenie jeżeli chodzi o wypożyczenie rowerów na Teneryfie? Głównie chodzi mi o południową część wyspy.

Wiem, wiem, że jak przekalkuluje to lepiej wychodzi samochód, ale jednak... ;)
Zna ktoś jakieś wypożyczalnie? Możecie coś polecić? ;)
W internecie jest dość mało ofert, a większość z nich nieaktualna.

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 04 Gru 2014 11:49 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Z tego co pamiętam ceny rowerów były własnie bardzo zbliżone do samochodów:) Ulotki z wypożyczalniami były w hotelach i w biurach ze wszystkim:) Tzn w np w porcie w Los Gigantes czy Los Cristianos gdzie załatwić można wszystko- pewnie i lot na marsa by się dało zorganizować:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Gru 2014 22:19 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 10
Czy zna ktoś jakąś lokalną, tanią wypożyczalnie samochodu gdzie nie blokują środków na karcie kredytowej i bez limitu od 23 roku życia ?

Niestety tanie http://www.pluscar-tenerife.com/ i http://www.autoreisen.es/ odpadają, a na http://www.rentalcars.com/ trochę drogo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Gru 2014 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
kumpel wynajmował przez http://www.payless.es i nie miał depozytu ( paliwo full-full, dodatkowy kierowca free, chyba trzeba było mieć prawko minimum 3 lata ) ceny nie wiem - mówił że tanio :D

ja osobiście polecam z-> depozyt + prywatne ubezpieczenie na ten depozyt :D ( np https://www.taniwynajemaut.pl)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Gru 2014 17:28 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Taki ten Goldcar straszny? Zarezerwowałem u nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1641 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group